gah
28.04.10,11:34
V PC mi akýmsi nedopatrením chýba zvukový ovládač (PC je taká pouličná zmes od kamaráta), takže reproduktory a sluchadla mam len na ozdobu. Mám windows xp neviem akého pôvodu. Kde sa dá ovládač zohnať, stiahnuť? Ďakujem.
Hiro Nakamura
28.04.10,10:14
skúšal si tradične cez pridať hardvér a stiahnuť automaticky?
zamestnankyna
28.04.10,10:58
Stiahni si PC Wizard (http://download.softpedia.com/dl/1145a77600f386b722db04d71a32ca40/4bd82261/100007769/software/system/info/pcw2010_v194.exe), ktorým zistíš aký máš hardware, a potom pohľadáš nejaké ovládače.
Chobot
28.04.10,12:15
V PC mi akýmsi nedopatrením chýba zvukový ovládač (PC je taká pouličná zmes od kamaráta), takže reproduktory a sluchadla mam len na ozdobu. Mám windows xp neviem akého pôvodu. Kde sa dá ovládač zohnať, stiahnuť? Ďakujem.

Ovládač je potrebné k zvukovej karte. Zvuková karta môže byť built in, teda priamo na základnej doske, alebo ako rozširujúca karta (zväčša PCI karta).

Takže si musíš zistiť, či má základná doska zabudovaný zvukovú časť, ak áno, musíš zistiť typ a značku základnej dosy a zo stránky výrobcu stiahnuť ovládače zvuku.

Ak máš samostatnú zvukovú kartu, musíš podľa značky a typu znovu od výrobcu zvukovej karty stiahnuť ovládače k nej.
gah
28.04.10,12:40
Ovládač je potrebné k zvukovej karte. Zvuková karta môže byť built in, teda priamo na základnej doske, alebo ako rozširujúca karta (zväčša PCI karta).

Takže si musíš zistiť, či má základná doska zabudovaný zvukovú časť, ak áno, musíš zistiť typ a značku základnej dosy a zo stránky výrobcu stiahnuť ovládače zvuku.

Ak máš samostatnú zvukovú kartu, musíš podľa značky a typu znovu od výrobcu zvukovej karty stiahnuť ovládače k nej.


Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď, som poloblondína, ale snáď to zvládnem.
Vlado40
28.04.10,17:00
V správcovi zariadení musí windows rozpoznať zvukové zariadenie.Je to jedno či je to zvuková karta na základnej doske alebo v PCI slote.Ak chýbajú ovládače , tak tam ukáže chybu , ale ak neukáže nič , tak zvukovka nefunguje.Skúsil by som , ak sa používa zvukovka na základnej doske na stránke výrobcu základnej dosky .Myslím si , že ani PC Wizard nerozpozná to čo tam windows ani nenašiel.
salvosko
29.04.10,05:09
Hlavne treba aj ovladace na dosku poriadne bo ked nie su ani ovladac na zvukovku nepomoze kedze ju nenajde.
Zamoro
29.04.10,09:01
Urcite ovladace aj na maticku dosku a aj na zvukovu kratu.Odporucam program Everest na stranke http://www.lavalys.com/support/downloads