miska_po
29.04.10,10:54
Dobry den prajem, chcela by som poradit, mam 27 rokov a od puberty mam stale akne, v poslednej dobe, mam celu tvar posypanu tvrdymi cervenymi vyrazkami, predtym som mala helicobactera, ale teraz mam vysledky negativny, ale moja tvar je stale strasna.. nevie niekto poradit co s tym, dakujem
Stina
29.04.10,09:13
skús najskôr pozrieť linky :
http://www.porada.sk/t126936-akne-v-mojom-veku.html
http://www.porada.sk/t64344-tazka-forma-akne.html
Liečba akné

Veľmi dobré stránky :
http://www.akne.sk/content/formy.php
http://akne.webnode.sk/vznik-akne/
Rozhodne by som navštívila lekára !!!
Lenka*1
29.04.10,09:22
Moze tam byt tiez hormonalny problem. akne je velmi casto sposobovane, ako velmi dobre vieme, vykyvmi hormonov pred menstruaciou, alebo pocas ovulacie. taktiez ho mozu sposobovat rozne zapalove procesy v organizme, ci uz gynekologickeho razu, cez zuby(dokonca reakcia na plomby), hrdlo nos.
Alebo sa treba zamysliet nad zlozenim stravy a zivotospravou - jednostranna strava, alebo nezdrave jedla, alergie a s tym spojene aj kozemticke alebo cistiacie prostriedky pouzivane v domacnosti, ci rovno prostredie v ktorom zijeme (prasne, velmi suche, velmi vlhke...).
a nemenej dolezitym faktorom je stres, podrazdenost, nedostatok spanku. To vsetko sa odzrkadluje na nasom zdravotnom stave a stave nasej pleti.
cize podla mna by stalo za to, dat si urobit kompletnu prehliadku. pokial ta nezisti, kde je pes zakopany, snad pomoze len zmena zivotneho stylu, stravovacich navykov a vymena, resp. odskusanie vsetkych pripravkov, ktore pridu do styku s pletou. treba hladat, co sadne a nesposobuje problemy, a hlavne co pomaha. viem, ze je to neprijemne, mat tak problemovu plet, no nezomiera sa na to a namalo by ta to prilis stresovat :) ukaz svetu co je na tebe pekne a nesustred svoju pozornost na aknoznu plet ;)
LukasAdame
10.05.10,10:23
Jednoznačne porada s kozmetičkou, alebo priamo na kožnom oddelení v nemocnici, kde ti možu spravit vodičku, alebo mastičku priamo na mieru.
Pokiaľ viem, zaberá mastička Aknemyscin.
Sú na to aj lieky, ale majú dosť drastické vedľajšie účinky, a niektoré sposobujú stavy úzkosti.
Takisto treba pleť pravidelne čistit - najlepšie čistou gáfrovou vodou.Nepreháňať to zase s kozmetickými prípravkami, pretože tie možu pleť podráždiť.
Účinný je aj Camforychtiol(neviem či som to správne napísal)
Neviem či si už skúšala, alebo použila GoldenYaccu.Mne osobne pomohla na vyrážky, ale aj na hemeroidy.Je to niečo ako Aloe, ale pre mňa veľmi užitočné.Len je to dosť drahá záležitosť.


