bambulko23
28.04.10,19:13
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Chystám sa objednávať tovar z USA /ide o kozmetiku/, viem že do 150Eur sa neplatí clo a do 22 Eur sa neplatí DPH.
Pri sume nad 22 Eur mi na colnici zadržia tovar a vyrubia DPH-čko ktoré zaplatím pri prevzatí zásielky priamo na pošte.
Ide o to či potrebujem mať JCD a colného deklaranta ak všetok tovar ktorý budem objednávať bude mať hodnotu nižšiu ako 150 Eur.
Som fyzická osoba-podnikateľ-neplatca DPH.

2. ak potrebujem colného deklaranta ako si ho nájdem a aká suma sa platí?

Ďakujem
matulo
01.05.10,18:53
JCD potrebujes len pokial budes kozmetiku predavat dalej za ucelom podnikania. Ked je to pre osobnu potrebu, JCD nepotrebujes vobec ani pri hodnote nad 150EUR.
Apache23
05.05.10,11:00
Colnici ta ako živnostnika beru ako PO a tym padom aj clo aj DPH pre teba vymeriavaju už od 1Eura. (To my povedal colnik) JCD je samozrejmostou a co som kontaktoval firmu tak v BB zhruba 30Eur za kazde JCD. Nejde o pocet ale o druhy tovaru. Ku kazdemu jednotlivemi druhu treba JCD.
rickman
07.05.10,14:59
Ono problem je v tom, ze kazdy colnik v kazdom kraji hovori trochu inak a niekedy mam pocit, ze sa podmienky neustale menia.

V kazdom pripade JCD-cko je jednoduche na vyplnenie. Deklarant ti staci len prvy raz, kedy ti aj vysvetli, co kam patri (teda ked bude mat chut).

Niekedy sa cely tento proces odchytu vyclievacim oddelenim dal obist aj pri velkych mnozstvach a sumach, neviem ako je to teraz.
skocko
26.07.10,05:55
Moja skúsenosť je taká, že pokiaľ bol tovar posielaný z USA prostredníctvom UPS, tak UPS má svojich colných deklarantov. Prvý krát mi poslali oznam, či chcem, aby za mňa JCD vyplnili. Podpísali sme zmluvu o zastupovaní v colnom konaní. Ďalší krát sa mi vždy telefonicky, prípadne mailom ozvú, aby som potvrdil, čo konkrétne v zásielke je pre účely preclenia a potom mi tovar doručia domov. Oni zaplatia clo aj DPH a mne pošlú tovar domov. Vzniknutú pohľadávku voči nim platím buď faktúrou, alebo na dobierku priamo doručovateľovi.
wrah706
26.07.11,18:40
zdravim chcem sa spýtat ak si objednam tovar z usa v hodnote 1050 dolarov... budem este naviac platit dph??? prosim vas kolko to vychadza neda sa tom,u nejak vyhnut??? ak som si tovar objednal prepravnou sluzbou a zaplatil som im vopred tak ups este odomna zoberie peniaze dalsie???:eek:
bubak99
27.07.11,20:11
Ako bolo pisane hore
Nad 150€ platis clo aj DPH (prepocitava sa to aktualnym kurzom v den colneho konania) ak to je pre osobnu spotrebu staci ti poslat fakturu alebo potvrdenie platby od Firmy z USA alebo PayPal na Colnicu colnikom e-mailom a vysvetlenie co tam je. U mna to tak funguje cez Bratislavu. Potom mi to pride bud postou alebo UPS . Cez Kuriera je to rychlo ale cez postu to musim vzdy nahanat a trva to dlhoooo. Vyhnut sa tomu neda mne pride balik zakazdym otvoreny a posledne bol aj poskodeny tovar colnikom :-(
wrah706
28.07.11,15:38
no ja to budem platit cez paypal ale ako budem vediet ze je to na slovensku uz a ze to je na colnici ja som dnes volal na colnuspravu ami povedali ze to skoncina poste v ke a tambudem musiet zaplatit clo aj dph co je na tom pravdy ??? a ak pri objednavke pise USPS to je nejaka prepravná sluzba ako ups ?
a za osobnu spotrebu sa bere aj objednavka paintballovych pistoli v hodnote 1500 dolarov ??? cca 20-30 kusov
bubak99
28.07.11,18:25
USPS je Americka posta cize mali pravdu ze to skonci na colnejposte v tvojom pripade v Kosiciach a myslim ze 20-30 kusov urcite neprejde ako osobna spotreba :eek: ako doklad si ziadaj elektronicku fakturu a papierovu prilozit do balika !. Tu elektronicku dolozis na tej colnejposte a fyzicky si to skontroluju v baliku uz sami
Na stranke posty mas moznost zadat cislo zasielky a zistis kde ju prave mas ;)
wrah706
28.07.11,20:23
no ale daju mi tu zasielku ci ju budem musiet nejako podlozit??? ked som student a im poviem ze to je pre mna daju mi ich ??
bubak99
29.07.11,17:27
Po zaplateni poplatkov neni dovod aby ti to nedali :)
PatreS.10
01.08.11,08:06
Prosím Vás čo je to JCD a ako sa múžem stať neplatcom daní?Chcem si založiť e-shop,prejdem na živnosť a aj v tomto prípade nemusím platiť dane?Ďakujem