girasole
29.04.10,21:11
:confused: Zamestnala som sa a odhlášku do sociálnej poisťovne som odoslala spolu s prihláškou. Prihlášku akceptovali a tvrdia že odhláška tam nebola. Po 5 rokoch mi poslali žiadosť o doplatenie dobrovoľného poistenia za 4 roky. Kto mi poradí na koho sa obrátiť pri problémoch so sociálnou poisťovňou, ktorá odo mňa žiada neoprávnené peniaze?
danushka
29.04.10,21:27
Pokiaľ nemáš potvrdenú odhlášku z podateľne SP, alebo podací lístok z pošty , tak je tu každá rada márna. Nevieš dokázať, že si sa z dobrovoľného poistenia odhlásila.
veronikasad
29.04.10,21:59
Pokiaľ nemáš potvrdenú odhlášku z podateľne SP, alebo podací lístok z pošty , tak je tu každá rada márna. Nevieš dokázať, že si sa z dobrovoľného poistenia odhlásila.
Aj keby mala podací lístok z pošty, pokial to bolo v jednej obálke, dokáže to veľmi ťažko ...
veronikasad
29.04.10,22:03
:confused: Zamestnala som sa a odhlášku do sociálnej poisťovne som odoslala spolu s prihláškou. Prihlášku akceptovali a tvrdia že odhláška tam nebola. Po 5 rokoch mi poslali žiadosť o doplatenie dobrovoľného poistenia za 4 roky. Kto mi poradí na koho sa obrátiť pri problémoch so sociálnou poisťovňou, ktorá odo mňa žiada neoprávnené peniaze?
Zvýraznenému nerozumiem - ako zamestnanec si si sama posielala prihlášku do soc.poisťovne? V profile máš živnostník.
Alebo ti vznikla povinná registrácia živnostníka a súčasne zostalo dobrovolné nem. poistenie ?
branislavp
30.04.10,01:44
:confused: Zamestnala som sa a odhlášku do sociálnej poisťovne som odoslala spolu s prihláškou. Prihlášku akceptovali a tvrdia že odhláška tam nebola. Po 5 rokoch mi poslali žiadosť o doplatenie dobrovoľného poistenia za 4 roky. Kto mi poradí na koho sa obrátiť pri problémoch so sociálnou poisťovňou, ktorá odo mňa žiada neoprávnené peniaze?
Neviem akou formou si odoslala prihlášku i odhlášku, keď teraz nevieš preukázať soc. poisťovni, že skutočne si to tam odoslala. Napriek tomu doporučujem Ti, aby si tento problém riešila osobne v soc. poisťovni, povedala im, čo sa stalo. Ak si bola a aj si stále zamestnaná, z toho Ti plynú odvody do soc. poisťovne, a kto by bol taký štedrý, žeby ešte i dobrovoľne platil poistné. Doporučujem skutočne osobný kontakt, prines zo sebou pracovnú zmluvu, ako doklad, z ktorej Ti plynú povinnosti odvodov. Ak nepochodíš v soc.poisťovni u soc.pracovníka, osobne navštív i riaditeľa soc.poisťovne a vysvetli, čo sa Ti prihodilo. A tomu nerozumiem, "že až po piatich rokoch" upozorní poisťovňa na dlh. To musí potom narásť z takého prípadu poriadny dlh. Držím palce.
Zoltán Kovács
30.04.10,03:35
A tomu nerozumiem, "že až po piatich rokoch" upozorní poisťovňa na dlh. To musí potom narásť z takého prípadu poriadny dlh. Držím palce.

