Rozalka
27.04.10,20:23
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
drobeceva
27.04.10,18:28
Rozalka, ako sa poznám, asi by som poradila.
Ale na druhej strane, ak nepotrebovala Vašu pomoc pri "preťahovaní", nech si poradí.
P.S.: ako Ťa poznám, aj Ty poradíš:)
Xanti
27.04.10,18:30
Ja by som neporadila.

Poželala by som veľa šťastia alebo by som zaúčtovala a vyfaktúrovala im konzultácie v sume cca polovice ich príjmu ( kedže podliezli tak vieš akú dali cenu na pretiahnutie ).
zk24
27.04.10,18:32
Poradila by som, ale beriem 30 eur na hodinu :D

Neni umenie podliezt cenu. Umenie je vediet prevziat uctovnictvo... Ked si trufali, nech sa pasuju.

Ty namiesto nich uz mas inu firmu, ktorej sa venujes...

Riesila by som to drahymi konzultaciami. Lebo ona dostava prijem a ty robis uctovnictvo? No kde sme.
Rozalka
27.04.10,18:35
To si celkom lacná .....
môj šéf si bol dnes žiadať potvrdenie o úvere, tak asi 10-20 rokov dozadu, finančná inštitúcia to musí hľadať v archíve.
Za hodinu vyhľadávania si bude účtovať 30 euro - a to sa v odbornosti s prácou účtovníka nedá ani porovnávať ...
zk24
27.04.10,18:40
To si celkom lacná .....
môj šéf si bol dnes žiadať potvrdenie o úvere, tak asi 10-20 rokov dozadu, finančná inštitúcia to musí hľadať v archíve.
Za hodinu vyhľadávania si bude účtovať 30 euro - a to sa v odbornosti s prácou účtovníka nedá ani porovnávať ...

Ja som mlada a skromna a krasna :D

Mne staci 30 eur na hodinu, obzvlast ked lizing vysvetlujem 2 tyzdne :D
Timka1
27.04.10,18:47
a ja sa čudujem, že sa nehanbila ozvať sa ti, či by si jej neporadila, veď nech to povie klientovi, že si s tým nevie rady ..... s tým sa už asi hanbí vyjsť navonok ....

a možno, že na porade sa bude vypytovať .... hmm?? to bude mať grátis :eek:
zk24
27.04.10,18:53
a ja sa čudujem, že sa nehanbila ozvať sa ti, či by si jej neporadila, veď nech to povie klientovi, že si s tým nevie rady ..... s tým sa už asi hanbí vyjsť navonok ....

a možno, že na porade sa bude vypytovať .... hmm?? to bude mať grátis :eek:

Nie vsetci ludia maju chrbtovu kost. Mne by to hrdost nedala. Ale zas Rozalka z tvojej strany by som to vyuzila, ked viem o com to je a pytala si za konzultacie tolko ako keby som to robila. Len zodpovednost bude na nej.

zalezi ako velmi ta to stve.

Zas si viem predstavit situaciu ze pocit z toho ze ten druhy na to nema je na nezaplatenie.
domenico.office
27.04.10,19:10
Zabudlá, zabudlá...... a speváčka?
Rozalka
27.04.10,19:12
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.
Stefan2005
28.04.10,05:17
... apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.....

... možná by stálo za to, aby dotyčná sformulovala do hmotného výstupu svoje ponímanie účtovníckej etikety. A som zvedavý, či by tam bolo niečo také, ako "nepretiahneš klienta od kolegu svojho"...
Zita5
28.04.10,05:27
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?

Však im to robí "naozaj " fundovaná osoba , k čomu by si mala podávať vysvetlenie a radu .

