lilly.01
28.04.10,07:37
Ahoj,

planujem pozastavit zivnost a potrebujem zopar rad.

1.ak ju chcem pozastavit od 1.5.10, musim to spravit do konca tohto tyzdna? spatne sa to neda?
2.najkratsia doba na pozastvenie je 6 mesiacov?
3.kolkokrat mozem zivnost pozastavit(predlzit)?
4.ak sa rozhodnem prerusit pozastavenie, je to mozne?
5.v mesiaci maj, este musim zaplatit odovdy? (tusim sa platia spatne:D)
6. co mam spravit z uctovneho hladiska? zivnost mam len par mesiacov, zisk ziadny, staci na konci zuctovacieho roka spravit danove prizannie?

dakujem za odpovede
Laco-monter
28.04.10,05:42
NERIEŠ jeden problém vo VIACERÝCH témach !!!!

Nezakladaj témy zbytočne !

Na to su strážcovia porady mimoriadne citliví !!!

Iba som ťa upozornil , aby si sa nečudovala keď bude jedna z týchto tém UZAVRETÁ .
lilly.01
28.04.10,05:52
hmmm...dala som to sem, prave kvoli tomu, ze si mi akoze "odpovedal" ale nedal si mi odpoved - pytal si sa na ine veci ohladom novelizacie.... ked ta to zaujima zaloz si vlastnu temu:cool:

a okrem toho som si nebola ista, kam tato tema patri, kedze som ju nasla vo viacerych oblastiach.
Laco-monter
28.04.10,06:02
hmmm...dala som to sem, prave kvoli tomu, ze si mi akoze "odpovedal" ale nedal si mi odpoved - pytal si sa na ine veci ohladom novelizacie.... ked ta to zaujima zaloz si vlastnu temu:cool:

a okrem toho som si nebola ista, kam tato tema patri, kedze som ju nasla vo viacerych oblastiach.

Nezahováraj, tému si dala znovu do tej istej sekcie.

V téme možu Poraďaci zadávať aj podotázky, kým iní Poraďaci odpovedia aj na tie.

len treba vydržať, hádam si nemyslíš,že založíš tému a hneď do 5 minut dostaneš 20 odpovedí.?

Takto to nefunguje.
katarina.j
28.04.10,07:22
Ahoj,

planujem pozastavit zivnost a potrebujem zopar rad.

1.ak ju chcem pozastavit od 1.5.10, musim to spravit do konca tohto tyzdna? spatne sa to neda?mala by si to urobiť do 30.4.2010
2.najkratsia doba na pozastvenie je 6 mesiacov?áno.
3.kolkokrat mozem zivnost pozastavit(predlzit)?no v priebehu jedneho roka to stihaš 2x na 6mes.
4.ak sa rozhodnem prerusit pozastavenie, je to mozne?áno, v priebehu 6 mesiacov môžeš kedykolvek prerušiť pozastavenie a podnikať dalej
5.v mesiaci maj, este musim zaplatit odovdy? (tusim sa platia spatne:D)áno v máji platíš odvody za apríl, ale v juni za máj nebudes platit po pozastavení živnosti
6. co mam spravit z uctovneho hladiska? zivnost mam len par mesiacov, zisk ziadny, staci na konci zuctovacieho roka spravit danove prizannie?dan.priznanie podávaš až do 31.3.2011-lebo v priebehu roka môžes mať aj iný príjem ako zo živnosti.
katka:):):)
dakujem za odpovede
odpoved v texte