ajuska
28.04.10,12:10
Ahojte,

chceme si dat zasklit loggiu finskym systemom. Mate niekto s tym skusenost? Teda ci mi viete cez SS (http://www.porada.sk/private.php) opdporucit nejaku spolahlivu firmu, ktora robi tento system v BA. Ide o cca 6 m loggiu. Dakujem
monika74
28.04.10,13:21
pred 1,5 rokom som si tiež nechala urobiť zasklenie logie ale švédskym bezrámovým systémom (názov firmy pošlem cez ss). firma má v ponuke aj fínsky systém. s prístupom aj montážou firmy som bola spokojná. doteraz sa nevyskytli nijaké závady. na čo by som však upozornila je, že:
1. firma mala už tzv. naformátované tipy zasklenení t.j. podľa dĺžky a výšky otvoru zasklenenia. pokiaľ sa rozmery vašej logie nebudú zhodovať s ich parametrami ponúkaných zasklelneí, urobia vám to síce na mieru ale s určitým príplatkom.

2. pokiaľ bývate v bytovom dome, ktorý ešte nie je zateplený a máte to naplánované počkala by som so zasklenením logie, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám zmenia rozmery otvoru na zasklenenie z titulu zateplenia vnútorných stien logie.

3. pokiaľ už máte zateplený bytový dom aj s vnútornými stenami logie, upozornite na to firmu. pre skúsenú firmu, by nemal byť problém previesť zasklenenie logie aj v takomto prípade.

4. doporučujem obrátiť sa na certifikovanú firmu, vzhľadom na dodržanie bezpečnostných noriem vydaných pre tieto druhy systémov.

5. takisto doporučujem oznámiť príslušnej mestskej časti ako príslušnému stavebnému úradu, ohlásenie stavebnej úpravy - netreba dať lacný dôvod na pokutu. mne bez problémov poslali súhlasné stanovisko aj kvôli tomu, že firma, ktorá mi realizovala zasklenenie, bola v zozname certifikovaných dodávateľov u príslušnej mestskej časti. k oznámeniu treba priložiť aj napr. kópiu zmluvy o dielo + ďalšie požadované dokumenty, ktoré sa dajú zistiť z web stránky mestskej časti.
ajuska
28.04.10,17:43
Dakujem, uz som tuto firmu kontaktovala a cakam na cenovu ponuku :)
george0001
08.10.10,06:36
Dobry den,

precital som si Vase rady a mam zaujem o blizsie informacie. Mohli by ste mi prosim poslat kontakt na firmu, ktoru spominate vo Vasom prispevku, nakolko mam zaujem o kvalitnu pracu a samozrejme, aby to bolo uplne legalne.
Vopred dakujem za odpoved a prajem prijemny den
helicka
26.05.11,16:45
zdravím,tiež poprosím o kontakt na firmu,ktorá vám zasklievala balkon.Tiež o tom uvažujeme a tak sa na internete pozerám po firmách,bohužial tam ale nezistím ,kt. fi. je spolahlivá,radšej dám na osobné preferencie,resp.na odporúčanie spokojn.zákazníka.A ešte dotaz,ako ste s tým spokojná s odstupom času? Odp.prosím na email.helicka@centrum.sk dakujem