erzet
28.04.10,11:23
Prosím o radu. V poslednom čase, sa mi na Skype deje nasledovné. Kontakt na druhej strane video vidím normálne, v pohybe. Môj náhľad tež funguje normálne no po chvíli "zmrzne", ale pred tým tomu predchádza taká červená farba (obraz sa prifarbí na červeno) a "zmrzne". V tom momente kontakt nevidí ani ten "zmrznutý" obraz ako ja. Potom vypnem video a znova zapnem a zasa to funguje, ale vždy možno minútu, dve. V nastaveniach videa mi video ide stabilne dobre. Rovnako to funguje keď vytočím kontakt ja alebo kontakt mňa. Nie som si vedomý že by som niečo nainštaloval čo by ho brzdilo. Môže to spôsobiť aj preplnený disk? Sieť? Kontakt oproti? Alebo čo? Mám verziu 4.2.0.158 vo Win XP.
pistik71
28.04.10,12:33
Moze to byt pomalou rychlostou netu, ked si Skype prisposobuje video podla rychlosti pripojenia.
Vhodne by bolo vyskusat na tej tvojej linke iny PC, ako to ide. Pripadne pozri v nastaveni vide v skype a nastav najmensie rozlisenie.
erzet
28.04.10,17:47
Moze to byt pomalou rychlostou netu, ked si Skype prisposobuje video podla rychlosti pripojenia.
Vhodne by bolo vyskusat na tej tvojej linke iny PC, ako to ide. Pripadne pozri v nastaveni vide v skype a nastav najmensie rozlisenie.
Dík, skúsim to rozlíšenie
misoft
28.04.10,19:00
Pripadne pozri v nastaveni vide v skype a nastav najmensie rozlisenie.

Žiaľ, v tomto nemáš pravdu. Nastavenie rozlíšenia by mohol vykonať jedine v ovládaní webkamery. V nastaveniach Skype sa rozlíšenie nenastavuje, tam sa nastavujú len podmienky pre vedenie videohovoru. Pokiaľ by klikol v nastaveniach Skype na Video a dal nastaviť kameru, otvorí sa samostatné nastavovanie kamery, ale len kamery! Skype nemá nič spoločné z rozlíšením videa, ono len prenáša dáta. To, že mu vypadáva obraz, môže byť spôsobené pomalým pripojením, preťažením siete, zaťažením procesora, neaktuálnymi ovládačmi alebo veľkým množstvom USB zariadení pripojených k PC. (Toto mám z pomôcky pre Skype - stačí v lište hore kliknúť na Volání>Více o kvalitě hovoru).
erzet
29.04.10,06:45
Moze to byt pomalou rychlostou netu, ked si Skype prisposobuje video podla rychlosti pripojenia.
Vhodne by bolo vyskusat na tej tvojej linke iny PC, ako to ide. Pripadne pozri v nastaveni vide v skype a nastav najmensie rozlisenie.
V rozlíšení to nie je
Dík, skúsim niečo z toho o kvalite hovoru, aj podľa nasledujúceho príspevku.
mimotemyTaká sranda. Chytal som spätnú väzbu a video mi išlo správne. Kamera mi padla zo stola, spätná väzba zvuku zmizla a začalo nesprávne fungovať video.
erzet
21.06.10,10:34
V rozlíšení to nie je
Dík, skúsim niečo z toho o kvalite hovoru, aj podľa nasledujúceho príspevku.
mimotemyTaká sranda. Chytal som spätnú väzbu a video mi išlo správne. Kamera mi padla zo stola, spätná väzba zvuku zmizla a začalo nesprávne fungovať video.
Len tak pre verejnosť. Závada bola v preťažení siete. Po čase to začalo ísť normálne.
misoft
21.06.10,10:38
Záhada odhalená. Ale to sme asi tušili.
Elenba
02.07.10,20:52
môže mi niekto pomôcť pri sfunkčnení vebkamery
Elenba
02.07.10,20:54
môže mi niekto pomôct pri sfunkčnení vebkamery? neviem sa prihlásiť, ďakujem