feroroy
29.04.10,12:10
Druhov a spôsobov je v reklame veľmi veľa ale ako vybrať tú správnu???
A ešte dôležitejšie je správne zacielenie !!!!!!!!!!!!!!!
Som interiérový dizajnér a na trhu pôsobím už dlhšiu dobu , rád by som sa ešte viac zviditeľnil.
Samozrejme tie prostriedky na reklamu sú značne obmedzené.
Plánujem totižto pribrať niekoho na spoluprácu a na to potrebujem ešte viac klientov som na hranici kedy to sám pomali ale isto nestíham, potrebujem výpomoc a tá samozrejme niečo stojí.
Každá rada je dobrá ďakujem!!!!!!!!!!!

tu je môj web: ainterier.com
Dantess
29.04.10,10:24
Druhov a spôsobov je v reklame veľmi veľa ale ako vybrať tú správnu???
A ešte dôležitejšie je správne zacielenie !!!!!!!!!!!!!!!
Som interiérový dizajnér a na trhu pôsobím už dlhšiu dobu , rád by som sa ešte viac zviditeľnil.
Samozrejme tie prostriedky na reklamu sú značne obmedzené.
Plánujem totižto pribrať niekoho na spoluprácu a na to potrebujem ešte viac klientov som na hranici kedy to sám pomali ale isto nestíham, potrebujem výpomoc a tá samozrejme niečo stojí.
Každá rada je dobrá ďakujem!!!!!!!!!!!
Uff no poznám ten pocit. Na jedného to je veľa a na dvoch málo. Mne osobne sa najviac vyplatila reklama na nete, pretože ak niekto niečo hľadá (na veku už ani tak nezáleží) tak hľadá cez vyhľadávače. Hoď sem tvoju web stránku a povieme ti čo na nej zmeniť, alebo pridať. Taktiež dôležité je mať veľa dobrý referencií čo môžeš na stránke uviesť.
zubro85
29.04.10,13:21
Uff no poznám ten pocit. Na jedného to je veľa a na dvoch málo. Mne osobne sa najviac vyplatila reklama na nete, pretože ak niekto niečo hľadá (na veku už ani tak nezáleží) tak hľadá cez vyhľadávače. Hoď sem tvoju web stránku a povieme ti čo na nej zmeniť, alebo pridať. Taktiež dôležité je mať veľa dobrý referencií čo môžeš na stránke uviesť.

ved sem ten web dal ainterier.com
Dantess
29.04.10,14:43
ok, takže. Na interiérový dizajn / ér si niekde úplne v zadu v google. Reklamu na adwords som nevidel. Ako Ťa vôbec ľudia nájdu ??? A ako Ťa našli tvoji klienti doteraz ? Web stránka je tiež dosť slabo prevedená. Si umelec, ale stránka tomu neodpovedá. Taktiež nikde niesu referencie. Treba dať veľa odporúčaní od iných. Dobré referencie zaberajú najviac. Taktiež musíš dať "niečo" zadarmo. To na ľudí zaberá tiež ak niečo dostanú zadarmo. Napríklad niečo na štýl vsupná konzultácia zadarmo, alebo 1+1 izba zadarmo. Musíš si nájsť proste niečo, čo ak dáš zadarmo, tak na tom neprerobíš veľa. Treba popracovať na SEO a na web stránke. Samozrejme mohol by som odporučiť somariny typu rádio, noviny, ale komplet web + seo ta vyjde na 500eur a rádio, tlačoviny a ostatné somariny radšej ani nepočítam. Taktiež letáky a pod sú strata času. Nieje to cielená reklama. Je to reklama typu vykričím to celéu svetu snáď sa niekto chytí. Ja a mnoho iných stavilo na štýl byť prvý medzi hľadanými. Ak niekto hľadá človeka, čo ponúka to čo ty musíš byť medzi prvými. Následne musíš mať dobrú stránku aby upútala a nakoniec referencie, ktoré presvedčia niekoho pre tvoje služby. My to robíme tak a vychádza táto taktika.
rickman
29.04.10,15:18
Ja by som napriklad pouvazoval nad spolupracou s maloobchodnou jednotkou nachadzajucou sa vo velkom obchodnom centre pripadne so samotnym obchodnym centrom. V pripade predajne, ktora by bola orientovana na tovar/sluzby ktore vies dat do suvisu s interierovym designom alebo ktora by len jednoducho chcela, aby sa u nej ludia citili inak nez v ostatnych predajniach, by si jej vedel navrhnut interier za referenciu. V pripade OC ako celku by mohlo ist o detsky kutik navrhnuty ako detska izba. Obzvlast by to mohlo platit pri novych OC alebo novych prevadzkach. Ale taktiez to vobec nemusi fungovat, len taka idea na uvazenie.
Dantess
29.04.10,15:41
Ja by som napriklad pouvazoval nad spolupracou s maloobchodnou jednotkou nachadzajucou sa vo velkom obchodnom centre pripadne so samotnym obchodnym centrom. V pripade predajne, ktora by bola orientovana na tovar/sluzby ktore vies dat do suvisu s interierovym designom alebo ktora by len jednoducho chcela, aby sa u nej ludia citili inak nez v ostatnych predajniach, by si jej vedel navrhnut interier za referenciu. V pripade OC ako celku by mohlo ist o detsky kutik navrhnuty ako detska izba. Obzvlast by to mohlo platit pri novych OC alebo novych prevadzkach. Ale taktiez to vobec nemusi fungovat, len taka idea na uvazenie.
Alebo potom ešte tak, že by daná predajňa ponúkala aj interiérový dizajn a to by ponúkala služby feroro-ya. Samozrejme za províziu. Nič nieje zadarmo :D
rickman
29.04.10,16:58
Alebo potom ešte tak, že by daná predajňa ponúkala aj interiérový dizajn a to by ponúkala služby feroro-ya. Samozrejme za províziu. Nič nieje zadarmo :D