Prajem veľa šťastia v boji sAkné :)
0123misa
13.05.10,16:41
Ahoj no z vlastnej skusenosti ti viem poradit pletovu vodu predpisanu doktorkou vola sa RSD a je to roztok robeny v lekarni je lacny ale ucinny stoji len 0,17 eur, odkedy mi ju predpisala nedam na nu dopustit, je to silne tonikum, bude zozaciatku stipat, no casom sa da na to zvyknut. A dalej este mne pomaha aj Biopron valosun (bez receptu), stoji okolo 8eur 30ks balenie a su to vlastne prospesne bakterie ktore ti precistia kusok creva,,,mnohokrat sa problem nachadza aj v crevach, netreba to podcenovat. Neboj sa nebudes mat ani hnacku ani nic z toho,,,jednoducho len vytvaraju priaznive prostredie v crevach,,,vysledok sa u mna dostavil do 5 dni...Mne to pomohlo snad aj tebe...
kaivorus
14.05.10,16:01
Každý vonkajší prejav na tele je odzrkadlenie stavu vo vnútri tela, hlavne v tráviacom a vylučovacom trakte.
Je potrebné obmedziť sladkosti aj umelé sladidlá /pH 2,2 - 2,47 po užití/. Sú to najmasívnejšie jedy na ľudský oranizmus.
Odpíš, poradím ako zistiť príčinu a ako na to.
90 - 95 % chorôb a chorobných príznakov spôsobujú baktérie, parazity, plesne,vírusy....
A ak je to dlhší čas, v krvi sa už nenajdu žiadne protilátky, čiže oficiálna medicína nemá možnosť zistenia príčin...
kamoska1
19.05.10,15:54
Milá miska_po musiš ist ku kožnej lekarke,ta Ti spravi ster z nahnisanej vyražky a podla vysledku dostaneš antibiotika-môže sa jednat o acnes-vulgaris.Ak Ti nepomôžu antibiotika,potom musiš brat tkz.očkovaciu vakcinu,ktoru Ti vyrobia presne taku aku potrebuješ.Rob s tym niečo,pokial nieje leto lebo je to zdlhava liečba.Prajem vela síl pri liečení.
zlatkao
19.05.10,17:29
no mala som tiež problémy s akné, kožná mi predpisovala všelijaké mastičky, vodičky a aj ten aknemycin ......... musím povedať, že nepomohlo, dlhé užívanie antibiotických prípravkov už nemusia zaberať vôbec. Začala som používať kozmetiku Mary Kay a som spokojná, tvár dostáva "novú kožu" - samozrejme prvý mesiac to vyzeralo hrozne, pretože použitým prípravkov sa tvár čistila z hĺbky a všetko vynieslo von, ale teraz som spokojná, tvár mám jemnú a vyrážky sa mi nové nerobia ............. ale odporúčam poradkyňu tejto kozmetiky, pretože ona poradí ktoré prípravky sú pre konkrétny typ najvhodnejšie.
lujza.j
19.05.10,17:37
no mala som tiež problémy s akné, kožná mi predpisovala všelijaké mastičky, vodičky a aj ten aknemycin ......... musím povedať, že nepomohlo, dlhé užívanie antibiotických prípravkov už nemusia zaberať vôbec. Začala som používať kozmetiku Mary Kay a som spokojná, tvár dostáva "novú kožu" - samozrejme prvý mesiac to vyzeralo hrozne, pretože použitým prípravkov sa tvár čistila z hĺbky a všetko vynieslo von, ale teraz som spokojná, tvár mám jemnú a vyrážky sa mi nové nerobia ............. ale odporúčam poradkyňu tejto kozmetiky, pretože ona poradí ktoré prípravky sú pre konkrétny typ najvhodnejšie.
kde by som našla kontakt na takú poradkyňu:)
58vlasta
20.05.10,14:05
Odporučila by som aj z týchto prípravkov si niečo vybrať: http://biocare.sk/eshop/produkty/akne#top
Viem pomôcť
24.05.10,10:55
Nestaci len pouzivat kvalitnu kozmetiku.Problem je vo vnutri organizmu,to znamena crevny trakt, imunitny system treba dat do poriadku.Pokial chces to akne odstranit,nielen zakryvat..Ak chces, mozeme sa porozpravat aj cez net,ak sa ozves.
Viem pomôcť
25.05.10,17:17
arizona, vieš mi povedať, prečo je to nevhodné?veď je to pravda!veď keď mala dotyčná helicobaktera, aj to je v imunite a crevach.....Vo vnutri treba hladat priciny takmer kazdej choroby ci problemu,aj akne.
Mandela12
27.05.10,12:58
caute takze ja mam problem s akne uz neskutocne dlho asi od zakladneskoly nevravim ze to mam neake hrozne ale je to dost vidiet skusal som uz beznu kozmetiku z lekarne ale nic nepomohlo a okolo vianoc som bol na chemickom peelingu u kozmeticky ale tiez to nepomohlo akurat som maval potom neaky den dva cervenu tvar potom som skusil laser v kombinacii s dalacinom ale to by my ta skvela lekarka musela povedat ze sa to nesmie ani raz vynechat inak to prestane ucinkovat a uz tomu nepomoze nic a tak sa aj stalo niekedy som aj zabudol a uz to bolo ale dovtedy my to fakt pomahalo aj ked som myslel ze to bol ten laser ale teraz my kozna povedala (ku ktorej som dnes isiel) ze to my pomahal ten dalacyn vola sa Romana Mockova v Trnave fakt velmi ochotna prijemna lekarka vysvetlila my vsetko dopodrobna co a ako a predpisala my zinerit tiez je to treba pravidelne brat ani raz nevynechat tak snad to pomoze stalo to neake 4 eura na recept tak keby to pomohlo bol by som fakt stastny dam vediet ako to funguje.
korela
27.05.10,17:13
Najprv vo všeobecnosti.
Predmet tejto témy sužuje veľa ľudí aj tu na porade. Prečo sa nesústredí do jednej témy?
.