Rozalka nebuď dobrá , ono človek na to po čase príde. :) Ja som tiež taká dobrá duša , ale som si povedala , že koniec . Učím sa ísť s dobou .
ekopo
28.04.10,05:34
Ak odovzdám účtovníctvo aj výstupy komplet, nemám dôvod ďalej radiť čo, ako, prečo zaúčtovať.....ani za 100 € /hodinu = platí pre tento prípad....to je môj názor
Zita5
28.04.10,05:37
Ak odovzdám účtovníctvo aj výstupy komplet, nemám dôvod ďalej radiť čo, ako, prečo zaúčtovať.....ani za 100 € /hodinu = platí pre tento prípad....to je môj názor

Presne tak, radšej oželieť zárobok .Na ten nebrať vôbec ohľad, nakoľko sa jedná o prieťah klienta, tak nech si fundovaná osôbka poradí .
andreaS
28.04.10,05:39
Rozalka: nedaj sa!

zrazu sa aj na etiketu vedia obratit ked je to v ich prospech... asi nevie ako z toho vykluckovat a co to na seba usili...

a ak boli odovzdane vsetky doklady vratane inventarizacie uctov, tak skutocne nemas s cudzou uctovnou firmou o com rozpravat... ma to tam vsetko, je uctovna firma a ak tomu nerozumie, nech zrusi zivnost a nemontuje sa do prace uctovnikov...

som zla, ale mna strasne stve kto vsetko dnes robi uctovnictvo...
piestansky
28.04.10,05:42
Rozalka, to je jej problém. Keď s Vami skončila, nech si poradí nová firma. Vy nemáte čo dávať rozumy, vlastne, konkurencii. A keď už, tak čo za to.Dajte otázku, KOĽKO DÁTE. Nedajte sa zneužívať.Tu neplatia žiadne city. Tu je tvrdá konkurencia. Potom by sa dobre smiali, na opiáckej party, ako s Vami vybabrali.Mal som ja takéto prípady, raz má niekto právo ma ojeklamať, ale len raz. A Vy sa nedajte ani raz.
Ďakujem za pozornosť.
Laco-monter
28.04.10,05:50
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.
Ajuška
28.04.10,05:58
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.
...ešte že Ty si pochopil pointu...:D:D:D... sa zabiješ?... keď Ti prsty predbehli rozum...:rolleyes:...
heja3
28.04.10,05:59
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.

Čo ty máš s ňou? Nie je to tvoja majiteľka. Pekne ju vypoklonkuj, poďakuj, že ti zobrala problematického zákazníka a zaželaj veľa šťastia v spolupráci s ním.
astensova
28.04.10,06:53
A kde bola účtovnícka etika keď ti prebrala klienta? Tak nech sa teraz s ňou nerozháňa. Tiež by som ju vypoklonkovala.
m.hladka
28.04.10,06:59
Odchod zákazníka ma veľmi neštve, bol veľmi problematický a vrcholne "neposlušný". Spolupráca o ničom.

Ďakujem za dobré rady.

Nedisicplinovaných sa aj ja rada zbavujem.
Jara
28.04.10,07:46
Stale ste vyplakavali,že koĺko máte roboty a ako nestíhate a ujde Vám 1 klient a je poplach .

Asi ste sa ako učtovnici dosť premnožili.

Tu nejde o jedného klienta, ale o princíp... Nikdy si tu prácu nerobil, tak nerozumieš pointe. A nepremnožili sa účtovníci, ale takí čo sa na účtovníkov hrajú...:).
Barbara
28.04.10,07:59
Tu nejde o jedného klienta, ale o princíp... Nikdy si tu prácu nerobil, tak nerozumieš pointe. A nepremnožili sa účtovníci, ale takí čo sa na účtovníkov hrajú...:).


Jarka, pekne si mi to vydzobkala z môjho dzobáku, presne to isté som chcela aj ja napísať, že ide o ten princip !
azla
28.04.10,08:23
Rozalka, nechaj to tak. Nemaš čas.:D:rolleyes::)
Ani nekonzultuj.:rolleyes:

Ty poradíš ......a ona múdra a lacnejšia.:D

Klientom (niektorým) časom dochádza, že nie je dôležitá iba cena ale aj výsledok.
Ak jej budeš radiť, záver bude taký, že dobre urobil - má to rovnako dobré a za nízku cenu.

