Eulaly
29.04.10,15:32
Prosím o radu... moze zamestnavatel nariadit zamestnancovi, aby prisiel do prace pocas svojho volna na jarne upratovanie a gulaspartiu? Svoj tyzdenny pracovny cas ma uz zamestnanec odpracovany. Takze by sa to chapalo ako praca nadcas? Neviem ani povedat, ci to zamestnavatel ma v plane brat ako odpracovane hodiny alebo nie. Ako by sa mal zamestnanec zariadit? Na nastenke bolo vypisane aj to, ze je ucast povinna. Za odpovede velmi pekne dakujem :)
truch
29.04.10,13:49
Ja by som určite išla:):)
Má to svoje výhody, utuží sa partia a budeš pracovať v čistom, peknom prostredí.
Keď ty výjdeš v ústrety zamestnávateľovi a pomôžeš, určite sa ti to raz vráti
Chobot
29.04.10,13:53
Prosím o radu... moze zamestnavatel nariadit zamestnancovi, aby prisiel do prace pocas svojho volna na jarne upratovanie a gulaspartiu? Svoj tyzdenny pracovny cas ma uz zamestnanec odpracovany. Takze by sa to chapalo ako praca nadcas? Neviem ani povedat, ci to zamestnavatel ma v plane brat ako odpracovane hodiny alebo nie. Ako by sa mal zamestnanec zariadit? Na nastenke bolo vypisane aj to, ze je ucast povinna. Za odpovede velmi pekne dakujem :)

Účasť na takejto akcii môže zamestnávateľ nariadiť len v tom prípade, ak to bude evidovať ako prácu nadčas. V opačnom prípade je účasť dobrovoľná.

Veľa firiem robí takéto teambuildingové aktivity, ktoré sú v rámci voľného času, ale účasť je dobrovoľná. Napriek tomu sa u nás takýchto akcií zúčastňuje 90-95% zamestnancov.

Čo pod tým jarným upratovaním chápe zamestnávateľ?
MikiHalasko
29.04.10,14:02
sa ho spytaj ci to zaplati alebo ako to mas chapat preco taka akcia. dovod daj ze ta to zaujima :), lebo asi to neni v tvojej naplni prace.


a inak ta gulasparty znie dobre :)
a pri upratovani je tiez sranda.

Podla zakonnika prace ak to nemas v pracovnej naplni tak nemusis.
dalej neviem ako mate v zmluve zmienenie o nadcasoch. Mozno nezaskodi oprasit pracovnu zmluvu.

a zasa to len ty vies aka je nalada vo firme. Mozno tym nieco sleduje. :)

a pripajam sa tiez k truch
janka51
29.04.10,14:34
jarné upratovanie to nie je zlý nápad,aj prostredie by bolo čistejšie aj partia sa utuží. Ja som za to...
Eulaly
29.04.10,17:08
Ďakujem všetkým za odpovede... :)
Jedná sa o môjho ocka, takže veľa o tom zase neviem povedať... v rámci ich firmy ale nie je dobrý kolektív a šéf ich zdiera ako sa dá, preto sa z toho snaží vyvliecť :) ja napríklad pri takýchto firemných akciách v našej firme nikdy nechýbam.
Jarným upratovaním je myslené upratovanie okolia priestorov firmy. To, že šéf môže nariadiť nadčasy, rozumiem... ale môže počas nich nariadiť vykonávanie inej práce ako má uvedené zamestnanec v náplni práce v pracovnej zmluve? Ocko je skladník.
MikiHalasko
29.04.10,17:11
Ďakujem všetkým za odpovede... :)
Jedná sa o môjho ocka, takže veľa o tom zase neviem povedať... v rámci ich firmy ale nie je dobrý kolektív a šéf ich zdiera ako sa dá, preto sa z toho snaží vyvliecť :) ja napríklad pri takýchto firemných akciách v našej firme nikdy nechýbam.
Jarným upratovaním je myslené upratovanie okolia priestorov firmy. To, že šéf môže nariadiť nadčasy, rozumiem... ale môže počas nich nariadiť vykonávanie inej práce ako má uvedené zamestnanec v náplni práce v pracovnej zmluve? Ocko je skladník.
vatsinov maju skladnici aj v naplni udrziavanie cistoty v sklade, tak asi bude musiet ist. ale otazka je za akych podmienok a ako sa vysporiadaju nadcasi.