Snoophy
29.04.10,18:23
Ahojte
snad pisem na spravnej rubrike (nič lepšie som nenašiel).

Pred 3r. som kupil auto a pri prepise sa im podaril preklep v techničáku.
Namiesto P dali T.
Mám prefotený pôvodný techničák s písmenom P ktoré je aj na karosérií.
Teraz mám techničák s T a aj poistku mi spravili s T
Neviem čo mám robiť.
Doteraz som kašlal na to ale viem že to nieje dobré keby sa niečo stane.

Môžem ísť normálne na políciu že naši sudruhovia spravili chybu???
Stefan2005
29.04.10,16:57
....Mám prefotený pôvodný techničák s písmenom P ktoré je aj na karosérií.....Neviem čo mám robiť....

Začni to riešiť, kým pri nejakej kontrole to nezačne riešiť niekto iný. Napr. v zahraničí to môže spôsobiť pekné komplikácie.

Vravíš, že máš prefotený pôvodný techničák - a v žiadosti o zápis si to mal správne uvedené?
Snoophy
29.04.10,17:21
dajme tomu že sa techničák vybavoval tak že som ani na políciu nemusel ísť. To je jedno či som dal splnomocnenie,alebo po známosti alebo ako.....
chcel by som vedieť nejaké okolnosti čo sa môže diať ak prídem na políciu a poviem im že mám v tech preukaze chybu a všimol som si ju až teraz.
Idem si meniť poistku na auto a tak to chcem mať v poriadku!

Nieje tu nejaký policajt???

Ako to že si to nevšimli??? to môže len tak zmeniť vin číslo auta v nejakom programe čo používajú???
Nerozumiem tomu.
zamestnankyna
29.04.10,17:30
dajme tomu že sa techničák vybavoval tak že som ani na políciu nemusel ísť. To je jedno či som dal splnomocnenie,alebo po známosti alebo ako.....

Nerozumiem tomu.


Skús vybaviť podobným spôsobom.
Snoophy
29.04.10,17:43
potrebujem vedieť nejaký postup samozrejme legálny a čo ma to bude stáť (nervov a penazi) a čo to obnáša.
ako dlho to trvá atd.
Ďakujem
doktor01
29.04.10,17:53
Ja som mal podobný problém s vin číslom našťastie len v poisťovni. Pracovníka poisťovne Kooper.... zadala do systému poisťovne nesprávne vin čislo . Moja prvotná predstava bola, že zájdem do poisťovne a problém sa vyrieši. Bohužiaľ poisťovňa naozaj zareagovala „promptne“ a nové (opravené) doklady som dostal po viac ako 6 mesiacoch. Stačilo im len každé 2 týždne telefonovať ,15x ich navštíviť a nakoniec podať sťažnosť. Keď som po 6 mesiacoch podával sťažnosť pracovníčka poisťovne ju odmietla prevziať, nakoľko podľa nej poisťovňa môj problém rieši najrýchlejšie ako sa len dá. Ochota a rýchlosť tejto poisťovne je nadovšetko. Dúfam len, že budeš mať viac šťastia.
Snoophy
29.04.10,17:58
Ďakujem :)
No tak uvidím ....
Nepoznáte niekto policajta na dopravnom že by ste sa spýtali ako sa mohli pomýliť a čo treba robiť???
Stefan2005
29.04.10,19:11
...Nepoznáte niekto policajta na dopravnom že by ste sa spýtali ako sa mohli pomýliť a čo treba robiť???

... skús tuto:
http://noviny.joj.sk/videa/z-domova/prezident-pz-jan-packa-odpoveda-na-vase-otazky.html
Laco-monter
30.04.10,10:55
Ahojte
snad pisem na spravnej rubrike (nič lepšie som nenašiel).

Pred 3r. som kupil auto a pri prepise sa im podaril preklep v techničáku.
Namiesto P dali T.
Mám prefotený pôvodný techničák s písmenom P ktoré je aj na karosérií.
Teraz mám techničák s T a aj poistku mi spravili s T
Neviem čo mám robiť.
Doteraz som kašlal na to ale viem že to nieje dobré keby sa niečo stane.

Môžem ísť normálne na políciu že naši sudruhovia spravili chybu???

Nič sa NESTANE, dokiaľ nebudeš chcieť auto previesť na iného majiteľa,

potom možu nastať PROBLÉMY.


Ak sa chceš auta ZBAVIŤ, DAJ to DO PORIADKU, ak nie , a ty budeš majiteľom auta aj naďalej, MAJ v PAŽI, a VESELO jazdi ďalej !
Ice dive
30.04.10,11:16
Nič sa NESTANE, dokiaľ nebudeš chcieť auto previesť na iného majiteľa,

potom možu nastať PROBLÉMY.


