Miichaela
30.04.10,08:47
Máme firmu, ktorá má dosť dlho faktúru po splatnoti. Chcem Vás poprosiť o postup pri vymáhaní. Koľko upomienok treba poslať a v akom časovom intervale, potom pokus o zmier a potom súd. Existuje na to nejaký paragras, na ktorý by som sa v tom mohla odvolať ?
Timka1
30.04.10,06:50
Máme firmu, ktorá má dosť dlho faktúru po splatnoti. Chcem Vás poprosiť o postup pri vymáhaní. Koľko upomienok treba poslať a v akom časovom intervale, potom pokus o zmier a potom súd. Existuje na to nejaký paragras, na ktorý by som sa v tom mohla odvolať ?

a písal si nejaké upomienky?

ak sú faktúry po splatnosti napíš upomienku, prvú, druhú, pokus o zmier .... s upozornením, že to dávaš na súdne konanie, ak nepomôže ani to, treba podať návrh na súd na vydanie platobného rozkazu
Miichaela
30.04.10,06:59
Po prvej upomienke, kedy poslať druhú ? Je o tom niečo v zákone ?
Timka1
30.04.10,07:04
Po prvej upomienke, kedy poslať druhú ? Je o tom niečo v zákone ?

v prvej upomienke si stanovíš dátum úhrady faktúry, ak nebude uhradená do tohto dátumu môžeš poslať druhú s upozornením, že ak do 2-3 dní (podľa vlastného uváženia) neuhradí, podávaš návrh na súdne konanie
Miichaela
30.04.10,07:26
Musia sa poslať aj upomienky, nemôže ísť rovno výzva na úhradu - v prípade neúhrady postup na súd ? Takto mi to radila známa, no mne sa to nezdá obýsť upomienky.
Timka1
30.04.10,07:38
Musia sa poslať aj upomienky, nemôže ísť rovno výzva na úhradu - v prípade neúhrady postup na súd ? Takto mi to radila známa, no mne sa to nezdá obýsť upomienky.

je to na tebe či mu pošleš upomienky, nemusíš, môžeš rovno dať návrh na súd na vydanie platobného rozkazu
Miichaela
30.04.10,08:25
veľmi pekne ďakujem za info
profesional
30.04.10,08:28
Upomienku poslat povinna nei si, ale poslat pokus o zmier je v podstate preukazatelna forma ze si mala dobru volu sa dohodnut.

Podat navrh na vydanie platobneho rozkazu je mozne ak je zavazok klienta po splatnosti po dobu dlhsiu ako 15 dni.
BXLmiami
30.04.10,08:43
Upomienku pošli,ja som takto skoro prišla k exekutorovi,počas mojej dovolenky prebrali zamestnanci tovar a jaksi zabudli niekde fakturu,nemala som o nej ani šajn a firma rovno exekutora,bez upomienky.Samozrejme so zamestnancov nikto nie je zodpovedný a nikto o ničom nevie....Zaplatila som hned,ale s firmou som prerušila spoluprácu.Upozorniť a spýtať sa či nie je v niečom problém patrí podľa mna k dobrým mravom.