matusisko
27.04.10,21:16
poradte niekto prosim: udajne pocas PN sa nesmie sobasit - nemoze sa vykonavat ziaden pravny ukon. Co teraz? Sobas je pravny ukon, pride tymto padom clovek o PN? Alebo sa to da nejako vyriesit? Zmenu stavu treba hlasit na socialke, takze sa to asi neda nejako obist, či?
Rozalka
27.04.10,19:17
Sú dve možnosti:
Ak to nie je vážna choroba, ukončiť PN.
Ak to je vážna choroba, odložiť sobáš.
fosgeen
28.04.10,01:06
Pokiaľ sa sobášiš cez PN tak treba mať povolenie od doktorky, ktoré predložíš sociálnej poisťovni. Moja dcéra sa tak vydávala a stačilo to potvrdenie, že jej tento úkon nezhorší zdravotný stav a má vychádzky. Nemala prerušenú PN.Viac Ti povedia na príslušnej sociálnej poisťovni .
Prima73
28.04.10,06:00
U nas v rodine bol takyto pripad, svadba pocas dlhodobej PN prebehla a teraz z toho maju problemy. Na socialke sa to preberalo, zasadala komisia a hrozi im, ze budu musiet vyplatenu davku vratit. Nie je to este doriesene, ale jednoznacne sa vopred informujte na prislusnej SP.
Aankaa
28.04.10,06:38
U nas v rodine bol takyto pripad, svadba pocas dlhodobej PN prebehla a teraz z toho maju problemy. Na socialke sa to preberalo, zasadala komisia a hrozi im, ze budu musiet vyplatenu davku vratit. Nie je to este doriesene, ale jednoznacne sa vopred informujte na prislusnej SP.

V dnešnej dobe /keď sociálka posiela upomienky na dlžnú sumu 5.01 EUR zásielkou do vlastných rúk s úložnou dobou 3 dni...:confused:/ by som sa radšej informovala písomne...
Ale jednoduchšie je prerušiť PN, dohodnúť sa dá skôr s lekárom ako so sociálkou.
Dana7
28.04.10,06:51
Pokiaľ sa sobášiš cez PN tak treba mať povolenie od doktorky, ktoré predložíš sociálnej poisťovni. Moja dcéra sa tak vydávala a stačilo to potvrdenie, že jej tento úkon nezhorší zdravotný stav a má vychádzky. Nemala prerušenú PN.Viac Ti povedia na príslušnej sociálnej poisťovni .


Pripájam s k fosgeen, aj moja nevlastná dcéra mala svadbu počas PN. Mala však potvrdenie od lekárky, že sa jej stav neskomplikuje, povolenie na vychádzku v čase sobáša, a potom potvrdenie z matriky, že celý obrad stihla počas vychádzky, tam bol uvedený začiatok a koniec obradu. Ešte k tomu dávala tuším nejaké čestné prehlásenie, že žiadnu následnú hostinu už nemajú a bolo to potom všetko ok. Ale to všetko som jej ešte pred sobášom odsúhlasovala so sociálkou.
michelle84
30.04.10,10:36
Tiež som sa stretla s takým prípadom (pravdepodobne tu na porade), že boli problémy, keď počas PN a hlavne vychádzok bol sobáš. Aj keď sa to dá stihnúť, mali potvrdenia od lekára-povolenie, potvrdenie z matriky a aj tak to nepomohlo.