Podnikanie nie je charita.
(asi by som sa musela tiež premáhať, aby som nepodľahla akémusi odvolávaniu sa na"účtovnícku etiketu", ale netreba sa dať.)
Jara
28.04.10,08:30
Jarka, pekne si mi to vydzobkala z môjho dzobáku, presne to isté som chcela aj ja napísať, že ide o ten princip !

Ďakujem pekne. Robím túto prácu 32 rokov. Robila som aj ako živnostník aj ako zamestnanec, tak si myslím, že viem o čom hovorím. Je to veľmi ťažká práca. Chce to byť stále v strehu, čo je aktuálne, čo sa mení, študovať stále nové zákony a mať zadok stále na stoličke a makať a makať a makať. Človek ktorý to chce zodpovedne robiť, tak účtuje aj keď spí... Často nestíham a často neviem čo je víkend, alebo robím aj v noci. To si myslím, že aj keď je Laco-montér podľa profilu živnostník, zvárač tak aspoŃ hlavu má čistú a môže kľudne spať, ak má dostatok zákaziek. Ale tak ako sa mi nepletieme do jeho práce, neviem prečo sa rozhodol posudzovať tu našu prácu. Prepáčte, nezvyknem takto reagovať, ale ma to najedovalo. Ja si vážim každého, kto robí tu prácu, na ktorú má príslušné vzdelanie a robí ju zodpovedne...
felama67
28.04.10,09:25
A kde bola účtovnícka etika keď ti prebrala klienta? Tak nech sa teraz s ňou nerozháňa. Tiež by som ju vypoklonkovala.
Ja by som nič neradila, zobrala si klienta, poraď si
Barbara
28.04.10,09:26
ja robím iba mzdy a to v štátnej sfére, ako tak ovládam aj zákony, ale raz som to tu už spomínala, že netrúfla by som robiť to účtovníctvo, necítim sa nato, robiť to účto je veľmi veľká zodpovednosť a vyžaduje byť v strehu 24 hodín denne,to možno trošku preháňam, sledovať tie všetky zmeny, čo kedy v zákone zmenia, lebo to čo platí dnes, nemusí platiť zajtra ....
no jedno je isté, že si Vás účtovníkov veľmi vážim, a aj zato, že tu na Porade radíte a radíte a ešteraz radíte a to ochotne, odborne a čo je najdôležitejšie ZADARA, lebo čo Vy máte z toho, že niekomu pomôžete? hmm okrem dobrého pocitu, že ste niekomu pomohli asik ništ.
Takže si myslím, že všetci by mali byť radi, že sú radi, lebo čo by bez Vás počali? museli by študovať zákony, a to je námaha:cool::confused: a načo by aj študovali keď tu položia otázku a dostanú na zlatom podnose odborné rady...
Takže ak mi dovolíte udelím Vám Zlatý řád PORADY:)
azla
28.04.10,09:49
Ako potvrdenie príspevku č. 25
Poznám, aj v tejto téme sa potreboval vyjadriť.- "k veci"

http://www.porada.sk/t133740-p3-stranka-www-drsr-sk-pravidelne-nefunkcna.html#post1332639


A predtým, keď ešte nebol internet ste ako vyplňali DP ??

A ešte predtým, za socíku ??? :---

:confused::confused::confused::confused::confused:

Veď si zober ručnú pílku a pracuj.:D
Načo chodíš do lesa s motorovou pílou.

Ja sa nemiešam do príspevkov, kde nie som doma.
Koľko DP si vyplnil na internete?
Koľko Pokynov, Usmernení si si tam potreboval vyhľadať ?

