Relax
19.10.05,08:35
Musí mať zodpovedná osoba za ochranu osob. údajov certifikát, alebo stačí, keď si zákon naštuduje sám?
Aknazuz
19.10.05,06:50
Musí mať zodpovedná osoba za ochranu osob. údajov certifikát, alebo stačí, keď si zákon naštuduje sám?
Kolega bol na skoleni a povedal, ze certifikat zodpovedna osoba mat musi.
dadika
19.10.05,08:26
musíš absolvovať toto školenie. Dostaneš, certifikát, alebo potvrdenie, že si sa zúčastnil školenia podľa §19 odst.3, zák. č.428/2002-Ochrana os. údajov.
luebchenko
19.10.05,08:32
musíš absolvovať toto školenie. Dostaneš, certifikát, alebo potvrdenie, že si sa zúčastnil školenia podľa §19 odst.3, zák. č.428/2002-Ochrana os. údajov.
... sa mi to nezdá! :( je niekde v zákone uvedené, že je školenie a nadobudnutie certifikátu povinné? To by predsa museli byť aj spoločnosti, ktoré tieto školenia organizujú niekde nejakým predpisom "certifikované" na vykonávanie školení a udeľovanie certifikátov!
dadika
19.10.05,08:39
§ preškolenie zodopovedných zamestancov
dadika
19.10.05,08:39
§ 19-preškolenie zodpovedných zamestnancov, pardon ,zabudla som doplniť
Lucy
19.10.05,08:47
Stačí aj osvedčenie o absolvovaní odborného školenia Bezpečnosť a ochrana osobných údajov z 12/2004?
luebchenko
19.10.05,08:52
§ 19-preškolenie zodpovedných zamestnancov, pardon ,zabudla som doplniť

(3) Odborné vyškolenie zodpovednej osoby alebo viacerých zodpovedných osôbzabezpečí prevádzkovateľ. Rozsah odborného školenia zodpovedá najmä obsahu tohto zákona a úlohám z neho vyplývajúcim, ako aj obsahu medzinárodných zmlúv o ochrane osobných údajov,24) ktoré boli vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom. Úrad môže od prevádzkovateľa žiadať podanie dôkazu o vykonanom odbornom školení.




Dadi, kde prosímťa vidíš, že by odborné školenie muselo končiť certifikátom od nejakej na to certifikovanej organizácie? Ak prevádzkovateľ sám vyškolí pracovníka, spraví o tom "školení" nejaký záznam - kde je problém (samozrejme zodpovedná osoba musí byť bezúhonná podľa odst. 12 tohto paragrafu.... )
dadika
19.10.05,09:14
neber to doslovne ako certifikáciu, to si niektoré školiace agentúry tak nazvali /aj moja známa ho má-asi to vyzneje lepšie/. ja osobne mám Potvrdenie o účasti na školení dľa zákona... a je tam presne špecifikované, čím som bola oboznámená a aké pracovné materiály som obdržala. No ale smola,som konateľ, tak nemôžem to vykonávať.
luebchenko
19.10.05,12:19
neber to doslovne ako certifikáciu, to si niektoré školiace agentúry tak nazvali /aj moja známa ho má-asi to vyzneje lepšie/. ja osobne mám Potvrdenie o účasti na školení dľa zákona... a je tam presne špecifikované, čím som bola oboznámená a aké pracovné materiály som obdržala. No ale smola,som konateľ, tak nemôžem to vykonávať.bože a to zas prečo? :eek: šak ja som tu samojediná - od upratovačky, cez sekretárku, nákupčího, generálneho riaditeľa až po konateľa :D koho mám poveriť :eek: Zeby rakúskeho, tiež samojediného spoločníka ;)?
dadika
20.10.05,05:13
no my sme tak nejak podobne, len dvaja a bolo mi povedané, "že si mám niekoho teda zohnať" na dohodu.
pazll
21.10.05,07:58
no my sme tak nejak podobne, len dvaja a bolo mi povedané, "že si mám niekoho teda zohnať" na dohodu.
Ak ste len dvaja?
§ 19 ods. 2 - ak prevádzkovateľ zamestnáva viac ako päť osôb je povinný poveriť jednu zodpovednú osobu

pazll
dadika
07.12.05,18:31
Pazll, my sme tym mysleli, ze nas je viac ako 5,ale len 2 THP-konatelia a zaroven zamestnanci.Robotnici nam to isto nepojdu robit.Frflu ked mi maju spravit vykazy odvedenej prace.Tak si musime najst na to zvlast osobu, kedze my ako konatelia, to nemozeme byt.