zuzkahris
29.04.10,17:36
Ahojte, ja mám hneď dve otázky.
1. Na ringlote máme škodcu, obkusuje mladé lístočky, neviem či sa jedná o nosánika, alebo aký je to škodca a potrebujem poradiť ako sa ho zbaviť. Prikladám fotky.
2. A tá druhá.., v záhrade máme ďalšieho škodcu, podrýva zem, všetko kde máme sadené, ľudia tomu hovoria ŠŤÚRE, ja nemám tušenie čo to je a ako sa toho zbaviť.
Všetkým ďakujem za rady
plackoo
29.04.10,15:58
Ahojte, ja mám hneď dve otázky.
1. Na ringlote máme škodcu, obkusuje mladé lístočky, neviem či sa jedná o nosánika, alebo aký je to škodca a potrebujem poradiť ako sa ho zbaviť. Prikladám fotky.
2. A tá druhá.., v záhrade máme ďalšieho škodcu, podrýva zem, všetko kde máme sadené, ľudia tomu hovoria ŠŤÚRE, ja nemám tušenie čo to je a ako sa toho zbaviť.
Všetkým ďakujem za rady

1, počkaj aké milé ti budú pripadať v porovnaní s 2, :D

2, pre uvedenie do "novej reality - pohľadaj témy o "medvedíkoch"
Riešenia :
- optimistické = prines aspoň 1 krtka / 1 ár
- pesimistické = predaj záhradu, kým o nich nikto nevie
realistické = nasaď stromy a trávu - nebudú vedieť vyhrýzť rastliny kvôli prehrievaniu zeme a viac menej pôjdu k susedom:---:---:---.
arizona
29.04.10,16:04
pavol54
29.04.10,16:18
Minule Chobot pýtal nejakých medvedíkov, asi je rybár môžeš mu napísať že máš chovnú stanicu
plackoo
29.04.10,16:51
Minule Chobot pýtal nejakých medvedíkov, asi je rybár môžeš mu napísať že máš chovnú stanicu

Keby si ich mal, tak by si ľutoval:mee: a nie posmieval:D .
zuzkahris
29.04.10,18:08
Nooooo.., ďakujem :mee:.

Arizona, prečítala som si to fórum o medvedíkovi, skúsili sme tú jarovú vodu, naliali do 3 dier, čakali polhodinu a nič.. Potom sme tam dali hadicu a pustili naplno vodu a tá sa strácala a strácala, tak fakt neviem..

A ten škodca na ringlote? Neviete čo by to mohlo byť?
pavol54
29.04.10,19:32
Keby si ich mal, tak by si ľutoval:mee: a nie posmieval:D .
ja sa neposmievam ale to odľahčujem lebo ich mám tiež
pavol54
29.04.10,19:34
tu pomáha len požerový jed, buď nejaký granulovaný alebo tekutina premiešaná otrubami, šrotom a pod
plackoo
29.04.10,20:52
tu pomáha len požerový jed, buď nejaký granulovaný alebo tekutina premiešaná otrubami, šrotom a pod

Možno až o kúsok viac:), ako keď fúkaš proti vetru !
plackoo
29.04.10,20:55
Nooooo.., ďakujem :mee:.

Arizona, prečítala som si to fórum o medvedíkovi, skúsili sme tú jarovú vodu, naliali do 3 dier, čakali polhodinu a nič.. Potom sme tam dali hadicu a pustili naplno vodu a tá sa strácala a strácala, tak fakt neviem..

A ten škodca na ringlote? Neviete čo by to mohlo byť?

Medvedíkom musí byť prehriata zem - sú potom pod povrchom a vylezú.
plackoo
29.04.10,20:58
Nooooo.., ďakujem :mee:.


A ten škodca na ringlote? Neviete čo by to mohlo byť?

Pokiaľ sa venuje IBA listom a obžerie do 5 % - vôbec by som sa ním nezaoberal.
zuzkahris
30.04.10,04:35
Pokiaľ sa venuje IBA listom a obžerie do 5 % - vôbec by som sa ním nezaoberal.
No len je na všetkých nových výhonkoch stromčeka a výhonky sú všetky akoby ovädnuté..
plackoo
30.04.10,04:57
No len je na všetkých nových výhonkoch stromčeka a výhonky sú všetky akoby ovädnuté..

Tak nepátraj - postriekaj :) .

PS
Ale ten ohryz je malý !!
Ak máš výhonky aspoň 10-20 cm dĺžky "v poriadku" - tie konce ti nemusia vadiť - budeš mať dostatok vyzretého dreva.