M0NIKA
19.10.05,10:17
Prosím, neviete sem niekto priložiť vzorový test pre účtovníka na prijímací pohovor?
Vopred ďakujem.
M0NIKA
20.10.05,07:34
Prosím, nevie nikto kde sa dá nájsť vzorový test? :mee:
Tweety
20.10.05,07:38
Ja by som si urobila test takto. Vybrala by som si niektoré účtovné prípady riešené v postupoch účtovania a súvzťažnostiach.
M0NIKA
20.10.05,08:06
Ja by som si urobila test takto. Vybrala by som si niektoré účtovné prípady riešené v postupoch účtovania a súvzťažnostiach.
Aj ja som to tak chcela urobiť, iba som potichu dúfala, že niekde je niečo aj hotové... Nie preto, že som lenivá, ale aby tam bolo naozaj z každého niečo :) .
Ale aj tak ďakujem.
Tweety
20.10.05,08:14
Viem, že také niečo majú daňoví poradcovia . Nespomeniem si na názvy publikácií, testy sú ich súčasťou.
M0NIKA
20.10.05,08:20
Viem, že také niečo majú daňoví poradcovia . Nespomeniem si
na názvy publikácií, testy sú ich súčasťou.
Skúsim ešte hľadať.
Heni
20.10.05,13:39
Prosím, neviete sem niekto priložiť vzorový test pre účtovníka na prijímací pohovor?
Vopred ďakujem.na prijímací pohovor? podľa mňa by súkromné firmy nepoužívali nejaký test, ktorý si môže niekto niekde stiahnuť a potom rozmnožiť... ja by som skôr čakala nejaké záludné otázky z málo používaných oblastí účta, alebo z oblasti podnikania tej firmy...
M0NIKA
20.10.05,17:21
na prijímací pohovor? podľa mňa by súkromné firmy nepoužívali nejaký test, ktorý si môže niekto niekde stiahnuť a potom rozmnožiť... ja by som skôr čakala nejaké záludné otázky z málo používaných oblastí účta, alebo z oblasti podnikania tej firmy...
Veď práve - tie bežné otázky sú v pohode, zaujímajú ma práve tie záludnosti...
durisovad
20.10.05,21:52
Ja by som dala adeptovi otazky, ako by uctoval konkretne pripady, ktore sa vo firme vyskytli. Spytala by som sa ho na niektore podrobnosti zo zakona o uctovnictve a z danovych zakonov. Podla toho, ako bude reagovat (ak to nie je mimoriadny tremista), sa da dost poznat. A spolahla by som sa aj na referencie, ktore by som si zistila z jeho predchadzajuceho posobenia.
ALDA
21.10.05,06:41
Ja by som dala adeptovi otazky, ako by uctoval konkretne pripady, ktore sa vo firme vyskytli. Spytala by som sa ho na niektore podrobnosti zo zakona o uctovnictve a z danovych zakonov. Podla toho, ako bude reagovat (ak to nie je mimoriadny tremista), sa da dost poznat. A spolahla by som sa aj na referencie, ktore by som si zistila z jeho predchadzajuceho posobenia.

Nikdy by som sa nespoľahla na preferencie z predchádzajúceho pôsobenia!!!
Keď bol pracovník dobrý a odišiel, pomstou býva zlé ohodnotenie, keď odchádza zlý..tak sa ho treba zbaviť ..dobrým hodnotením. Preto si treba urobiť svoj názor.

Z mojej skúsenosti si stačí prejsť hlavnú knihu..a dá sa zistiť čo v danom človeku je.


Hela
Mickya
21.10.05,06:57
Určite by som sa spýtala aj na otázku - aké sú momentálne sadzby DPH. Pre niekoho možno smiešne, ale už som naozaj počula, že to niekto aj nevedel...
Asi Ti to moc nepomôže: http://fhi.euba.sk/doktstud/Tezydokt/uctovnictvo.htm
- sú tam ale tézy na štátnu skúšku, ale možno Ťa niečo napadne.
dianad
21.10.05,07:02
PRidam jednu pikosku. Ja som sa raz stretla na jednom pohovore so zenou, ktorej sa spytali co su odpisy? Ona odpovedala, ze co sa jej to spytuju ved ona bola 3 roky na materskej . Takze aj taketo pripady sa stavaju a uz nehovorim o tom, ze niekto moze byt znaly vo svojom obore ale bohuzial nema tie spravne konexie a potom ho ide rozhodit ked zoberu toho menej znaleho.
Vera
21.10.05,07:56
Ja som raz bola na teste, kde nás bolo viac. Potom pri ústnom pohovore som sa spýtala ako mi vyhodnotili ten test (ovšem boli to moje úplné začiatky v kariere účtovníka) - že celkom dobre a ukázala mi jeden test, čo tam niekto vyplnil, všetky náklady na D, proste veselo :-)