korcka
28.04.10,20:41
Určite viacerí z Vás bývate v dvojgeneračnom dome. My práve riešime otázku zvončeka na bráne, aby zvonil zvlášť nám a zvlášť svokre. Keď si odmyslím staré ruské zvončeky, poradíte mi nejaký výdobytok modernej doby?
rozum
28.04.10,18:46
V ponuke sú teraz zvončeky také ktoré sú bezdrátové.Veľmi dobré sú tie kde časť ktorá vysiela zvuk ide do zásuvky a tlačítko je na 12v baterku.Tieto zvončeky majú kódovanie takže nerušia.
arizona
01.05.10,17:01
Ja mám s bezdrôtovým zvončekom zlú skúsenosť.
Zvonil iba v jednej miestnosti-na parapete okna oproti bráne , alebo na dvore kde nemal žiadnu prekážku . Inde nechytal "signál", takže nepoužiťeľný.
Keď sme ho boli reklamovať, povedali nám, že to je normálne že cez dvojo stien signál nechytí...:confused::eek::mad:
Takmer tisícka vyhodená do luftu a namontovali sme "nemoderný", ale fungujúci klasický drôtový...
rozum
02.05.10,17:48
Milá Arizona a dosah toho zvončeka?
arizona
02.05.10,18:02
Milá Arizona a dosah toho zvončeka?
Vo voľnom priestore cca 5-10m .Ďalej som neskúšala... (na čo mi je zvonček, čo mi zvoní vonku na dvore? :rolleyes::mad: )
Dnu v dome bol nepoužiteľný, fungoval iba na parapete okna ,čo bola oproti bráne. Ďalej nie,signál neprešiel cez múry...
Ice dive
02.05.10,18:28
Vo voľnom priestore cca 5-10m (na čo mi je zvonček, čo mi zvoní vonku na dvore? :rolleyes::mad: )
Dnu v dome bol nepoužiteľný, fungoval iba na parapete okna ,čo bola oproti bráne. Ďalej nie,signál neprešiel cez múry...
súhlasím, s tým, že bezdrôtový zvonček je absolutne nevhodná vec do rodinného domu, nakoľko jeho funkčnosť je priam nulová...
1. vysielač je na volnom priestranstve zima, leto, mráz dážť, sneh.. vydrží tak max 2 sezóny
2. dosah toho nášho mal byť vraj 80 metrov signál chytal tak ako píše Arizona do miestnosti oproti vysielaču cez okno... u nás to bolo ale cca 15 metrov....

odporúčam klasiku, kábel sa oklamať nedá:-)))
bezdrôtové zvončeky sú tak do bytu, kde vysielač je na chodbe a príjímač presne za dverami... inak to nemá zmysel...
rozum
02.05.10,19:17
V návode sa píše že tlačítko nesmie byť inštalované na kovovej bránke a keď už tak dať pod neho plastovú podložku.A je dobré vedieť aký má dosah.
Ice dive
02.05.10,19:53
V návode sa píše že tlačítko nesmie byť inštalované na kovovej bránke a keď už tak dať pod neho plastovú podložku.A je dobré vedieť aký má dosah.
však hovorím, písali, že 80 metrov a dosiahlo tak max 15 a to aj cez okno... no a tlačídko bolo inštalované na stlpe z tehal a omietky... žiadny kovový rušivý element...
korcka
03.05.10,19:09
Tak tajne som dúfala, že mi napíšete niečo iné. Bezdrôtový sme mali na babkinom dome, problém bol v dosahu, ale v tom zmysle, že akonáhle sa umiestnil "za roh", už nezvonil. No a náš dom si predstavte klasickú kocku a za tým pristavené 2,5 miestnosti, kde by mal zvoniť 2.zvonček. Bezdrôtový som zavrhla, ale moja fantázia mi akosi nevie vyčariť predstavu od kovovej brány ťahať 2 drôty k domu a následne jeden (to už by bol asi ten menší problém) cez povalu potiahnuť až dozadu. No čo vy na to?
