TSteinar
29.04.10,22:39
V prvom rade pekne zdravim.
riesim taky problem, s ktorym si neviem dat rady. dolezite je povedat, ze sa nejedna o Obchodny zakonnik, ale neviem kam som to mal smerovat, pretoze je to take "obchodne", ale vramci zakona nie, vysvetlim :)
mam 5 ludi, s ktorymi potrebujem uzavriet zmluvu. ta zmluva by bola urcena na vykonanie urcitej cinnosti v zastupeni za tychto ludi, respektive konkretne ide o investovanie. teda tychto 5 ludi mi da peniaze, ja za nich investujem ako v jednej osobe. ide o castejsie vykonavanu cinnost s tym, ze plnu sumu, co mi daju, ja investujem, takze mi nevznika ziaden zisk a takisto si ziadnu odplatu za to neziadam. teda az pri vysledkoch, ak investujem spravne a zarobime, tak si budem ziadat urcite percento. a teraz prichadza ta moja otazka, aky typ zmluvy mam pouzit na zabezpecenie tohto vztahu za podmienok, ze ja som fyzicka osoba (teda nepodnikatel, nemam ani zivnost) a takisto budem uzatvarat zmluvy s fyzickymi osobami? zvazoval som mandatnu zmluvu, prikazovu alebo je nejaka vhodnejsia?
a este k tomu jednu otazku, ked moja investicia bude uspesna, je potrebne z tohto zisku odvadzat dan? neda sa to urobit tak, ze kazda cast, ktora prinalezi kazdemu z tych 5, bude odo mna odoslana ako dar? aby som sa vyhol danovej povinnosti a neukratil tychto 5 a aj seba o dani :) mozno to bude v medziach zakona, ale myslim, ze by sa to dalo
dakujem
Mária27
04.05.10,17:50
Dá sa na to prispôsobiť zmluva o združení v zmysle §§ 829 až 841 občianskeho zákonníka. Bol by si správcom majetku združenia. Budete spoluvlastníci majetku, zdaňuje spolu alebo osobitne ... Mali by sa pričiniť (konať) všetci, doriešite to tvoje percento...
TSteinar
10.05.10,16:03
dakujem pekne, idem si to nastudovat