maleky
28.04.10,07:32
Ahojte,

chcel by som vytvoriť sieťový priečinok do ktorého by mohol vkladať dokumenty ,každý kto je pripojený v tejto sieti. A aby ho bolo vidno na každom pc . Niečo podobné ako sieťový disk.(ale externý disk k dispozícii zatial nemám,bolo by to možné zrealizovat na lokálnom disku PC ? )Zatiaľ neviem ako na to a čo k tomu potrebujem.


za rady Vám vopred ďakujem .:)
Flinstone
28.04.10,06:17
Na PC vytvor adresár a povoľ mu zdieľanie s plným prístupom. Potom na ostatných pc na sieti daj pripojiť sieťový disk a vyhľadaj ten priečinok na sieti... a už potom budú s priečinkom pracovať ako s ďalším diskom...
Fero11
28.04.10,07:00
Niesom si na 100% isty, ale najprv je asi potrebne aby boli vsetky PC ktore chcu pristupovat k zdielanemu adresaru v jednej pracovnej skupine.
Pravim na tento pocitac a vlastnosti -- nazov pocitaca -- zmenit do pracovna skupina napises nejaky nazov (myslim, ze je potrebny restart)
No a potom uz kliknes pravim na nejaky adresar vyberies na karte zdielanie atd ....
pistik71
28.04.10,07:38
Niesom si na 100% isty, ale najprv je asi potrebne aby boli vsetky PC ktore chcu pristupovat k zdielanemu adresaru v jednej pracovnej skupine.
Pravim na tento pocitac a vlastnosti -- nazov pocitaca -- zmenit do pracovna skupina napises nejaky nazov (myslim, ze je potrebny restart)
No a potom uz kliknes pravim na nejaky adresar vyberies na karte zdielanie atd ....

Ee, nemusia byt. Dolezite je sietove nastavenie - IP, maska,...

Inac, na uvodnu otazku by som odporucil nejaky externy disk s Ethernet rozhranim. Nemusi byt zapnuty pocitac (disk ma mensiu spotrebu ako PC), a je to nezavisle na tom co sa deje s PC (ak sa na nom aj pracuje, je obcas potrebny restart, je zatazenie systemu, atd., co znizuje dostupnost dat).
Samozrejme zalezi na tom, na ake ucely to ma byt.