franta51
29.04.10,10:18
Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
Dakujem za kazdu radu.
Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.
marjankaj
29.04.10,08:27
Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
Dakujem za kazdu radu.
Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.


Že by to bolo definované v gramatike?
1. osoba JA
2. osoba TY
3. osoba ON
teda tretia osoba je každý okrem MŇA a TEBA:rolleyes:
buganka
29.04.10,08:28
Ta definicia neviem aká je, ale aj my máme momentálne exklusivku s realitkou a je tam aj bod, že nárok na províziu ajú aj v prípade, že dôjde ku prevodu bez akéhokľvek ich pričinenia. Lopatisticky nám to realiťák vysvetlil tak, že ak by sme nehnuteľnosť akýmkoľvek spôsobom previedli na niekoho ´dalšieho oni chcú svoju dohodnutú províziu. Ja chápem tretiu osobu ako niekoho, kto nie je v zmluve spomenutý ako zmluvná strana.
Aby som to zhrnula, my máme takú zmluvu, že by sme v tvojom prípade províziu zaplatiť museli.
Chobot
29.04.10,08:39
Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
Dakujem za kazdu radu.
Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.

Treťou osobou je ktokoľvek, kto nie je prvou ani druhou zmluvnou stranou podľa platnej zmluvy. Teda ktokoľvek iný, kto nie je v zmluve uvedený ako zmluvná strana.
Mgr.Shrek
29.04.10,09:13
Ospravedlňujem sa Chobotovi...miesto "užitočné" som dal "zábavné"
franta51
29.04.10,13:01
diky moc za strucnu ale jasnu dopoved. Moc si mi pomohol. Este raz diky