Mne je jedno či sa drevo píli ručnou alebo motorovou ....lebo sa ma to netýka.:rolleyes:
A vôbec som sa Ťa nechcela dotknúť :), ber to ako príklad ....:rolleyes:
Zita5
28.04.10,09:54
Ako potvrdenie príspevku č. 25
Poznám, aj v tejto téme sa potreboval vyjadriť.- "k veci"

http://www.porada.sk/t133740-p3-stranka-www-drsr-sk-pravidelne-nefunkcna.html#post1332639

Ja neviem, poznám zváračov , ktorí si idú zodrať ruky od práce a tešia sa každej robote .Sú šťastní, že si večer môžu sadnúť k TV .Ale .....niektorí moderní zvárači namiesto zváracieho aparátu používajú PC a gibidzujú .....:)
Ajuška
28.04.10,09:58
...apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi...
...a Ty zase apeluj na obchodnú etiketu...;)...Tvoj klient sa rozhodol prejsť ku konkurencii (na to mal právo)... kritériá, podľa ktorých sa tak rozhodol s Tebou nekonzultoval... :cool: ...nemôžeš ho predsa oberať o ideály, že sa rozhodol správne... :) ...a ovplyvňovať po funuse už naozaj nepotrebuješ. Tak nech si zlízne komplet servis po novom... Je na každom z nás, či chceme mať peniaze v kešeni, alebo sme ochotný priplatiť za kvalitu...:rolleyes:...
Ajuška
28.04.10,10:03
J...gibidzujú .....:)
mimotemy...chcela som Ťa pochváliť za tento pekný výraz a z hrôzou som zistila, že tam svietim kdesi-čosi... že nevhodné... :confused: ...sssaaaam fakt, že som ani poriadne Tvoj príspevok nevidela... preklik musel naskočiť tým, že sme naraz zadávali príspevok... :rolleyes: ...Tituuš, šak ma nezabiješ???
Zita5
28.04.10,10:05
mimotemy...chcela som Ťa pochváliť za tento pekný výraz a z hrôzou som zistila, že tam svietim kdesi-čosi... že nevhodné... :confused: ...sssaaaam fakt, že som ani poriadne Tvoj príspevok nevidela... preklik musel naskočiť tým, že sme naraz zadávali príspevok... :rolleyes: ...Tituuš, šak ma nezabiješ???

Však už som podala hlásenie na lampáreň:):D o patro vyššie .:)
Ajuška
28.04.10,10:10
Však už som podala hlásenie na lampáreň:):D o patro vyššie .:)
...len sa tu pekne vyfarbi ako mi ideš po krku....žaaadne tajnosci... :D
Jara
28.04.10,10:14
Ja osobne, keď som pracovala ako živnostník, tak som sa trápila s takými podnikateľmi, že som musela naháňať pred DPH papiere, lebo mi ich nestihali doručiť, to isté bolo pred DP, ale najviac ma ponižovalo, keď som musela doslova prosiť o svoje peniaze, ktoré mi pravidelne meškali aj s 5 mesačným odstupom. Veru nielen množstvo práce ma zaťažovalo, ale aj to, že som sa veru musela riadne obracať, aby som dokázala platiť svoje platby aj platby v domácnosti. Najedoval ma jeden podnikateľ, keď mi povedal, že to neni veľa 1000 sk na mesiac a 3000 za DP?, že nestačilo by polovicu? Tak som s nim skončila. Našiel si takú za 500 a nakoniec ho to stálo pár miliónov pri daňovej kontrole. Uvedomil si, že sa mu to neoplatilo. Dobrý účtovník veľa ušetrí podnikateľovi a preto si myslím, že je to stále robota ktorá je nezaplatená a aj keď teraz pracujem ako zamestnanec v dvoch firmách obdivujem všetkých, ktorí to robia. No nenadarmo sa hovorí, prázdny klas hore hlavu drží a plný padá...
Zita5
28.04.10,10:17
...len sa tu pekne vyfarbi ako mi ideš po krku....žaaadne tajnosci... :D

Tak dobre , tam u nás " hore som napísala .....

