Majka
30.04.10,09:44
Prosim Vas o radu, MV M1 kupene v r. 2010 prostrednictvom uveru /vlastnik je Tatraleasing,drzitel je nasa firma/ faktura na osob.automobil + prislusenstvo bola zauctovana 042/321,343/321
teraz mi prisla faktura na autoalarm v hodnote 198 eur s dph, mozem ju zauct. 042/321,343/321 ako technicke zhodnotenie?
Tweety
30.04.10,09:13
Prosim Vas o radu, MV M1 kupene v r. 2010 prostrednictvom uveru /vlastnik je Tatraleasing,drzitel je nasa firma/ faktura na osob.automobil + prislusenstvo bola zauctovana 042/321,343/321
teraz mi prisla faktura na autoalarm v hodnote 198 eur s dph, mozem ju zauct. 042/321,343/321 ako technicke zhodnotenie?
ÁNo.
Majka
04.05.10,08:05
ÁNo.


super,dakujem :)
Mirka.V
17.05.10,12:25
a musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie? nemôže ísť o drobný nákup? to isté platí aj pri fóliách na okno?
Ďakujem
Tweety
17.05.10,12:30
a musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie? nemôže ísť o drobný nákup? to isté platí aj pri fóliách na okno?
Ďakujem
Áno, vstupuje to do OC MV.
Mirka.V
17.05.10,12:38
Ďakujem pekne
marjankaj
17.05.10,12:48
Áno, vstupuje to do OC MV.

No nemusí to byť technické zhodnotenie ak je OC nie je vyššia ako 1700 €.
Ale ak je to obstarané v tom istom roku ako MV, je to súčasť vstupnej ceny.


§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.

(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.

(3) Za technické zhodnotenie sa považuje aj technické zhodnotenie v sume vyššej ako 1 700 eur za zdaňovacie obdobie vykonané na dlhodobom hmotnom majetku, 1) ktorého obstarávacia cena bola 996 eur a menej. Takéto technické zhodnotenie sa pripočíta k obstarávacej cene dlhodobého hmotného majetku a uplatní sa ročný odpis vypočítaný podľa § 26.
Stefan2005
17.05.10,14:15
...Ale ak je to obstarané v tom istom roku ako MV, je to súčasť vstupnej ceny....

... ani toto nemusí byť pravda :).

V zadaní sa spomína úver a lízingová spoločnosť, takže v tomto prípade by som upriamil pozornosť na odlišnosti v prípade technického zhodnotenia prenajatého majetku - najmä na prípady TZ vykonané po zaradení prenajatého majetku do užívania; právne predpoklady (napr. súhlas prenajímateľa), odlišnosti v odpisovaní, a pod...
marjankaj
17.05.10,15:08
... ani toto nemusí byť pravda :).

V zadaní sa spomína úver a lízingová spoločnosť, takže v tomto prípade by som upriamil pozornosť na odlišnosti v prípade technického zhodnotenia prenajatého majetku - najmä na prípady TZ vykonané po zaradení prenajatého majetku do užívania; právne predpoklady (napr. súhlas prenajímateľa), odlišnosti v odpisovaní, a pod...


To by naozaj chcelo vidieť tú faktúru aj zmluvu. Podľa zaúčtovania som usudzoval niečo iné, ale zase vlastníctvo? Niečo mi tu nesedí.
Danila
17.05.10,15:24
... ani toto nemusí byť pravda :).

V zadaní sa spomína úver a lízingová spoločnosť, takže v tomto prípade by som upriamil pozornosť na odlišnosti v prípade technického zhodnotenia prenajatého majetku - najmä na prípady TZ vykonané po zaradení prenajatého majetku do užívania; právne predpoklady (napr. súhlas prenajímateľa), odlišnosti v odpisovaní, a pod......takže ja by som to ako TZ neúčtovala...
kokolačík
17.05.10,15:41
Prosim Vas o radu, MV M1 kupene v r. 2010 prostrednictvom uveru /vlastnik je Tatraleasing,drzitel je nasa firma/ faktura na osob.automobil + prislusenstvo bola zauctovana 042/321,343/321
teraz mi prisla faktura na autoalarm v hodnote 198 eur s dph, mozem ju zauct. 042/321,343/321 ako technicke zhodnotenie?


...takže ja by som to ako TZ neúčtovala...

