hanjel
28.04.10,10:20
zdravím Vás a prajem pekný deň, zamyslela som sa nad otázkou v súvislosti s kontrolami inšpekt.práce :

v našej spoločnosti je 3-smenná prevádzka, ide mi o to či práca v noci je aj v tomto prípade limitovaná 500 hod. ročne ,lebo keď počítam že každý tretí týždeň pracuje pracovník v noci/ 52 týždňov - 2 týždne dovolenka = 50 a pracuje sa na tri smeny t.j. 50:3 = 17/ to je 17 týždňov x37,5/5x7,5 hod.prac.čas/ je to 637,5 hodín nočná práca čiže do limitu sa nevmestíme.
Ako je to teda -aby som dodržala literu zákona. Prosím poraďte !!!!!!Verím že mi pomôžete a prilepíte sem svoj názor a radu. Dopredu ďakujem
Nutricia
28.04.10,08:38
zdravím Vás a prajem pekný deň, zamyslela som sa nad otázkou v súvislosti s kontrolami inšpekt.práce :

v našej spoločnosti je 3-smenná prevádzka, ide mi o to či práca v noci je aj v tomto prípade limitovaná 500 hod. ročne ,lebo keď počítam že každý tretí týždeň pracuje pracovník v noci/ 52 týždňov - 2 týždne dovolenka = 50 a pracuje sa na tri smeny t.j. 50:3 = 17/ to je 17 týždňov x37,5/5x7,5 hod.prac.čas/ je to 637,5 hodín nočná práca čiže do limitu sa nevmestíme.
Ako je to teda -aby som dodržala literu zákona. Prosím poraďte !!!!!!Verím že mi pomôžete a prilepíte sem svoj názor a radu. Dopredu ďakujem

§ 98
Nočná práca
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) Nočná práca je práca vykonávaná v čase medzi 22. hodinou a 6. hodinou.

(2) Zamestnanec pracujúci v noci je na účely tohto zákona zamestnanec, ktorý

a) vykonáva práce, ktoré vyžadujú, aby sa pravidelne vykonávali v noci v rozsahu najmenej troch hodín po sebe nasledujúcich, alebo
b) ktorý pravdepodobne odpracuje v noci najmenej 500 hodín za rok.

v tom paragrafe nie je obmedzenie čo sa týka počtu hodín tu je definícia zamestnanca na účely zákonníka práce na prácu v noci, čiže ktorý zamestnanec sa považuje za zamestnanca pracujúceho v noci.
najmenej 500 hodín za rok znamená v preklade 500 a viac.
hanjel
28.04.10,08:40
díky moc to som si chcela overiť