Moje odporúčanie na základe skúseností s "akné". Žiadne formálne liečenie s kozmetickými prípravkami. Kozmetické prípravky sú obrovský biznis.Treba správne diagnostikovať lekárom.
V r. 2006 som napísala doluuvedený príspevok.




"02-02-06, 09:13 PM

#75 (http://www.porada.sk/176988-post75.html) korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136)
Re: Nafúknuté brucho - prosím pomôžte
Prešla som dnes po prvýkrát túto tému. Nikto tu zatiaľ nespomenul, že by mohla nafukovanie brucha spôsobovať niektorá potravinová zložka, na ktorú je človek intolerantný. Najčastejšími alergénmi sú mliečne bielkoviny, laktóza, vajcia, niekedy iba vaječný bielok, sója a lepok. Pri lepku sa jedná o dg. celiakia. Viac na www.celiakia.sk (http://www.celiakia.sk/). Neliečená celiakia spôsobuje vážne zdravotné problémy.
Keďže nafukovanie spôsobuje bolesť, a pri intoleranciách pobolieva i žalúdok, lekár prvého kontaktu pošle človeka radšej pre "istotu" k psychológovi, resp. psychiatrovi. Taktiež veľmi často sa ľudia s helicobacterom pylori ocitnú najskôr u psychiatra, pretože sprievodné javy ako únava, bolesti brucha a žalúdka, sa prekrývajú s úzkostnými stavmi.
V každom prípade doporučujem návštevu gastroenterológa, ktorý stanoví po vyšetreniach riadnu dg. V žiadnom prípade sa nenechať odbiť. Po rodinných skúsenostiach, kedy sa skončila tortúra bolestí brucha, migrén, kožných prejavov, stavov úplnej vyčerpanosti po období trvajúceho od útleho detstva po dospelosť, je potrebné ak to bude náležité, "zatlačiť " na obvodného lekára a žiadať o odborné vyšetrenie. Pretože ak niekto nemá v rodine alebo blízkom okolí takúto skúsenosť, ťažko mu napadne i takáto alternatíva."