Neviem no, mne to prislo tak, ze ludia, ktori o takychto sluzbach uvazuju, si chcu najprv pomoct svojpomocne a nacerpat inspiraciu. A inspiracia sa cerpa najlepsie v Asku alebo Kike, pripadne v Bratislave mate aj Ikeu. Nie je to sice prave "OC" ako som pisal vyssie..

Pripadne zabrdnut do guerrilla a viral marketingu. Postavit maketu interieru v centre mesta. Alebo upravit par miest v podzemnych garazach spominanych OC-ciek. Akokeby niekto zaparkoval auto do obyvacky, spalne.. :)
feroroy
30.04.10,09:52
Ďakujem všetkým za nápady a rady
ĎAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
profesional
03.05.10,06:59
Pocuvaj, Dantess,

je mi jasne ze SEO je asi tvoja obziva, ale co tak zamysliet sa nad marketingom komplexne a neradit kazdemu len SEO s nenapadnym naznacenim toho ze by to mohol zadat tebe..?
Dáša_
03.05.10,18:09
Pocuvaj, Dantess,

je mi jasne ze SEO je asi tvoja obziva, ale co tak zamysliet sa nad marketingom komplexne a neradit kazdemu len SEO s nenapadnym naznacenim toho ze by to mohol zadat tebe..?

len tak na okraj, dantess je masér, ale prešiel školou, keď zriadzoval svoju internetovú stránku.

Ale s tým komplexným zamyslením sa súhlasím :):)
Dantess
04.05.10,06:50
Professional SEO sa nevenujem. Som masér ako už písala Dáša nadomnou. SEO odporúčam tak každému, lebo ma to vytiahlo s prepáčením zo sračiek. Odkedy sme proste v top na google, tak sa nám zisky dá sa povedať späťnásobili a rastie to každým mesiacom. Za 100eur čo dám na SEO zarobím 2000 reálnych. A samozrejme, že veci beriem komplexne. Ale keď som mal reklamy v časákoch typu zdravie, mojezdravie za tisícky eur a neprinieslo mi to NIČ !!! Tak prečo by som nepropagoval SEO vďaka ktorému som sa stal bohatším a stále zarábam. Následne veľa ľudí ani nevie čo to je. PPC, etarget, letáky, mailing, facebook. Každý vie, že to existuje, ale o SEO vie len málokto. Každý to počul, ale nevie čo to je. Ja sem nedávam kontakty na niekoho kto to robí. Každý nech si nájde sám jemu vyhovujúceho poradcu. Toľko k tomu
Dáša_
04.05.10,18:09
Professional SEO sa nevenujem. Som masér ako už písala Dáša nadomnou. SEO odporúčam tak každému, lebo ma to vytiahlo s prepáčením zo sračiek. Odkedy sme proste v top na google, tak sa nám zisky dá sa povedať späťnásobili a rastie to každým mesiacom. Za 100eur čo dám na SEO zarobím 2000 reálnych. A samozrejme, že veci beriem komplexne. Ale keď som mal reklamy v časákoch typu zdravie, mojezdravie za tisícky eur a neprinieslo mi to NIČ !!! Tak prečo by som nepropagoval SEO vďaka ktorému som sa stal bohatším a stále zarábam. Následne veľa ľudí ani nevie čo to je. PPC, etarget, letáky, mailing, facebook. Každý vie, že to existuje, ale o SEO vie len málokto. Každý to počul, ale nevie čo to je. Ja sem nedávam kontakty na niekoho kto to robí. Každý nech si nájde sám jemu vyhovujúceho poradcu. Toľko k tomu


