Eva Farkasová
28.04.10,09:37
Moja dcéra je slobodná matka a donedávna žila v spoločnej domácnosti s priateľom - otcom dieťaťa.Po 2 rokoch fyzického a psychického týrania sa s dotyčným alkoholikom rozišla a odišla bývať spolu so synom do 1-izb.bytu. Peniaze na výživu môjho vnuka jej nikdy nedával a čo zarobil ako murár na čierno, to prepil a prehral na automatoch. Momentálne pracuje na absolvent.praxi. Dcéra je na materskej dovolenke s 15 mes.synom a jej príjem je iba rodič.príspevok. Rada by som jej pomohla sa zorientovať v tejto situácii a preto prosím o radu. Sama som rozvedená 20 r., ale všeličo sa od tej doby zmenilo. Podľa mňa by bolo dobré podať na súd najskôr Návrh na zverenie dieťaťa do výchovy a výživy matke a návrh na výživné. Prosím ak sa tu nájde niekto kto má s týmto skúsenosti, budem rada, ak sa ozve. Ďakujem.
andy_rs
24.06.10,05:15
Dobrý deň, áno hovoríte správne v prvom rade by ste si mali podať návrh na súd o určenie dieťaťa do osobnej starostlivosti a tiež o určenie výživného. Pokiaľ si netrúfate napísať návrh sami, tak môžte zájsť na oddelenie sociálnoprávnej kurately na úrade sociálnych vecí a tam vám to napíšu. Návrh potom odnesiete na súd a už len čakáte na predvolanie. Ja sama som totižto slobodná mamina, a preskákala som to už.
floos
24.06.10,08:31
nech poda co najskor navrh na sud ako radi andy_rs.staci zajst na socialno-pravne na okresny urad tam jej to spisu.kedze je na materskej dovolenke je oslobodena od sudnych poplatkov(ak to este plati)s navrhom na vyzivne nach poda aj navrh na zverenie dietata do jej opatery