Je to bežný postup SP. Niekedy sa hlásia aj oveľa neskôr....
japis
30.04.10,05:08
Nič v zlom, ale opravte si pravopis - byrokratický
piestansky
30.04.10,06:05
Girasole. Ja mám podobnú skúsenosť s SP.Ak máte na ten deň odhlášky lístok z dopor. listu, zaslaného SP, tak tvrďte, že v tomto liste bola aj odhláška.Oni už nemajú záznamy, kto im čo poslal v jednom liste. Tvrďte, že ste si to poslali v tomto liste.
Bohužiaľ, SP a to je všade na Slovensku, vo všetkých pobočkách, majú veľký, slušne, neporiadok. Tam sa menia osoby, ktoré aj tak za nič nezodpovedali.Nastane tvrdenie, proti tvrdeniu, a v tom máte navrch, ak máte lístok z pošty.
Bola tu dobrá rada, osobne tam choďte, a domáhajte sa rozhovoru s riaditeľom pobočky.A tomu tvrďte to, čo som napísal.
Mám s tým osobnú skúsenosť, lebo tam sa menia persóny, možno mesačne. A niektorá persóna, ešte rada a s škodoradosťou, urobí zle.
Ďakujem za pozornosť.
Laco-monter
30.04.10,07:06
Girasole. Ja mám podobnú skúsenosť s SP.Ak máte na ten deň odhlášky lístok z dopor. listu, zaslaného SP, tak tvrďte, že v tomto liste bola aj odhláška.Oni už nemajú záznamy, kto im čo poslal v jednom liste. Tvrďte, že ste si to poslali v tomto liste.
Bohužiaľ, SP a to je všade na Slovensku, vo všetkých pobočkách, majú veľký, slušne, neporiadok. Tam sa menia osoby, ktoré aj tak za nič nezodpovedali.Nastane tvrdenie, proti tvrdeniu, a v tom máte navrch, ak máte lístok z pošty.
Bola tu dobrá rada, osobne tam choďte, a domáhajte sa rozhovoru s riaditeľom pobočky.A tomu tvrďte to, čo som napísal.
Mám s tým osobnú skúsenosť, lebo tam sa menia persóny, možno mesačne. A niektorá persóna, ešte rada a s škodoradosťou, urobí zle.
Ďakujem za pozornosť.

vraj "persóny":(

neviem im prísť na meno, že ako by som ich nazval ,, TFUJ !

ani jeden hárok A4 nevedia a nie su ochotní okopirovať,človek , aby behal ako sprostý hore-dole
a vraj "služba klientovi"

nebudem písať ďalej , lebo by som dostal hneď infarkt :mad:
girasole
30.04.10,19:20
Neviem akou formou si odoslala prihlášku i odhlášku, keď teraz nevieš preukázať soc. poisťovni, že skutočne si to tam odoslala. Napriek tomu doporučujem Ti, aby si tento problém riešila osobne v soc. poisťovni, povedala im, čo sa stalo. Ak si bola a aj si stále zamestnaná, z toho Ti plynú odvody do soc. poisťovne, a kto by bol taký štedrý, žeby ešte i dobrovoľne platil poistné. Doporučujem skutočne osobný kontakt, prines zo sebou pracovnú zmluvu, ako doklad, z ktorej Ti plynú povinnosti odvodov. Ak nepochodíš v soc.poisťovni u soc.pracovníka, osobne navštív i riaditeľa soc.poisťovne a vysvetli, čo sa Ti prihodilo. A tomu nerozumiem, "že až po piatich rokoch" upozorní poisťovňa na dlh. To musí potom narásť z takého prípadu poriadny dlh. Držím palce.

Poistovni som vsetko predlozila ustrizok z posty zmluvy potvrdenie od zamestnavatela proste vsetko, ale im je to uplne jedno. Bola som za veducou toho oddelenia co to ma nastarosti, ale za riaditelom ma nenapadlo. Pripada mi to neskutocne. Jedno rano sa zobudím a som zrujnovaná a pritom vobec o tom neviem. Zákony soc. poisťovne sú riadne zbojnícke. No ja som skoro zamdlela. Ked mi to povedali stale som neverila a myslela som si ze je to nejaky zart, nedorozumenie, lebo som sa stahovala z regionu do regionu. Je mozne ze tu odhlasku zaslali do mojho predchádzajúceho okresu a niekto to jednoducho zabudol zaevidovat. Vieš čo toto je viac ako strašné!!! Ale v tom čase som bola poistena od zamestnavatela, tak som bola stopercent istá že je všetko v poriadku. Dakujem za radu.
veronikasad
30.04.10,21:39
girasole, ak si bola zamestnancom, je málo pravdepodobné, že ti SP uverí, že v jednej obálke bola prihláška zamestnanca od zamestnávateľa a súčasne odhláška DPO. Najmä ak adresa na podacom lístku je adresou zamestnávatela.
Ajuška
01.05.10,05:30
...opačne by to bolo fakt iné café... odosielateľ FO, prihláška za zamestnávateľa tým listom prišla a súkromná pošta odosielateľa nie... boj kto z koho, ako vyšitý...:o