a nemôžu byť tvoje zisky aj v tom, že bežíš už istý čas a spokojný klient ti pritiahne dalšieho klienta - čiže vlastne reklama ústnym podaním?
Dantess
04.05.10,19:06
a nemôžu byť tvoje zisky aj v tom, že bežíš už istý čas a spokojný klient ti pritiahne dalšieho klienta - čiže vlastne reklama ústnym podaním?
Jasné, že to je aj tak, ale keď som začínal od nuly a nikto nás nepoznal, tak niekde trebalo začať. Musel prísť 1. klient, ktorý to povie ostatným. A momentálne to máme tak 50 na 50. Teda za 1 týždeň máme polovicu stálych a polovicu nových ľudí. Následne z tých nových sa spraví asi 30% stálych zákazníkov, 50%občasných a ostatok buď nechodí na masáže pravidelne, alebo sa im niečo u nás nepáčilo, pretože vyhoviet každému sa nedá :)

Ešte ale v mojich prvých témach si rozprávala, že reklama ústnym podaním je najlepšia a je veľa ľudí, ktorí sa dozvedia o nás cez známych, čo je asi ten naj pocit, keďže vieme, že niečo robíme dobre. Ale bez marketingu by nemal kto o nás rozprávať. A to SEO preto toľko vyzdvihujem, pretože odkedy sa na tom začalo makať odvtedy to začalo byť naozaj dobré. Čítal som pár kníh o podnikaní a tam jeden pán spomína, že je najdôležitejšie byť prvým. Buď prvým, čo niečo ponúka (v tomto storočí už asi nemožné), alebo prvý medzi hľadanými, alebo dokonca písal, že jeden fast food mal reklamu sme prví najlepší po MC Donalde. Aj Billa má momentálne kampaň, že sme jednotka. Ikeď neviem, kto ich do tej pozície oficiálne promoval. Preto je SEO dobré, pretože sa dá za malé peniaze dosiahnuť veľa. Uff idem spať :D
padro
04.05.10,19:11
presne tak ustne podanie je najlepsie ale to je az dalsia faza, na zaciatku treba tych ludi zohnat, potom sa to vsetko nabaluje,... inak ked tu bilu spominas, neda sa nevsimnut ze v poslednej dobe vrazaju dost do reklamy, ale pokial mam info tak celkom sa im dari. aj ked cenovo to je asi najdrahsi supermarket. mimotemy to len zas potvrdzuje moju teoriu ze nie vsetko je o najnizsej cene.
Dáša_
05.05.10,03:34
tak povedzme k SEO ešte aj toto, nech povedzme 10 obchodov ide predávať trička. Všetky si prečítajú o SEO a pohľadajú najlepšiu firmu. Zhodou okolností si všetky SEO objednajú u tej istej. Ako to dopadne?

Mmch, do SEO som nevložila ani korunu, obchod som "ošetrovala" sama, iba tým, čo sa mi zdalo prirodzené. Tento rok som dokonca zrušila aj väčeinu reklamy, nechala som iba tú, čo neplatím, ale za niečo vymieňam. A výsledok je taký, že dnes už podľa výsledkov minulého roka som niekde v septembri - objemom predaných tovarov.
Ale je pravda, že ja mám úplne iné cieľové skupiny. A naviac, potvrdzuje sa mi reklama ústym podaním - objednávky sa mi "hniezdia" - presne vidiím, kde, v ktorej oblastizačal niekto niečo robiť a od neho okukávajú daľší a z danej obalsti pribúdajú objednávky...
Dáša_
05.05.10,03:45
Jasné, že to je aj tak, ale keď som začínal od nuly a nikto nás nepoznal, tak niekde trebalo začať. Musel prísť 1. klient, ktorý to povie ostatným. A momentálne to máme tak 50 na 50. Teda za 1 týždeň máme polovicu stálych a polovicu nových ľudí. Následne z tých nových sa spraví asi 30% stálych zákazníkov, 50%občasných a ostatok buď nechodí na masáže pravidelne, alebo sa im niečo u nás nepáčilo, pretože vyhoviet každému sa nedá :)