Ice dive
03.05.10,19:23
Tak tajne som dúfala, že mi napíšete niečo iné. Bezdrôtový sme mali na babkinom dome, problém bol v dosahu, ale v tom zmysle, že akonáhle sa umiestnil "za roh", už nezvonil. No a náš dom si predstavte klasickú kocku a za tým pristavené 2,5 miestnosti, kde by mal zvoniť 2.zvonček. Bezdrôtový som zavrhla, ale moja fantázia mi akosi nevie vyčariť predstavu od kovovej brány ťahať 2 drôty k domu a následne jeden (to už by bol asi ten menší problém) cez povalu potiahnuť až dozadu. No čo vy na to?
Prečo by to mal byť problém... len si treba dať pozor kade sa ten drôt ťahá, aby nezavadzal nejakým stromom a pod.. kvôli pretrhnutiu...
rozum
04.05.10,04:54
Bezdrátový zvonček niekomu vyhovuje niekomu nie, záleží od typu a značky.Umiestnenie vysielača zvuku má byť v predsieni.A samozrejme treba myslieť na to že každým múrom sa o 8m skracuje jeho dosah.Zvonček na kábel keď ide na bránku musí fungovať na 12V.
účtovník 007
04.05.10,07:11
Ja zo svojej skúsenosti musím s kritikmi bezdrôtového zvončeka nesúhlasiť.
Máme ho už niekoľko rokov v rodinnom dome. Na bráničke sme spravili plastový kryt, aby naň nepršalo. V dome zvonček prenášame kde potrebujeme. Dosah 100 m. Prijímač musí byť v zásuvke. Takže ak chcem dám si do kuchyne, do obyvačky.... nikde nie je problém. Jediný problém je, že máme ešte starší typ, ktorý sa nedá prekódovať, má len jeden pevne nastavený kód, a vtedy sa občas stane, že ak niekto telefonuneje pred naším domom, zvonček zazvoní. Ale to je oproti naťahovaniu káblov malý problém. Ja som spokojná. Aká je to značka neviem, ale normálne v elektre kúpený, stál asi 20 €.
Peterkrk
04.05.10,10:02
Aj sa som s bezdrôtovým zvončekom spokojný, bývam v paneláku, kde máme osobitné schodisko a tam som potreboval namontovať zvonček ale s miniatúrnym spínačom, aby o ňom vedelo len pár ľudí. Použil som tlačidlo z veľmi starej klávesnice k PC a káblik som previedol za dvere k vysielaču bezdr. zvončeka. Funguje to výborne. Zvonček stál necelých 5 €.
amoo
09.05.10,10:50
Je mnozstvo rieseni. Ak mate od brany k domu potiahnuty aspon trojzilovy kabel neni ziadny problem. Ak nie tak tam nainstalujte novy radsie viac zilovy ak by ste nahodou do buducnosti uvazovali z dorozumievacim zariadenim. Ak nie je to mozne riesit inak a mate dvoj zilovy riesenie je mozne pomocou jednosmerneho napetia, diod, rele ... Potrebujem viac podrobnych a presnych informacií schemu zapojenia vam nakreslim, ziadny problem.
allgreen
11.12.11,11:30
dobý deň potreboval by som pomoct s bezdrôtovým zvončekom,
kupil som si jeden takýto ale chcem ho použiť na iný účel ako by sa dalo očakávať. V skratke chcem ho umiestniť u mňa v obchodíku kde mám okrem vchodových dverí ešte jedny dvere do skladu.Tieto dvere nemam na dohlad... a kedže začína vianočná horúčka a snou aj pribúda dobrákov čo neprídu len nakúpiť ...by som tento zvonček využil na to, aby zazvonil ak sa tie dvere otvoria.
Viem asi existujú na tento účel iné origoš zvončeky ale ja som si uz zaobstaral tento s 36 melódiami :D

rozobral som tlačidlo zvončeku a je v ňom mikrospínač 6x6 má 4 kontakty ak sa dva spoja zvoni..
z technického hladiska by v mojom prípade bolo lepšie ak by sa rozpojili a zvonček by zvonil
dalo by sa to nejak spraviť?
allgreen
12.12.11,07:32
vie niekto poradit?