Peterko1987
28.04.10,16:35
Skúšali ste niekto proti suchému kašlu cibuľovú šťavu s cesnakovou šťavou alebo musí byť iba cibuľa?
58vlasta
28.04.10,17:13
No ja poznám len cibuľový sirup: cibuľu nadrobno nakrájať, dať do hrnčeka alebo pohára, zasypať cukrom, nechať cukor rozpustiť /najlepšie do druhého dňa/ a potom precediť a sirup piť...Skús majoránkový čaj: 1 lyžičku majoránu zaliať vriacou vodou, nechať 10 minút vylúhovať, precediť a piť...možno osladiť medom...
Kazu
28.04.10,18:47
Skúšali ste niekto proti suchému kašlu cibuľovú šťavu s cesnakovou šťavou alebo musí byť iba cibuľa?

Som zvedavá, ktoré pajšle by sa po takej kúre odvážili zakašľať :D
xima
28.04.10,18:59
Ja mozem este doporucit na suchy kasel cibulovy zabal : cibulu ( aj 3 kusy) spenit ( nie prazit, len zohriat ) na olivovom oleji a zahustit hl. mukou na kasicku. Nechat "primerane k telu" schladit a teplu kasicku ( aj s cibulou ) natriet na priedusky ( moze sa zaroven aj z chrbtovej strany.) Prilozit igelit ( aj zo sacku), prilozit este uterky (aby sa udrzalo teplo) a uz len sediet alebo lezat - pozerat film-y aspon 1 - 2 hod. Mozno znie recept primitivne ale skutocne zaberal oproti mnohym receptom. Treba ho opakovat v zavislosti od intenzity choroby. ( tak 2x za den)