evica111
29.04.10,18:34
Dobrý den,
chcela by som vás poprosiť o pomoc resp. radu.
Chcela by som si založit internetovú stránku s zameraním odborné poradenstvo v oblasti zdravotníctva, doplnená bude zoznamom zdravotníckych zariadení ktoré budú slúžit ako "potencionálny zisk a reklamný priestor stránky".
Moj hlavný problém je:
Som zamstnaná na TPP v inej spoločnosti, mám si založiť živnosť? Aký to bude mat dopad na moje zamestnanie?
V prípade založenia živnosti aký typ zo zoznamu živností zvoliť?
V prípade záujemcov o reklamu s českej republiky, resp. s madarska aký to bude mat dopad na fakturáciu?

Vopred ďakujem za radu.
Eva
kath
29.04.10,20:01
Určite bude potrebné založiť živnosť. Aký dopad na zamestnanie - no pokiaľ viem, nemala by si podnikať v rovnakej oblasti ako zamestnávateľ, inak dopad jedine čo sa týka odvodov, presnejšie poradiť neviem.
Ak budeš poskytovať reklamný priestor na prenájom, tak živnosť na "reklamné a marketingové služby". Prípadne iné činnosti podnikania, podľa toho čo ešte budeš faktúrovať.
A nemyslím si, že by klientela z iných štátov mala nejaký vplyv na fakturáciu - max. faktúra vystavená v cudzom jazyku, ale neviem, či je to povinné, asi nie.
profesional
30.04.10,06:44
Zalozit zivnost musis, fakturovat musis v nasom statnom jazyku. Preklad do cudzieho jazyka je dobrovolny a mal by si ho dat urobit prijimatel danoveho dokladu.

Ale poviem ti, sanca uspiet s touto myslienko je estremne mala. Takyto portal uz existuje a sotva preziva. Urcite ho poznas.