.
Preto súhlasím s nickom "Viem pomôcť", síce nemám vedomosť ako, pretože nič bližšie neviem, ale skutočne treba vychádzať z vnútorných príčin a zbytočne neinvesovať do kozmetiky a vonkajšieho ošetrenia.
.
Aby nebol môj príspevok zbytočne dlhý...Po desiatkach a viac rokov bola správna dg na svete až po úplne náhodnej návšteve kožnej lekárky MUDr. Alexandry Novotnej, dnes už známej z médií,ktorá pracovala v ÚLK v BA Petržalka iba krátku dobu, a ako prvá z lekárov predpísala absolvovanie všetkých dôležitých vyšetrení - interné, stomatologické, gynekologické, KO, atď. Až na základe tejto kožnej lekárky sa skončili zdravotné dlhoročné tortúry, už sa navrhovalo aj chirurgické ošetrenie pleti, nezaberali ani antibiotiká na pleť - povrchové,...Neskôr som sa dozvedela, že dr. Novotná nastúpila do ÚLK po predchádzajúcom pôsobení v nemocnici vo Viedni (rozhovor v časopise).

Takže dovtedy pacientka prešla iks kožnými lekármi aj v ÚLK, kozmetickými ošetreniami v salónoch, o pokusoch prípravkov na pleti nehovoriac. Okrem odlivu peňazí sa nedostavoval žiadny efekt.

Takže ak sa nechať diagnostikovať (pleť), tak iba u tejto lekárky. V nej je záruka. Pretože v konečnom dôsledku o akné ani nešlo. Pleť sa časom upravila.
Habbs
29.05.10,01:49
wajda
31.05.10,09:27
Skus prirodnu indicku kozmetiku Himalaya, najdes tam rozne cistiace pletove produkty a rovnako aj krem na akne, mozno zaberie: http://www.mojahimalaya.sk/krem-proti-akne?category=EB903EB58B
arizona
01.06.10,07:54
arizona, vieš mi povedať, prečo je to nevhodné?veď je to pravda!veď keď mala dotyčná helicobaktera, aj to je v imunite a crevach.....Vo vnutri treba hladat priciny takmer kazdej choroby ci problemu,aj akne.

Nevhodné ? No, asi to, že neviem aký "zázrak" to predávaš, ale je otravné, že ho odporúčaš na všetky choroby, snád vo všetkých témach zdravia.
Ak vieš nejako rozumne poradiť, tak poraď verejne, ale nie, že si robíš svoje kšefty a zneužívaš chorých ľudí.

Či má niekto akné, či zlatú žilu, vždy máš po ruke dobrú radu a samozrejme kontakt na teba. TO POVAŽUJEM ZA NEVHODNÉ !

Porada je o poradení si navzájom a nie o otravnom spamovaní, za ktoré si už bola raz zablokovaná od admina. ( a nielen na Porade...), takže ber toto ako upozornenie.