Ajulka však počkaj v Nitre , Ťa dorazím :) a prinesiem si aj medveďa :)
Dúfam že teraz budeš spokojná , že nie je to len cukríkovo :D:)
Ajuška
28.04.10,10:19
... :)
Dúfam že teraz budeš spokojná , že nie je to len cukríkovo :D:)

...to kuaaa Ti odpustím... :D
Zita5
28.04.10,10:22
...to kuaaa Ti odpustím... :D

:rolleyes::cool:;):) Utieram monitor , aspoň sa mi uľavilo od smiechu .
Zita5
28.04.10,11:53
Ja som nepočítala , že Ty ma až takto natrieš .Rozalka bude mať z nás radosť :)
Zita5
28.04.10,11:59
Naučili ma kočky z Porady , ako mám písať mimo témy .:)
Ajuška
28.04.10,12:01
...kade si tam do kelu zase podliezla?? Ja teda ozaj od Vás poschytávam...:o)
Zita5
28.04.10,12:04
Však tadiaľ ako Ty :)
Ajuška
28.04.10,12:06
...to som si myslela že som len za kraasnu... a ahahooo... občas aj za chytruu...:o bingooo......
liba2
28.04.10,13:37
Zitka, Ajuška, skúšam či som vás vymákla kade to píšete, len tu nemám smajlíkov ...
Kazu
28.04.10,13:55
Baby, ma nejedujte. ako to píšete? :D
abel
28.04.10,13:56
Zuzka, skús odfajknúť dolu mimotémy/mini - aj ja to teraz idem prvýkrát skúsiť
liba2
28.04.10,14:00
mimotemy Lenže ja som to písala do "rýchla odpoveď bez formátovania" - tam to okienko m.t. je,
ale tu ho nevidím.
Kazu
28.04.10,14:16
Tak to potom musí byť odfaječkované a iba odpoveď bez formátovania. Keď som odfajkla a dala formátovať odpoveď tak mi to tak podvraťácky nenapísalo
Kazu
28.04.10,14:17
iba skúšam druhý spôsob :D
Kazu
28.04.10,14:18
Takže je to tak. Iba rýchla odpovedˇ a potom nemôžem dať smajlíka. Ale vy ich tam máááte:mee::mee::mee:
cactus
28.04.10,14:19
skúška
Kazu
28.04.10,14:46
To musíš odfajknúť sebe mimo témy, nie náááám. A smajlíka ti nakreslím
Žabinka
28.04.10,15:04
dievčatá, kuknite do témy zbláznené tlačítka, na strane 10 je návod.:D
Emwa
28.04.10,15:36
Pekny den vsetkym "poradakom".
poznam z vlastnej skusenosti toto, ukoncila som spolupracu s jednou s.r.o., podla dohody aj uzavretie roka, rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnancov, akurat vysledok zuctovania im nemal kto zuctovat do vyplat.
Ozvali sa mi viaceri zamestntanci, ze teda preco to nemaju vo vyplatach a ci to neviem "prikazat" terajsej uctovnej jednotke ?
A nech im vysvetlim, co je zamestnanecka premia. Po vzajomnej dohode som jednemu z ich vysvetlila a doporucila, co sa pytat "novej uctovnej jednotky".
Reakcia majitela s.r.o : Preco oblbujete mojich zamestnancov ?
ci ma na mna podat tresne oznamenie
takze asi by som uz neradila ... asi len velmi dobre znamemu, aj to neoficialne ...
tuta
28.04.10,15:44
pekná vďaka
Kazu
28.04.10,16:31
Pekny den vsetkym "poradakom".
poznam z vlastnej skusenosti toto, ukoncila som spolupracu s jednou s.r.o., podla dohody aj uzavretie roka, rocne zuctovanie dane z prijmov zamestnancov, akurat vysledok zuctovania im nemal kto zuctovat do vyplat.
Ozvali sa mi viaceri zamestntanci, ze teda preco to nemaju vo vyplatach a ci to neviem "prikazat" terajsej uctovnej jednotke ?
A nech im vysvetlim, co je zamestnanecka premia. Po vzajomnej dohode som jednemu z ich vysvetlila a doporucila, co sa pytat "novej uctovnej jednotky".
Reakcia majitela s.r.o : Preco oblbujete mojich zamestnancov ?
ci ma na mna podat tresne oznamenie
takze asi by som uz neradila ... asi len velmi dobre znamemu, aj to neoficialne ...

