Ronin17
29.04.10,08:35
Ahojte mám delikátny problém.
Pred dvoma mesiacmi som na aukre kúpil mobilný telefón. Zaplatil som prevodom na účet a dotyčný mi mal poslať spomínaný telefón. Bohužial mi telefón nezaslal aj keď on tvrdí, že to 2x "spackala" pošta a dohodli sme sa na vrátení peňazí. Poslal mi však len 50 Euro a o zvyšných 90 sa so mnou naťahuje už dva týždne. Hovorí, že ich pošle, ale stále nič. Už ma nebaví čakať. Je možné použiť ako dôkaz výpisy z mailu a bankového účtu? Bude to vôbec polícia riešiť keď sa jedná o sumu 90 euro, teda to nie je trestný čin ale len priestupok? Má vôbec význam ísť na políciu?

Ešte dodám, že nás je viac.
Chobot
29.04.10,07:22
Ahojte mám delikátny problém.
Pred dvoma mesiacmi som na aukre kúpil mobilný telefón. Zaplatil som prevodom na účet a dotyčný mi mal poslať spomínaný telefón. Bohužial mi telefón nezaslal aj keď on tvrdí, že to 2x "spackala" pošta a dohodli sme sa na vrátení peňazí. Poslal mi však len 50 Euro a o zvyšných 90 sa so mnou naťahuje už dva týždne. Hovorí, že ich pošle, ale stále nič. Už ma nebaví čakať. Je možné použiť ako dôkaz výpisy z mailu a bankového účtu? Bude to vôbec polícia riešiť keď sa jedná o sumu 90 euro, teda to nie je trestný čin ale len priestupok? Má vôbec význam ísť na políciu?

Ešte dodám, že nás je viac.

Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t137318-vraj-obvinenie-z-podvodu.html

a najmä môj príspevok č. 23. Nájdeš tam odpoveď.

Ale keďže je vás viac, stojí to za oznámenie na polícii. Kvôli jednému prípadu by sa s tým nezapodievali, ale ak to robí hromadne, tak to už je aj pre políciu zaujímavé.
miky64
29.04.10,10:01
Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t137318-vraj-obvinenie-z-podvodu.html

a najmä môj príspevok č. 23. Nájdeš tam odpoveď.

Ale keďže je vás viac, stojí to za oznámenie na polícii. Kvôli jednému prípadu by sa s tým nezapodievali, ale ak to robí hromadne, tak to už je aj pre políciu zaujímavé.
pišeš že nakup si riešil cez aukro ale riešil si aj problem ktory vznikol cez aukro team to znamena upozornenie na nekorektneho predajcu a ostatne možnosti vysporiadania cez aukro ak ano použi aj tuto dokumentaciu a čo sa tyka riešenia s policiou najprv si zisti či nie je viac oklamanych a potom možte podať spoločne trestne oznámenie aj ked to bude asi dlha cesta