jaroll
29.04.10,17:08
rozsirujem moj e-shop aj na cesku republiku,
a riesim otazku platby na ucet (CO MI DOPORUCUJETE ),
pre vysoke poplatky na slovensky ucet (alebo uz nie su?),
rozmyslam nad zalozenym ceskeho uctu - len na platby prevodom z ciech,
OTAZKA: u ktorej banky na slovensku by som si mal zalozit cesky ucet,
ktoru banku cesi najviac vyuzivaju, kde su rychle prevody,a nie je vysoky poplatok za vedenie uctu, bude urceny len na tieto prevody.
Obchod je pre obycajnyc ludi, nechcem pajpal a pod.

Dakujem za akekolvek radi.
dragan.michal
30.04.10,08:13
jednoznačne FIO (www.fio.sk)
Ziskas tam aj slovensky aj cesky ucet. Budes mat rovnake cislo uctu pre slovensko aj pre cesko. Akurat v pripade ceska bude kod banky 2010 a v pripade slovenska 8330.

Takze ak z tohto uctu budes posielat peniaze do ceska pouzije sa cesky kod banky a tym padom to mas bez poplatkov. V pripade ze budes posielat na slovensko tak sa pouzije slovendky kod banky a zas to mas bez poplatku.

Prevody medzi ceskymi uctami su maximalne do 24 hodin. Viac to nikdy nie je.
profesional
30.04.10,08:33
Podla mna mozes okrem fio kludne vyuzit aj CSOB alebo UniCredit bank.
Poplatky su nizke, prevody medzi nimi medzi CR a SR su zadarmo a trvaju 1 den.
jaroll
01.05.10,22:03
jednoznačne FIO (www.fio.sk (http://www.fio.sk))
Ziskas tam aj slovensky aj cesky ucet. Budes mat rovnake cislo uctu pre slovensko aj pre cesko. Akurat v pripade ceska bude kod banky 2010 a v pripade slovenska 8330.

Takze ak z tohto uctu budes posielat peniaze do ceska pouzije sa cesky kod banky a tym padom to mas bez poplatkov. V pripade ze budes posielat na slovensko tak sa pouzije slovendky kod banky a zas to mas bez poplatku.

Prevody medzi ceskymi uctami su maximalne do 24 hodin. Viac to nikdy nie je.

aky je prakticky rozdiel medzi FIO běžný účet a Sporici ucet FIO konto ???
Filip Glasa
02.05.10,07:32
Sporiaci účet má vyšší úrok.

FIO vs. bežné banky: žiadny poplatok za vedenie účtu a žiadny poplatok za prevod medzi SR a ČR.
ČSOB aj UNi nejaký poplatky za prevod do ČR budú mať (aj keď nízke) a za vedenie účtu tiež.
gema77
02.05.10,09:46
Ja osobne využívam účet v ČSOB. Prevody sú rýchle do 24 hodín, platba do ČR na účet v ČSOB je 0,15€, platba z ČR tiež 0,15€, vedenie podnikateľského účtu cca 3,5€ mesačne. Je tam možnosť aj hotovostnej platby z českej strany na ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Platba je potom pripísaná na tvoj učet v ten istý deň. Rátaj aj s tou možnosťou, že nie všetci ľudia v ČR majú účet v banke kde máš aj ty. Ja inak veľmi využívam aj internetbanking, takže prehľad o účtu mám stále.
jaroll
02.05.10,10:54
aky je prakticky rozdiel medzi FIO běžný účet a Sporici ucet FIO konto ???

Sporiaci účet má vyšší úrok.

uz som rozhodnuti pre FIO koli CR-SR prevodmi medzi roznymi bankami,,,
len mi neni jasni rozdiel medzi FIO bezni ucet a sporiaci ucet FIO konto, ten urok to mi je jasne, ale musi tam byt nejaky zasadni rozdiel, inac by vsetci chceli vecsi urok teda sporiaci ucet FIO konto,

budem to vyuzivat ako podnikatelsky ucet ako som pisal v prvom prispevku.
Filip Glasa
03.05.10,05:39
FIO - konto

- prevody na jeden externý účet, ktorý je možné zdarma elektronicky meniť
čiže niečo podobné ako ING konto, kde môžeš posielať v rámci banky kam chceš, ale mimo banky len na jeden definovaný účet.

Pokiaľ tam nechceš peniaze sušiť, tak sa ti ten bežný vyplatí viacej (asibudeš z neho platiť dodávateľom). Prípadne si otvor obi dva keď sú bez poplatkov.

Tá ČSOB má tie prevody do ČR veľmi lacné - oplatí sa zvážiť aj to, keďžemá kopec pobočiek a dajú sa tým pádom využívať aj hotovostné operácie, ich bankomaty a podobne.