Pre Laca:
Mne sa celkom tak vidí, že do tejto témy to presne zapadá. Emwa týmto poradila Rozalke, že si nemá žily trhať. Pani majiteľka účtovnej firmy má všetky podklady a mala by z nich vidieť a vedieť ako účtovať v tomto roku. A keď to nevie ani etiketa to nenapraví. Rozalka v dobrej viere poradí, pani majiteľka to zle pochopí a potom bude Rozalka za sprostú. Takže neradiť, radí emwa. Žiadne mimo témy.
evina
28.04.10,16:41
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?
Ja by som práve kvôli účtovníckej etikete ukončila spoluprácu s milým úsmevom a bez akýchkoľvek ďalších konzultácií - ani gratis ani za úhradu. Jediné v čom by som bola ochotná pomôcť, ak by si nevedeli vysvetliť niektoré moje účtovania v minulosti...

P.s. Neviem akú etiketu má pani majiteľka ....
GABAZ
28.04.10,16:55
Ja som bola ako zamestnanec uctovnej firmy v pozicii ked som preberala uctovnictvo po inej uctovnej firme v priebehu roka. Odovzdali mi vcelku dobre podklady, ale boli tam urcite nezrovnalosti, ktore som konzultovala. Islo vsak o par uctovnych pripadov, ktore boli naozaj nestandardne zauctovane. Potom som este s nimi konzultovala, ked som nasla chybu vo vykazovani DPH a nasledkom boli dodatocne danove priznania. Kedze mi nedali uctovnu smernicu, system uctovania vo firme som si
nastudovala z uctovnych dokladov a z odovzdanych vystupov v elektronickej podobe.
Tam ale prechod uctovnictva bol rieseny tak, ze predchadzajuca firma dostala este jeden mesacny pausal aj ked uz neviedla uctovnictvo. Bola to odmena za pripadne konzultacie. Komunikovala som s nimi zvycajne mailom, aby nedoslo k nedorozumeniam. Prebratie firmy prebehlo korektne.

Pokial sa jedna o tento pripad, ak vies, ze si im odovzdala kompletne doklady, inventarizaciu uctov, vytlacene zostavy , uctovnu zavierku za predchadzajuce roky a nie su tam nejake specificke zalezitosti, asi by som sa s nimi nebavila.

Co sa tyka lizingov, ja som uz videla v dvoch s.r.o. take zauctovanie, ktore som tiez nevedela pochopit. Ale to preto, lebo bolo uplne zle.

Mne sa este stal pripad s klientom, ktory ma raz za cas vytacal mudrostami, co vsetko si uctuju jeho znami do nakladov. Vrcholom bol telefonat 31.3. na obed, ked este jeho vinou nemal uzavrete uctovnictvo a stale nad niecim spekuloval. Vtedy som uz bola naozaj velmi neprijemna. Ked som odisla z uctovnej firmy, po case mi zavolal, ci by som mu nerobila uctovnictvo.
Rozalka
28.04.10,19:11
Vďaka za všetky odpovede, škoda, že "najlepšia odpoveď" som už zaklikla včera, lebo by ste si mnohé-mnohí zaslúžili takéto odhodnotenie.
Vďaka ešte raz.
misoft
28.04.10,19:27
Nechcem do toho kibicovať, ale tu mi vychádza len jedno - biznis is biznis!! (Obchod je obchod!!) - jasne povedané :cool:. Zaplať a máš, alebo si hľadaj iného. A pokiaľ vzal iného - mňa neotravuj!
Rozalka
28.04.10,20:28
Presne tak.
Katija
28.04.10,22:18
Jedna pomerne veľká firma (2-3 šanóny dokladov mesačne) od 1.1.2010 opustila rady našich zákazníkov.
Čo budem obchádzať - konkurenčná účtovnícka firma podliezla našu cenu.

