IvetaH
28.04.10,19:29
Dobrý deň, ak mám preplatok na DU daň zo závislej činnosti vzniknutý nesprávnou úhradou, môžem postupovať tak, že až do vyrovnania nebudem uhrádzať daň, alebo sa najskôr musím dohodnúť s daňovým úradom.
Ď,
zk24
28.04.10,17:53
Ahoj,

nespravnu uhradu dane na rok 2010? Myslim, ze je to mozne az v danovom priznani vyrovnat. Nam zamestnavatel jeden mesiac zabudol uplatnit odpocitatelnu polozku a vsetci sme zaplatili viac. Ale vysporiadanie bolo mozne az v danovom priznani, respektive rocnom zuctovani dane z prijmov...

u teba teda k 31.3.2011
evina
28.04.10,17:53
Dobrý deň, ak mám preplatok na DU daň zo závislej činnosti vzniknutý nesprávnou úhradou, môžem postupovať tak, že až do vyrovnania nebudem uhrádzať daň, alebo sa najskôr musím dohodnúť s daňovým úradom.
Ď,

Môžeš preplatok znižovať postupnou úhradou...
zk24
28.04.10,17:55
Môžeš preplatok znižovať postupnou úhradou...

Vazne?

Som sa na toto iste pytala niekde na porade asi pred rokom a bolo mi povedane ze jedine v rocnom zuctovani dane :eek:

Nevadi, uz mam tych par eur naspat ;)
evina
28.04.10,17:59
Vazne?

Som sa na toto iste pytala niekde na porade asi pred rokom a bolo mi povedane ze jedine v rocnom zuctovani dane :eek:

Nevadi, uz mam tych par eur naspat ;)

Ono tak trošku závisí, čo si sa pýtala. V RZD sa zúčtováva u konkrétnej osoby niečo, čo bolo nesprávne alebo vôbec nespravené v priebehu roka.- u Vás ta NČ...

Tu je otázka na úhrade dane zo závislej činnosti za celú firmu /predpokladám/....odvedená vyššia ako bola zrazená...
zk24
28.04.10,18:02
Ono tak trošku závisí, čo si sa pýtala. V RZD sa zúčtováva u konkrétnej osoby niečo, čo bolo nesprávne alebo vôbec nespravené v priebehu roka.- u Vás ta NČ...

Tu je otázka na úhrade dane zo závislej činnosti za celú firmu /predpokladám/....odvedená vyššia ako bola zrazená...

Aha, to som si neuvedomila, nespravnou uhradou je asi ine ako nespravnym vypoctom :)

Dakujem za objasnenie :)
IvetaH
29.04.10,06:15
Ďakujem pekne, je to tak, že sme viac uhradili.
Pekný deň všetkým.