A máš aj prehľad, či z tých 50% nových klientov nie su takí, ktorí prišli preto, lebo masáš sa páčila ich kolegovi napríklad?
padro
05.05.10,05:52
tak povedzme k SEO ešte aj toto, nech povedzme 10 obchodov ide predávať trička. Všetky si prečítajú o SEO a pohľadajú najlepšiu firmu. Zhodou okolností si všetky SEO objednajú u tej istej. Ako to dopadne?



no to sa nestane,... a pride mi to ako take zovseobecnenie niecoho, co ked teraz "vsetci" ludia si vyberu peniaze z banky co sa stane?:D .. ono to na svete funguje inak :)
Dantess
05.05.10,06:18
Dáši, jasné, z tých 50% sú aj ľudia, ktorí prišli na doporučenie. Ale ak by som sa mal spoľahnúť len na takých klientov, tak by sme ešte aspoň rok museli čakať, aby sme dosiahli napríklad terajšiu fázu. Nehovorím, že SEO je najlepšia vec na svete. Len hovorím, že za skutočne málo peňazí sa dá spraviť poriadna muzika. Samozrejme, že to kombinujem ako hovoril professional, že marketing treba kombinovať a podobne, ale jasne vidím čo je naj. tak to tu každému radím. A nemyslím si, že by 10 ľudí z rovnakej brandže sa rozhodlo práve ísť k tomu istému :D A mohol byto robiť ten človek, pretože niekto mu dá na mesiac 50e, niekto 200 a niekto 500 a samozrejme kto dá viac, tak tomu sa viac venuje. Ak dajú trebárs 3ja narovnako, tak sa im venuje rovnako a google sám rozhodne, ktorá stránka je hodná na 1. miesto. Vek domény, návštevnosť a podobne.
Dáša_
05.05.10,07:01
no ved práve o to ide, spôsobov reklamy je veľmi veľa nedá sa vždy rovnako odpovedať, že existuje iba jeden zaručený spôsob.

A niekedy je podľa mňa aj ťažko merať, ktorý spôsob priviedol zákazníka.

Treba to kombinovať, ale premyslene.

mmch, za ten čas, čo tu takto diskutujem som si prevetrala google, ako je na tom konkurencia.... atd.
A na dvoch stránkach som na drzovku nasla svoje fotky. Na jednej je iba jedna, ale dalsia pouzila skoro vsetky moje fotky. Je pravda, ze cast tovaru berie odo mňa, ale myslím, že sa mohla aspon spýtať. A ešte som našla ďalšiu stránku s mojimi textami...

Ale dnes sa chcem divať na svet optimisticky, tak to beriem z tej stránky, že to asi robí dobre, keď ma kopírujú :))
Dantess
05.05.10,07:21
no ved práve o to ide, spôsobov reklamy je veľmi veľa nedá sa vždy rovnako odpovedať, že existuje iba jeden zaručený spôsob.

A niekedy je podľa mňa aj ťažko merať, ktorý spôsob priviedol zákazníka.

Treba to kombinovať, ale premyslene.

mmch, za ten čas, čo tu takto diskutujem som si prevetrala google, ako je na tom konkurencia.... atd.
A na dvoch stránkach som na drzovku nasla svoje fotky. Na jednej je iba jedna, ale dalsia pouzila skoro vsetky moje fotky. Je pravda, ze cast tovaru berie odo mňa, ale myslím, že sa mohla aspon spýtať. A ešte som našla ďalšiu stránku s mojimi textami...

Ale dnes sa chcem divať na svet optimisticky, tak to beriem z tej stránky, že to asi robí dobre, keď ma kopírujú :))
Hmm no ja by som sa hneď ozval. Niekto ti ukradol niečo, čo ty si tvorila. Je to jednoducho povedané krádež. Ale tak nebudem Ťa hecovať proti nim :D Ale ja by som sa teda ozval.
Dáša_
05.05.10,07:33
Hmm no ja by som sa hneď ozval. Niekto ti ukradol niečo, čo ty si tvorila. Je to jednoducho povedané krádež. Ale tak nebudem Ťa hecovať proti nim :D Ale ja by som sa teda ozval.

no, mna to momentalne skôr hecuje k tomu, aby som ten tovar do obchodu konecne prefotila - lebo obrazky som pridavala postupne a je na nich vidieť istý vývoj mojej techniky :) - naviac na začiatku som veľa vecí robila živelne a nestanovila som si napríklad jednotné podmienky na fotografovanie so všetkým. Pozadie teda jednotné mám, ale napríklad vzdialenosť od objektu ...

Pouvažujem :D:D