Dnes mi pani majiteľka zavolala, apelovala na "účtovnícku etiketu" a chce sa som mnou stretnúť, aby som jej poradila s niektorými prípadmi.
Prezradila, že má problém aj s lízingami (je ich tam 8). Každý mesiac je vložený splátkový kalendár ako ID aj so zaúčtovaním, neviem, čo by som jej ešte mohla poradiť ....

Ja si myslím, keď ich od nás "pretiahla", nech si sama poradí.
Čo si myslíte vy? Poradili by ste?:D Osobe, ktorá si ctí "účtovníckou etiketou" by som rada poradila. A tiež by som sa držala etikety. To znamená, že by som k tomu potrebovala, objednávku od bývalého klienta.
Bolo by totiž odo mňa veľmi neetické ak by som s ňou, alebo niekym iným preberala klientove minulé, alebo súčasné účtovné záležitosti a on by si to neprial, prípadne by o tom ani nevedel.
To by nešlo.
Ale ak by si to pán klient prial, objednal a patrične finančne ohodnotil, tak prečo nie? :o Pre mňa rýchly a ľahký zárobok.
Ajuška
29.04.10,05:08
:D... To znamená, že by som k tomu potrebovala, objednávku od bývalého klienta. Bolo by totiž odo mňa veľmi neetické ak by som s ňou, alebo niekym iným preberala klientove minulé, alebo súčasné účtovné záležitosti a on by si to neprial, prípadne by o tom ani nevedel...
...tak toto je u mňa 100 bodové...;)...
Danila
29.04.10,05:18
Podľa účtovníckej etikety by Rozálka mala naďalej účtovať, a pretiahnutá firma, vlastne jej majiteľ pretiahnuť novú nevedomú účtovníčku. Do výpovednej lehoty, alebo minimálne veľkonočným korbáčom.:rolleyes:
Jara
29.04.10,07:06
to pretiahnúť je stráááášne krásne.... / skúšam aj já ten zázrak mimotémy/mini/
michelle84
29.04.10,08:34
Kazu, prepáč, zaškrtla som mimotémy tvoj príspevok. A skúšam napísať mini príspevok mimotémy.
Katija
29.04.10,11:49
...tak toto je u mňa 100 bodové...;)...Ďakujem ti a aj všetkým ostatným za ocenenie. http://www.porada.sk/1387429-post61.html :o
(Dúfam, že sa to zobrazí mimotémy.)
misoft
29.04.10,16:05
Zobrazilo!
Rozalka
24.05.10,15:42
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - samozrejme majiteľovi, veď ON to potrebuje (a jej ušetrí čas).
Nám sa do toho veľmi nechce: softvér sme si dali naprogramovať na mieru - presne podľa našich predstáv, platili sme celý vývoj.
A načo by taký SW bol majiteľovi firmy, keď má účtovníka, ktorý mu robí účtovníctvo.
Na radu, nech si nahrá do svojho softvéru všetky karty povedala, že do jej softvéru nie je možné nahrať karty, ktoré nemajú daňové odpisy zhodné s účtovnými. :confused: :eek::eek: A to je môj problém? Neviem, prečo si neugprade-uje SW tak, aby zodpovedal súčasným predpisom.

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?
Ajuška
24.05.10,16:05
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - ....

