Erika686
28.04.10,08:39
8.6.2010 mi konci rodicovska dovolenka, chcem dat u zamestnavatela vypoved,len neviem ako ju presne formulovat.
Od min. tyzdna, kedy som zatial mailom oznamila zamestnavatelovi, ze sa nehodlam vratit, neodpoveda, hoc vie, ze moj PP moze skoncit jedine vypovedou (to mi navrhoval este pred druhou MD).
Preto to chcem urobit oficialne listom.
Preto by som vas prosila o par rad:
1. Mozem poslat vypoved uz teraz, hoc RD mi konci az 8.6.? Nie je to skoro, prip. neskoro?
2. Chcem pouzit §67...alebo poradte.
3. Ak mi RD konci 8.6. vypoved sa dava k 8.6 alebo k 9.6.?

Narok na odstupne nemam, pretoze v prac. zmluve mam podmienku, ze musim zacat studovat pg.fakultu a k 1.9. 2010 ju mat aj skoncenu (co nesplnam),v opacnom pripade moj PP konci vypovedou.
Dovolenku som si vycerpala po skonceni prvej MD,este v r. 2004.

Btw, ucila som AJ ako nekvalifikovana na zakladnej skole, od r.2004 som striedavo na MD a RD (2x).

Tak budem rada ak mi niekto poradi,dakujem.

Este ma tak napadlo, vznika mi este narok na nejaku dovolenku?
Erika686
28.04.10,09:12
Posuvam si :-)
Chobot
28.04.10,11:25
8.6.2010 mi konci rodicovska dovolenka, chcem dat u zamestnavatela vypoved,len neviem ako ju presne formulovat.
Od min. tyzdna, kedy som zatial mailom oznamila zamestnavatelovi, ze sa nehodlam vratit, neodpoveda, hoc vie, ze moj PP moze skoncit jedine vypovedou (to mi navrhoval este pred druhou MD).
Preto to chcem urobit oficialne listom.
Preto by som vas prosila o par rad:
1. Mozem poslat vypoved uz teraz, hoc RD mi konci az 8.6.? Nie je to skoro, prip. neskoro?
2. Chcem pouzit §67...alebo poradte.
3. Ak mi RD konci 8.6. vypoved sa dava k 8.6 alebo k 9.6.?

Narok na odstupne nemam, pretoze v prac. zmluve mam podmienku, ze musim zacat studovat pg.fakultu a k 1.9. 2010 ju mat aj skoncenu (co nesplnam),v opacnom pripade moj PP konci vypovedou.
Dovolenku som si vycerpala po skonceni prvej MD,este v r. 2004.

Btw, ucila som AJ ako nekvalifikovana na zakladnej skole, od r.2004 som striedavo na MD a RD (2x).

Tak budem rada ak mi niekto poradi,dakujem.

Už je aj neskoro dávať výpoveď. Pretože ak teraz zašleš výpoveď zamestnávateľovi a bude mu doručený do konca apríla, tak výpovedná doba bude plynúť od 1.5. a je dvojmesačná. Teda pracovný pomer skončí 30.6. To znamená, že 8.6. ty budeš musieť nastúpiť naspäť do zamestnania a pracovať v čase od 9.6. do 30.6. a až potom ti skončí PP.

AK chceš skončiť k 8.6., budeš musieť ukončiť PP dohodou, ak s tým bude súhlasiť zamestnávateľ.

Pri výpovedi ani nemôžeš skončiť k 8.6. V prípade výpovede vždy beží výpovedná doba a tá končí vždy k poslednému dňu v mesiaci, takže aj PP skončí posledný deň mesiaca.



Este ma tak napadlo, vznika mi este narok na nejaku dovolenku?

AK si bola na RD od januára, tak za tento rok nemáš nárok na dovolenku. Za ostatné roky neviem, neuviedla si údaje potrebné pre výpočet za predchádzajúce roky a tiež si neuviedla, koľko dovolenky ti zostalo z obdobia pred nástupom na MD a RD.
Erika686
29.04.10,08:46
Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.:rolleyes:
vieraaaa
29.04.10,09:00
Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.:rolleyes:
Posledný deň rodič.dovolenky je v deň 3-tých narodenín dieťaťa. Nasledujúci deň by si už mala nastúpiť do zamestnania, čiže ak sa dieťa narodilo 8.6. tak od 9.6. by si už mala nastúpiť do zamestnania.
vieraaaa
29.04.10,09:13
Posledný deň rodič.dovolenky je v deň 3-tých narodenín dieťaťa. Nasledujúci deň by si už mala nastúpiť do zamestnania, čiže ak sa dieťa narodilo 8.6. tak od 9.6. by si už mala nastúpiť do zamestnania.
Ešte dopĺňam, že výpoveď v tomto prípade by si mala dať buď dňom 8.6. alebo ku dňu 9.6.
Nutricia
29.04.10,09:43
Tak vyriesili sme so zamestnavatelom moju vypoved. Bude dohodou, len este nevieme ci ma byt k 8.6. alebo k 9.6.:rolleyes:
určite 8.6. nakolko toho 9-teho by si mala pracovat.
vieraaaa
29.04.10,09:59
Ešte dopĺňam, že výpoveď v tomto prípade by si mala dať buď dňom 8.6. alebo ku dňu 9.6.
Podľa našej praxe, ktorú som konzultovala aj s právničkou, že dňom 8.6. a ku dňu 9.6. znamená v podstate to isté, čiže od 9.6. už nie si zamestnankyňou predošlej firmy.
Erika686
29.04.10,10:12
Tak ako?:--- mam dat"...davam vypoved dohodou ku dnu 9.6...." ?
vieraaaa
29.04.10,11:00
Tak ako?:--- mam dat"...davam vypoved dohodou ku dnu 9.6...." ?
Ak sa narodilo dieťa 8.6. ja by som dala skončenie pracovného pomeru dohodou dňom 8.6.
veronikasad
29.04.10,12:57
Tak ako?:--- mam dat"...davam vypoved dohodou ku dnu 9.6...." ?
Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná. Pošli zamestnávatelovi žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce.
Napíš presné dátumu čerpania druhej materskej dovolenky, mala by si tam mať nárok ešte na riadnu dovolenku.
Aký máš ročný nárok na dovolenku ?
Erika686
29.04.10,17:04
Veronika, presne tak som to myslela, len som to zle napisala:---.Detaily este aj tak upresnime so zamestnavatelom.
Neviem aky mam rocny narok na dovolenku. Neviem ako to je v skolstve, pracovala som ako ucitelka AJ- nekvalifikovana.