left42
27.04.10,22:05
Dobrý večer. Mám podozrenie že právnik ktorého sme si vybrali na riešenie kúpy domu na nás chce tak mierne zarobiť. Kupujeme s manželkou dom za 20 000eur.. Právnik si pýta len za vypracovanie kúpno-predajnej zmluvy 350eur.. je to normálne? ano viem že zmluvu si môžem stiahnuť zadarmo z internetu ale nakoľko je moja orientácia v práve taká aká je tak to nechávam radšej na právnikov.. za odpovede vopred ďakujem :)
zk24
27.04.10,20:08
Nezda sa mi to prehnane. Teda nam laikom sa to moze zdat, ale myslim ze za vypracovanim zmluvy je dost prace. Hlavne ak si mam byt ista, ze je spravna a nenapadnutelna... Nesie to v sebe aj istu zodpovednost.

My sme platili 150 eur za to, ze si s nami presli zmluvu o hypotekarnom uvere...

Co uz. Kupujem nieco za 2.000.000 skk, tak si chcem by ista, ze to NAOZAJ kupujem ;)

A ked sa mi nepaci, tak vygooglim zmluvu sama ;)
Flinstone
27.04.10,20:14
skúste sa zjednať... možno bude ochotný aj za 300, prípadne skúste osloviť iného
left42
27.04.10,20:15
no neviem, veď teoreticky si to môže aj právnik stiahnuť z internetu a nahádzať len údaje o konkrétnom predaji.. bude mu to trvať tak 15minút a zarobí polovicu môjho platu...:confused: ja zas nechcem nikoho krivo obviňovať ale dnes sa môže stať už vážne čokoľvek...
zk24
27.04.10,20:21
no neviem, veď teoreticky si to môže aj právnik stiahnuť z internetu a nahádzať len údaje o konkrétnom predaji.. bude mu to trvať tak 15minút a zarobí polovicu môjho platu...:confused: ja zas nechcem nikoho krivo obviňovať ale dnes sa môže stať už vážne čokoľvek...

Moze, coby nie... Len musi vediet ze to co stiahol je naozaj dobre... Ja som neni pravnik a ked stiahnem 20 kupnych zmluv, nebudem vediet ci v nich nieco chyba... Ver tomu, ze ten pravnik ma taku zmluvu uz z inych pripadov, len ju prisposobi na konkretny pripad...

Ak by som mala referencie a vedela ze je to dobry pravnik. Stalo by mi 350 eur za kludny spanok.

Neviem... to je len o nazoroch a prioritach.

Mozno sa vyjadri aj nejaky pravnik, ktory povie ci ta cena je nadhodnotena alebo nie...
Mária27
27.04.10,20:59
Právnik sa nevyjadrí. Právnikovi je to málo. Nie je právnik ako právnik, ale ani jeden nerobí za priemernú mzdu. Za jeden úkon sa berie aj 600 eur, podľa hodnoty nehnuteľnosti či pohľadávky, a tak.
mona091
28.04.10,18:19
tych 350 € je pomerne malo, samozrejme za predpokladu, ze zodpovednost za prevod prebera pravnik na seba,

realitky by si pytali za tento obchod cca 600 -€,
a to nemaju ani zodpovednost a zmluvy robia zvacsa doplnanim udajov do predpisaneho vzoru,
zalobaba
28.04.10,19:54
tych 350 € je pomerne malo, samozrejme za predpokladu, ze zodpovednost za prevod prebera pravnik na seba,

realitky by si pytali za tento obchod cca 600 -€,
a to nemaju ani zodpovednost a zmluvy robia zvacsa doplnanim udajov do predpisaneho vzoru,

.....a tie ich zmluvy aj tak vyzerajú.....:D:D:D
moriteru
28.04.10,20:29
no neviem, veď teoreticky si to môže aj právnik stiahnuť z internetu a nahádzať len údaje o konkrétnom predaji.. bude mu to trvať tak 15minút a zarobí polovicu môjho platu...:confused: ja zas nechcem nikoho krivo obviňovať ale dnes sa môže stať už vážne čokoľvek...


Moze, coby nie... Len musi vediet ze to co stiahol je naozaj dobre... Ja som neni pravnik a ked stiahnem 20 kupnych zmluv, nebudem vediet ci v nich nieco chyba... Ver tomu, ze ten pravnik ma taku zmluvu uz z inych pripadov, len ju prisposobi na konkretny pripad...

Ak by som mala referencie a vedela ze je to dobry pravnik. Stalo by mi 350 eur za kludny spanok.

Neviem... to je len o nazoroch a prioritach.

Mozno sa vyjadri aj nejaky pravnik, ktory povie ci ta cena je nadhodnotena alebo nie...


Uhol pohľadu.
To máš ako s tým fiktívnym remeselníkom.
prišiel
pozrel
poklepal kladivkom
potom to fungovalo
pýtal 20,2 €
0,2 € za poklepanie a 20 €, že VIE kde poklepať.
Takže buď vieš kde poklepať .........
PS
VŠETKO, čo vieš je ľahké.