Tiež nerozumiem, prečo takú prkotinu chce dávať ako TZ do OC.
A navyše "diskutabilnú"
- TZ môže pridávať vlastník ( pochybujem, že by takéto bolo v leasingovej zmluve)
- nie každý ukecá autoalarm ako TZ pri kontrole
- no a toto "" to isté platí aj pri fóliách na okno? "" by už bola čerešnička


mam tiez autoalarm za 198 eur s prislus./kable,panel a pod..../ automobil sme kupili v 2/2010 M1 s uplatnenim dph. odpisujeme ho mesacne.

Daj to ako DHIM - je to najjednoduchšie.
maska4
18.05.10,07:31
§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.

(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.


Ahojte aj ja poprosím o usmernenie. Máme sklad na ktorom sa chystáme rekonštruovať krov, nakoľko cezeň tečie. Môžem to dať ako VOZD oprava - nákup materiálu???Sklad satále ešte odpisujeme. Zatiaľ materiál dodaný bez práce.
Prosím pomôžte!!!Ďakujem
(3) Za technické zhodnotenie sa považuje aj technické zhodnotenie v sume vyššej ako 1 700 eur za zdaňovacie obdobie vykonané na dlhodobom hmotnom majetku, 1) ktorého obstarávacia cena bola 996 eur a menej. Takéto technické zhodnotenie sa pripočíta k obstarávacej cene dlhodobého hmotného majetku a uplatní sa ročný odpis vypočítaný podľa § 26.[/QUOTE]
maska4
18.05.10,07:33
§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.

(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.
(3) Za technické zhodnotenie sa považuje aj technické zhodnotenie v sume vyššej ako 1 700 eur za zdaňovacie obdobie vykonané na dlhodobom hmotnom majetku, 1) ktorého obstarávacia cena bola 996 eur a menej. Takéto technické zhodnotenie sa pripočíta k obstarávacej cene dlhodobého hmotného majetku a uplatní sa ročný odpis vypočítaný podľa § 26.[/QUOTE]


Napísala som to - bolo to pomiešané!!!



Ahojte aj ja poprosím o usmernenie. Máme sklad na ktorom sa chystáme rekonštruovať krov, nakoľko cezeň tečie. Môžem to dať ako VOZD oprava - nákup materiálu???Sklad satále ešte odpisujeme. Zatiaľ materiál dodaný bez práce.
Prosím pomôžte!!!Ďakujem
hena22
18.05.10,07:39
§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.

(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie1 700 eur, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.


Ahojte aj ja poprosím o usmernenie. Máme sklad na ktorom sa chystáme rekonštruovať krov, nakoľko cezeň tečie. Môžem to dať ako VOZD oprava - nákup materiálu???Sklad satále ešte odpisujeme. Zatiaľ materiál dodaný bez práce.
Prosím pomôžte!!!Ďakujem
(3) Za technické zhodnotenie sa považuje aj technické zhodnotenie v sume vyššej ako 1 700 eur za zdaňovacie obdobie vykonané na dlhodobom hmotnom majetku, 1) ktorého obstarávacia cena bola 996 eur a menej. Takéto technické zhodnotenie sa pripočíta k obstarávacej cene dlhodobého hmotného majetku a uplatní sa ročný odpis vypočítaný podľa § 26.[/QUOTE]

V prvom rade musíš posúdiť či sa jedná iba o opravu alebo naozaj o rekonštrukciu. Rozdiel je v tom, že pri oprave uvádzaš do pôvodného stavu, môžeš použiť aj nové materiály ale nemôže to zvýšiť úžitkovú hodnotu majetku. Ak pri Vašej rekonštrukcii napr. zobytníte podkrovie alebo tam vytvoríte sklad je to TZ a vtedy ešte posudzuješ, či je cena viac ako tých 1700€. Ak nie je - VOZD a ak je tak TZ.
maska4
18.05.10,07:43
Nie tam, sa nič nebude meniť , okrem toho krovu.Ale ako vravím zatiaľ len nákup materiálu.Ide mi o to ako to zaúčtovať, práce budú v nedohľadne.
A ak by bola cena viac ako 1700 € pri kúpe materiálu , musím to už dať do TZ?Ďakujem
hena22
18.05.10,07:47
ak je to oprava tak to nedavaš do TZ. daš si to do nakladov, teda VOZD. Materiál aj prácu. Bez ohľadu na cenu.
maska4
18.05.10,08:12
Ďakujem.
martinez
18.05.10,08:53
ja by som to zaúčtoval do spotreby, určite nie ako TZ.