Lipican
29.04.10,10:23
Mám nasledovný problém. Kamoška mi poslala súbor uložený v pdf, ale nevšimol som si že je to odkaz. Keďže mi ukazovalo že nemám v pc program na jeho otvorenie tak som ho ručne chcel otvoriť v programe adobe. Samozrejme súbor sa neotvoril, ale horšie je že mi prepísalo všetky ikony na ploche aj v štarte, ktoré fungujú ako odkazy. Tojest nespustím nijaký program z plochy alebo zo štartu musím vždy ísť do programe files. Mám w7. Dá sa to nejak vrátiť späť bez toho aby som musel použiť obnovu systému? , keďže nechce sa mi preinštalovávať na novo účtovný program. Ďakujem
Vlado40
29.04.10,08:28
Klikni si pravým tlačidlom na nejaký odkaz , vlastnosti a pozri sa do kolonky cieľ čo tam máš teraz napísané.
Lipican
29.04.10,09:08
V prípade odkazu na účtovnictvo je v cieli toto "C:\Program Files (x86)\SOFTIP PACKET\H_UCT\h_uct.exe"
Lipican
29.04.10,09:10
v pripade napr. Safari : "C:\Program Files (x86)\Safari\" alebo total comander C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE Ked vyberiem cez prave tlacitko otvorit napr total comander tak aj vsetky ostatne odkazy prepise na total comander
Vlado40
29.04.10,09:13
Ak si vytvoríš nový odkaz na nejaký program ,tak ten nový odkaz už funguje ?
Lipican
29.04.10,09:15
chybu som spravil ked som chcel ten dokument otvorit cez prave tlacitko vybrat program a nechal som tam fajčoku na otvorenie vybratých súborov vždy pužiť vybratý program. Malo to byť bez fajčoky, moja blbosť teraz už len vyriešiť ako to zrušiť, lebo nejak ma nič nenapadá a nechcem vracať windows dozadu
Lipican
29.04.10,09:17
a este jedna po znamka kazda takto prepisana ikona má vo vlastnostiach ako typ súboru uvedenú príponu LNK, to je prípona ktorá mal ten súbor pdf
Lipican
29.04.10,09:19
nie nefunguje ani nový odkaz
Lipican
29.04.10,09:21
otvorí len ten odkaz ktorý je akurát vybratý cez prave tlačitko výber pregramu, teda teraz tak mam total comander vybraty tak ked kliknem na akukolvek inu ikonu otvori len total comander
Vlado40
29.04.10,09:21
Tak to skús ešte raz .Klikni na ten odkaz , ktorý si chcel otvoriť , ten od kámošky.Daj otvoriť v programe napr. Adobe a teraz tú fajku zruš.
Lipican
29.04.10,09:26
skusim len musi mi to poslat este raz ja som ho uz vymazal
Vlado40
29.04.10,09:34
Ovládací panel - Predvolené programy-Priradiť typ súboru alebo protokol k súboru,alebo pozri na nastaviť predvolené programy.
Lipican
29.04.10,09:40
tak skusil som to na subore co mi neskôr poslala uz ako klasicke pdf spravil som z neho odkaz a a bez fajocky otvoril, ale aj tak sa nic nezmenilo
Lipican
29.04.10,09:51
no je tam priradit typ subor k programu ale nic to neriesi
Lipican
29.04.10,10:13
ok dikes za rady, už je to OK. Spravil som to cez obnovu systému, lebo našťastie som si spomenul že včera predtým som náhodu vytvoril bod obnovenia, takže aj kus šťastia :)