Ak sa chceš auta ZBAVIŤ, DAJ to DO PORIADKU, ak nie , a ty budeš majiteľom auta aj naďalej, MAJ v PAŽI, a VESELO jazdi ďalej !
a pri prvej cestnej kontrole keď ten mužík v zelenom/sivom povie "Ihren Fuehreschein und die Fahrzeugpapire Bitte, und ofnen sie den Motorraum" sa stane výhercom predĺženého jazykového pobytu s plnou penziou so zameraním "konverzácia s úradmi" :D :D

normálne choď na policajnú stanicu, povedz, že si bol na STK alebo nejakej inej kontrole, kde ťa na problém upozornili resp. si na to došiel, že v tom máš nezrovnalosti a chceš to dať do poriadku....
Stáť ťa to bude kopec nervov, lebo si vystojíš radu na polícií a jeden zdrb, že ideš až teraz čo si si to nevšimol už skôr... poplatok by tam nemal byť žiaden nakoľko chyba sa stala u nich... (bol si na kontrole VIN pri zápise... to že to policajt zle zapísal do OEV je ich chyba... to že si tam fyzicky nebol a že auto to neabsolvovalo vieš ty a ten čo to vybavoval, oficiálne si na obhliadke bol... )
Snoophy
24.05.10,16:41
no skocim tam zajtra.
Akurat mi skoncila STK a aj EK tak poviem že mi tam na to došli a mam si to dať doporiadku.
Som zvedavy co mi na to povedia :-)
Ked budu pindať tak im hodim kluce na stol od auta a pojdem prec..... ( favorit )

Mám aj starý prefotený techničák kde je správne vin naštastie keby povedali že som vymenil karoseriu alebo čo ja viem čo....
Až ked to dajú doporiadku si dám spravit STK a aj EK aby som tam mal správne udaje. Už som si podal aj žiadosť o zrušenie poistky (drahá, aspon dajú dobré čislo).

Dám vediet ako ma zje*ali

Inak to tu fakt nieje žiadny dopravák čo by mi poradil ako to najlepšie vybaviť?
misoft
24.05.10,18:09
Nič sa neboj, nez***ú ťa. Je to oprava administratívnej chyby.
Milan_N
26.07.10,11:27
Potreboval by som poradiť.
Na aute mam na pravom tlmiči vyrazené číslo karosérie, lenže krížom cez neho ide ďalšie číslo ( je to objednávacie číslo celého úchytu tlmiča, a keď si to porovnávam s ostatnými autami tej istej značky tak to majú vyrazené presne tak isto ako ja ). Bol som stým na kontrole originality a tam my povedali, že sa im to nepozdáva, neviete nejakú spoločnosť ktorá by mi dala oficialne vyjadrenie, že je to v poriadku. Ďakujem.
buchač
26.07.10,11:36
Potreboval by som poradiť.
Na aute mam na pravom tlmiči
A na ľavom nie je ...???
A na ktorom , zadnom alebo prednom ???
vyrazené číslo karosérie, lenže krížom cez neho ide ďalšie číslo ( je to objednávacie číslo celého úchytu tlmiča, a keď si to porovnávam s ostatnými autami tej istej značky
Žeby TRABANT ...???:---:D
tak to majú vyrazené presne tak isto ako ja ). Bol som stým na kontrole originality a tam my povedali, že sa im to nepozdáva, neviete nejakú spoločnosť ktorá by mi dala oficialne vyjadrenie, že je to v poriadku. Ďakujem.

Kontrola originality Ti nepostačuje ???
Si mi teda dobrý paranoik ...;)...neblbni , človeče ...:rolleyes::confused::D
Ozaj , tlmič je len súčiastka , hádam nechceš , aby všetky súčiastky boli označené číslom karosérie .
To potom by už len bol poriadny chaos v dokumentácii o vozidle , radšej si to ani nepredstavujem ...:D:D:D
Milan_N
26.07.10,11:58
Kontrola originality Ti nepostačuje ???
Si mi teda dobrý paranoik ...;)...neblbni , človeče ...:rolleyes::confused::D
Ozaj , tlmič je len súčiastka , hádam nechceš , aby všetky súčiastky boli označené číslom karosérie .
To potom by už len bol poriadny chaos v dokumentácii o vozidle , radšej si to ani nepredstavujem ...:D:D:D

Som sa zle vyjadril, samozrejme že nie na tlmiči ale na tom celom pravom prednom podkolí na ktoré sa tlmič uchytáva.
buchač
26.07.10,12:06
Som sa zle vyjadril, samozrejme že nie na tlmiči ale na tom celom pravom prednom podkolí na ktoré sa tlmič uchytáva.

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=vin+%C4%8D%C3%ADslo+na+karoserii&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Whini
28.07.10,20:56
Jedine ísť na políciu, že páni súdruhovia urobili chybu. Nič sa nedej resp, dejú sa aj horšie veci.
bikam
29.07.10,11:53
Ahojte
snad pisem na spravnej rubrike (nič lepšie som nenašiel).

Pred 3r. som kupil auto a pri prepise sa im podaril preklep v techničáku.
Namiesto P dali T.
Mám prefotený pôvodný techničák s písmenom P ktoré je aj na karosérií.
Teraz mám techničák s T a aj poistku mi spravili s T
Neviem čo mám robiť.
Doteraz som kašlal na to ale viem že to nieje dobré keby sa niečo stane.

Môžem ísť normálne na políciu že naši sudruhovia spravili chybu???
Mala som podobný "zážitok" len pán policajt zrobil chybu nie v 1 údaji, ale v 3 (otáčky, výkon, rozmery.) Ešte že ma brat ihneď po prepise upozornil, aby som si nový techničák porovnala s prefoteným originálom. Išla som hneď späť, musela som čakať na dotyčného pána policajta, lebo mal prestávku a jeho kolega to opraviť nechcel a keď sa mu uráčilo prísť, myslíte že som sa dočkala obyčajného "prepáčte" ? Len pohľady - čo tu tá ženská zase chce. Toť moja skúsenosť.