moniq81
28.04.10,06:50
Ahojte poraďáci,

prosím o radu, lebo som z toho nového prehľadu zmätená a neviem ako postupovať. Prehľad vypľňam ručne, prosím poraďte mi!

Spoločnosť má 4 zamestnancov, trom sme robili ročné zúčtovanie, kde im vyšli preplatky na dani a zároveň zamestnanecká prémia. Preplatky a aj zamestnaneckú prémiu sme vyplatili v mzde za marec, ale neponížili sme o o túto sumu preddavkovú ani zrážkovú daň. Kedy to mám uviesť do prehľadu? V marci a dať si všetko vrátiť na účet - je to možné? Ešte k tomu nám vyšiel preplatok aj z hlásenia za rok 2009 - čo s ním? Preddavky platíme veľmi nízke do 1,- eura, ani zrážková daň nie je vysoká mesačne asi 25 eur. Prosím ako to mám riešiť!!!
Ďakujem všetkým, ktorí sa zľutujú.
mmia
28.04.10,07:56
Prvu stranu vyplnis klasicky s odvedenymi preddavkami, na tretej uvedies preplatky zo zamestaneckej premie a ze ziadas o vratenie na ucet.
Ja ak mi vysiel preplatok z RZ ale nie je to zamest. premia ale preplatok na dani a memala som si poznost ponizit preddavky riesila som to listom na danovy urad ze ziadam o preplatenie a prilozila som k tomu kopie RZ zamestnancov.
zhv
18.05.10,10:30
Dobrý deň,
preplatky z RZD som mala vyšiie ako daň za marec,čiže rozdiel preplatkov na dani aj zamestnaneckú prémiu si môžem odpočítať aj z dani za apríl 2010?
Lenka1979
18.05.10,10:34
Dobrý deň,
preplatky z RZD som mala vyšiie ako daň za marec,čiže rozdiel preplatkov na dani aj zamestnaneckú prémiu si môžem odpočítať aj z dani za apríl 2010?

O zamestnaneckú prémiu a daň.bonus si mohla požiadať, aby Ti ju vrátili celú v prehľade za 1.Q/2010. Preddavky ktoré Ti vyšli započítavaš iba z preplatkov,ktoré Ti vznikli z RZD.