Renatka
19.10.05,09:06
Prosím, prosím, ako v omege založiť novú s.r.o.? Ako účtovať?
slnko
19.10.05,08:48
Prosím, prosím, ako v omege založiť novú s.r.o.? Ako účtovať?Cez Firma>Nová si vytvor v Omege túto novú s.r.o..podľa príručky. Vyplň si firemné iniciály cez Firma>Nastavenie>Firemné iniciály a ostatné číselníky tiež podľa príručky. Prvý doklad, ktorý sa týka založenia s.r.o., resp. vkladu do ZI zaúčtuješ ako predpis cez okruh ID - interné doklady, napr.
vklad do ZI vo výške upísanej v OR 353/411.... podľa výpisu OR na túto tému sú už na porade určite bližšie informácie.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Renatka
19.10.05,10:33
ďakujem pekne
bui
25.11.05,11:23
prosim Vas poradi mi niekto, kde sa v omege urobi zaciatocna suvaha ku dnu vzniku novej s.r.o.?
a zaciatocny ucet suvahovy sa vyhotovi internym dokladom, kde sa zauctuju pociatocne stavy na jednotlivych uctoch suvztazne so zac. uctom suvahovym?
my sme mali v povodnom programe este v praci, ze sa nahodili stavy na poc. ucet suvahovy a tie sa automaticky preniesli do pociatocnych stavov jednotlivych uctov....
sway
25.11.05,11:36
prosim Vas poradi mi niekto, kde sa v omege urobi zaciatocna suvaha ku dnu vzniku novej s.r.o.?
a zaciatocny ucet suvahovy sa vyhotovi internym dokladom, kde sa zauctuju pociatocne stavy na jednotlivych uctoch suvztazne so zac. uctom suvahovym?
my sme mali v povodnom programe este v praci, ze sa nahodili stavy na poc. ucet suvahovy a tie sa automaticky preniesli do pociatocnych stavov jednotlivych uctov....

Máš 2 možnosti:
1)
cez ID, klasika Účtovné doklady, zašktni si hore ID, pridaj nový doklad a nahodíš si počiatočné stavy.
2)
ak nechceš cez ID otvor si ktorýkoľvek doklad (cez ukáž) chd na lupu pri čísle účtu a tu vojdeš do jednotlivých účtov. Každý sa dá otvoriť tlačítkom oprav a tu máš už otvorený účet s jeho popisom. Pôjdeš na záložklu vedľa nastavenia je záložka ZOSTATKY, ideš cez voľbu pridaj , otvorí sa Ti možnosť pridania zostatku. POZOR na obdobie pridávania a uvedomiť si že do oboch políčok meny musíš zadať sumu, aj CM aj TM a bacha na strany MD,DAL.
Odporúčam keď si to nahodíš, vytlač si súvahu a porovnaj ju s tou zo starého SW či sedí.
Ja som to tak spravila pri firmách ktoré som prebrala počas roku a je to v poriadku. Aj v Krose mi tento postup odobrili.

ak budeš mať problém , kľudne sa ozvi...:o
bui
25.11.05,11:50
Dakujem. Pocaitocne stavy asi nahodim cez ID. No stale neviem ako a kde zostavit pociatocnu suvahu ku dnu vzniku firmy....chcela by som si ju vytlacit..
Ja som si ten program nainstaloval len pred tyzdnom...vypis z OR budeme mat na bud. tyzden....a nemozem to v tom prgrame najst...ani v prirucke...
Mozno je to uplne jednoduche....len to nejako prehliadam....neviem
sway
25.11.05,11:58
Dakujem. Pocaitocne stavy asi nahodim cez ID. No stale neviem ako a kde zostavit pociatocnu suvahu ku dnu vzniku firmy....chcela by som si ju vytlacit..
Ja som si ten program nainstaloval len pred tyzdnom...vypis z OR budeme mat na bud. tyzden....a nemozem to v tom prgrame najst...ani v prirucke...
Mozno je to uplne jednoduche....len to nejako prehliadam....neviem

Tu je postup takýto:
Ak už máš vygenerovanú firmu, nastav si vpravo hore účtovné obdobie OTVORENIE, potom ideš do účtovné doklady, okruh ID, nahodíš si Prvý ID ale POZOR vpravo hore už v doklade si nastavíš obdobie OTVORENIE, nahodíš si všetky položky, teda každý účet MD,D, doklad uložíš OK. Ideš na tlač prehľady, nájdeš si tam súvaha a vytlačíš si ju. Je tam možnosť rôznych formulárou súvahy.

v tomto SW sa všetko zadáva cez doklady.
no skús ;)
bui
25.11.05,17:26
dakujem...skusim to. nefungoval mi internet..takze az zajtra..
sara-ke
05.12.05,16:11
Prosim ako sa uctuje storno Fa, ale nie celej ale len jednej polozky z FA???
napr. mam nakup PC zostavy za 51 208,- Sk a na fa je storno klavesnica za 857,-Sk takze suma je 50 351,-SK
prosiiim poradte mi

mam este jednu otazku ako sa uctuju preddavkove fa a ako sa zapocitavaju do dph?? ktory datum?
napr.
4.2. prisla preddavkova fa
7.2. bola uhradena z uctu
9.2. prisla uz riadna fa

ako to mam zauctovat?? prosiiim je to surne. dakujem
Tweety
05.12.05,16:14
Prosim ako sa uctuje storno Fa, ale nie celej ale len jednej polozky z FA???
napr. mam nakup PC zostavy za 51 208,- Sk a na fa je storno klavesnica za 857,-Sk takze suma je 50 351,-SK
prosiiim poradte mi
mam este jednu otazku ako sa uctuju preddavkove fa a ako sa zapocitavaju do dph?? ktory datum?
napr.
4.2. prisla preddavkova fa
7.2. bola uhradena z uctu
9.2. prisla uz riadna fa
ako to mam zauctovat?? prosiiim je to surne. dakujem
Správne si mala naúčtovať pôvodnú fa:042/321,343/321
Teda dobropis naúčtuješ: -042/-321,-343/-321
Preddavkovú fa neúčtujeme, úhrada314/221, riadna 042/321
ak ste plátcom DPH ešte k tomu343/321, odrátaš zapl.zálohu 321/314.:)