Ukážka,napr. v tejto téme : http://www.porada.sk/1416886-post41.html
Viem pomôcť
01.06.10,13:59
Napísala som tu snáď, že niečo predám...nikde to tu nevidím.Hovoríš o zázraku-vôbec som toto slovo nepoužila, hoci ani netušíš, ako blízko si pravde,pretože naozaj už nie jeden človek, ktorému produkty pomohli, ich zázrakom naozaj nazval.Ano, mám po ruke dobru radu, pretože sa dá pomôcť každému,kto o to stojí,či je to akné, ci hemoroid, autoimunitné ochorenia a ďalšie./prirodných produktov je okolo200,nie len jeden!!!!!,takže to nie je všeliek/Možno je chyba v tom, že si neviem nechať pre seba niečo, čo pomohlo mne a aj mnohým.Ty keď kúpiš kvalitnú obuv, dobré jablká ,vidíš dobrý film.....nepovieš to kamoške, známej...tak ja to ponímam asi takto.Vezmi si z toho čo chceš.Ja radím,pretože mám veľmi veľa skúseností- nepredávam, poradím kde si to môžeš zaobstarať,ale to už len cez meil-je na to dôvod.ďakujem.
Mandela12
07.06.10,08:40
takze ako som spominal ozvem sa ako ten zineryt pomaha takze beriem ho vyse 2 tyzdnov zo zaciatku nic moc ale tyzden sa my aste nieco vyhadzovalo ale teraz musim uznat satial super uz sa my skoro ziadne vyrazky netvoria stare sa hoja a hned vyzera moja tvar lepsie takze uvidime ako to bude pokracovat dalej bodaj by to fungovalo stale lebo kozna my povedala ze pokial bude treba budem to brat aj 5 rokov ale pokial by to bolo len tak ze natierat tvar 2 x denne tak to je pohoda dam vediet ako sa to bude vivijat po case fakt to treba asi pravidelne natierat a ani raz nevynehat ako mi povedala kozna mozno tam je pes zakopany ze to mnoho ludom nefunguje neviem fakt drzim palce ostatnim pri boji s akne
Viem pomôcť
07.06.10,17:06
Máš pravdu v tom, že pravidelnosť je dôležitá.Kým budeš používať a natierať, tak to možno bude ok,ale to nelieči, len potlačí dôsledok.Je potrebné vedieť príčinu a tú odstrániť.ver mi, že každý kožný problém je odrazom vnútra, nie je v poriadku imunita.
Mandela12
13.07.10,15:21
caute takze ozyvam sa aby som dal vediet ako funguje ten zineryt
takze musim vas sklamat tie prve dva tyzdne to bolo dobre potom sa to vsak zacalo zhorsovat aj zlepsovat ale ide to skor k horsiemu tiez som rozmyslal ci to nemoze byt zo stravy uz si neaky tyzden pisem vsetko co zjem a na nieco som prisie myslim ze slaninka ale hlavne ked som si dal 2 dni posebe chipsy a neake sladkosti na treti den sa to vyrazne zhorsilo okolo ust sa my vyhadzalo vela malich vyrazok s hnisom no nenormalne tak si myslim ze natom nieco bude ale odhodlal som sa na jeden pokus budem jest len ovocie a zeleninu nic mastne vyprazane sladke absolutne nic vela jablk bananov melon neaku ryzu s masom si dam raz za den ale inak nic ked ani toto nezaberie tak neviem uvidim kolko to vydrzim
Mandela12
09.08.10,19:55
takze ta dieta moc nepomohla lebo som ju aplikoval asi 2 tyzdne bol som dost hladny schudol som asi 6 kg trochu sa to zlepsilo ale casom som postupne zacal jest co aj dovtedy a neake rapidne zhorsenie nenastalo stale som si poctivo aplikoval zineryt skoro uz 11 tyzdnov a vyrazne zlepsenie nenastalo takze dnes som bol u koznej a predpisala my aknemycin plus takze uvidime pridam jeho reakciu casom
monica111
12.08.10,08:02
Na základe skúsenosti môžem na akné určite odporučiť čisto prírodné produkty OK Alfu a OK Gel. Je dôležité telo prečistiť hlavne zvnútra - práve na to je tá OK Alfa a potom zvonka natierať OK Gelom. OK Alfa+ pôsobí antibakteriálne, antibioticky, protizápalovo - likviduje v tele všetky zápalové a hnilobné procesy. OK gel dezinfikuje, vysušuje a krásne hojí. Môjmu synovi, ktorý je v puberte to nádherne čistí pleť. Keď sa ešte objaví na tvári zapálené akné, stačí natrieť zo dva razy gelom a je po vyrážke :). ...treba jednoducho vyskúšať
taiko
01.09.10,19:32
Uplne suhlasim s tym co napisala Korela vyssie.
Predtym nez zacneme pchat dukaty do vacku kozmetickym a farmaceutickym firmam, "spytajme sa vlastneho tela". Skusili sme zistit, ci nam nieco neskodi? Myslim nejaka potravina? Mojej zene sa plet vycistila, ked prestala konzumovat kravske mlieko.
Jank Vesel
18.06.13,09:01
Mne v boji proti akne velmi pomohol internet . Nasiel som si nejaky rady starych mam v boji proti koznym ochoreniam . Super je cesnak , citron je lepsie vyskusat tieto veci alebo detoxikacnu kuru nez sa pustime do pouzivania antibiotik a drahych liekov .