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?
...Rozálka, ja stále neviem... to s Vami komunikuje účtovníčka?...alebo bývalý klient...:cool:
Rozalka
24.05.10,16:07
Majiteľka účto-firmy, bývalý klient ju poveril (zavolal nám).
veronikasad
24.05.10,16:09
Rozalka, u mňa by majitelka učt.firmy nepochodila ...
Ajuška
24.05.10,16:09
Majiteľka účto-firmy, bývalý klient ju poveril (zavolal nám).
...to poverenie by ma ceeelkom zaujímalo...;)... neviem sa zbaviť pocitu, že exklient netuší o čom ona s Vami točí...:rolleyes:...
Rozalka
24.05.10,16:10
Rozalka, u mňa by majitelka učt.firmy nepochodila ...
Veď ani nepochodí .... len keby bola viacej chápavá, aby pochopila, že zbytočne búcha na dvere.


...to poverenie by ma ceeelkom zaujímalo...;)... neviem sa zbaviť pocitu, že exklient netuší o čom ona s Vami točí...:rolleyes:...

Aj ja mám taký pocit.
Zita5
24.05.10,16:11
Vraciam sa a s novými poznatkami:
Milej etickej účtovníčke sa nechce nahrávať karty DM (je ich viac než dosť), tak si vymyslela, či by sme nepredali softvér + databázu - samozrejme majiteľovi, veď ON to potrebuje (a jej ušetrí čas).
Nám sa do toho veľmi nechce: softvér sme si dali naprogramovať na mieru - presne podľa našich predstáv, platili sme celý vývoj.
A načo by taký SW bol majiteľovi firmy, keď má účtovníka, ktorý mu robí účtovníctvo.
Na radu, nech si nahrá do svojho softvéru všetky karty povedala, že do jej softvéru nie je možné nahrať karty, ktoré nemajú daňové odpisy zhodné s účtovnými. :confused: :eek::eek: A to je môj problém? Neviem, prečo si neugprade-uje SW tak, aby zodpovedal súčasným predpisom.

Čo vy na to? Čo by ste robili na mojom mieste?

Ponechala by som jej odpisové karty v papierovej forme , nech si to nahrá ako chce. SW by som jej nepredala,lebo v opačnom prípade by sa nedoplatila .Spravila na Vás podraz , tak v slušnosti by som to riešila ,tak ako som uviedla.A slušne by som ju poprosila, aby ma už viac nezaťažovala s tým, čo by jej nemalo robiť ako účtovníčke problém a zbohom.
Rozalka
24.05.10,16:12
Papierové karty dostala aj s inventúrou súvahových účtov.
Ajuška
24.05.10,16:13
Veď ani nepochodí .... len keby bola viacej chápavá, aby pochopila, že zbytočne búcha na dvere...
...;)...nebuď mäkká... strč jej do ruky Váš cenník. Ak sa chce stať Vašim klientom, nech vie že ste slušná firma...:---... inak dovi-dopi... (ak teda nemáš príliš veľkú potrebu s ňou kávičkovať...) :D
jacekova
24.05.10,16:14
Jááj Rozalka, ty máš tuším šťastie na niekoho bez chrbtovej kosti!
To už jej neni trápne? :confused:

ja by som určite SW nepredala, ani keby čo bolo...

má inventarne karty, tak nech si to vyráta. veď je od toho platená ;)
Rozalka
24.05.10,16:16
Nechcela som byť za špinu, som rada, že aj vy máte podobné názory, vďaka za podporu.
veronikasad
24.05.10,16:30
mimotemy Mám daňovú kontrolu v jednej firme (JU) a kontrolorka DU žiadala odomňa výstupy - peňažný denník, kniha pohľadávok a kniha záväzkov na USB klúči ...

Všetky podklady predtým dostala v papierovej forme...
Rozalka
24.05.10,16:36
Aj ja som to musela minule za jednu firmu odovzdať, na CD-čku, v excell formáte.