tattoo2
30.04.10,13:33
dobry den ,chcel by som sa spytat co mi hrozi v pripade neplatenia exekucie.ako mladsi som na seba nabral 2 pozicky kvoli kamosom.robil som pri pase,fabrika vsak skoncila a ja som to nemal z coho platit.postupne som prestal platit aj orange kde mam dlzobu 1000 eur.som zivnostnik,prace je pomenej a to co sa porobilo stale nieje vyfakturovane.co mi hrozi tym,ze vymahac exekucie mi oznamil,ze to posiela na pravne oddelenie.dakujem
tattoo2
30.04.10,12:19
dohromady vo vsetkych troch subjektoch cini moja dlzoba cca 80 000 sk.je mozne,ako mi niektroy naznacovali,ze,je tu priestor aj na odnatie slobody?
hanelie
30.04.10,12:46
pri exe nie je dôvod na trestné stíhanie - iba pri dokazateľnom porušení zákona, /napr pri neoprávnom prevode nehnuteľnosti ap / marenie úradného výkonu ap. ale v samotnej exekúcií exe zablokuje účty, zakáže nakladať s majetkom povinného .....
čím skôr sa začnete zodpovedne zaoberať splácaním dlhov, tým menej budete platiť trovy exe / a tie veru bývajú podstatne vyššie ako samotná pohľadávka
elaurie
30.04.10,12:49
dohromady vo vsetkych troch subjektoch cini moja dlzoba cca 80 000 sk.je mozne,ako mi niektroy naznacovali,ze,je tu priestor aj na odnatie slobody?

Nie, trest odňatia slobody Ti nehrozí (pokiaľ ide iba o tie dlhy). Skús sa s exekútorom dohodnúť na splátkovom kalendári.
tattoo2
30.04.10,13:00
ja som sa s nimi dohodol,chvilu splacal,no firma pre ktoru robim nam prestala vyplacat peniaze a tym padom som prestal aj ja dodrziavat splatkovy kalendar.v akom pripade by mi hrozil trest odnatia slobody?
tattoo2
30.04.10,13:05
dakujem vam za rady.ja som to splacal akop som mal,no firma pre ktoru robim,zacala vyplacat peniaze oneskorene alebo vobec.aj tento rok som zaplatil co sa dalo,no momentalne som uz 3 mesiace bez prijmu.navyse sa mi dnes opat ozvali s tym,ze ma posielaju na pravne oddelenie,tak tym mi nahnali strach.niesom z tych ci neplatia lebo nechcu,ale z tych co ZATIAL nemozu.
elaurie
30.04.10,22:03
ja som sa s nimi dohodol,chvilu splacal,no firma pre ktoru robim nam prestala vyplacat peniaze a tym padom som prestal aj ja dodrziavat splatkovy kalendar.v akom pripade by mi hrozil trest odnatia slobody?

Trest odňatia slobody by hrozil v prípade, že by si spáchal trestný čin, čo nie je Tvoj prípad.

Čl. 17 ods. 2 Ústavy SR
"Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok."
kyblik
01.05.10,03:46
Uz len doplním, co Ti hrozí pri neplatení pohladávok.

Exekúciu, ktorej predmetom je peňažné plnenie, možno vykonať zrážkami zo mzdy a z iných príjmov; prikázaním pohľadávky; predajom hnuteľných vecí; predajom cenných papierov; predajom nehnuteľnosti; alebo predajom podniku. (vynatok z Exekučného poriadku)
tattoo2
01.05.10,08:41
vdaka vsetkym,pomohli ste mi a ukludnili ma:)
BXLmiami
02.05.10,04:40
No neviem,či je to na ukľudnenie,ono totižto dlhy narastajú zo dna na den cez uroky a odmenu exekutora,ktorý čaká na moment,ked sa k niečomu dostaneš.Dnes riešiš 1000 ečok a za chviľu to bude 10 000 ečok.
tattoo2
03.05.10,16:59
ved ja viem,no momentalne je to s robotou zle.bud nevyplatia,alebo nieje vobec.musim asi zmenit obor
profesional
03.05.10,17:15
Ale podla toho co pises to este nie je na exekucii. Este sa tym zaoberaju len predsporovi vymahaci. Este to pojde na sud a tam je to mozne pekne dlho oddalovat..
tattoo2
03.05.10,18:46
keby nenastala situacia ako nastala,tak by som to mal uz davno splatne,no momentalne je situacia taka aka je.esteze nemam rodinu a nemusim sa o nikoho starat,len si platit najom.s tymi pravnikmi sa dohodnem,hned ako sa zase rozbehnem,no dovtedy asi nema zmysel ich ani kontaktovat po predoslych skusenostiach
Flinstone
03.05.10,18:57
keby nenastala situacia ako nastala,tak by som to mal uz davno splatne,no momentalne je situacia taka aka je.esteze nemam rodinu a nemusim sa o nikoho starat,len si platit najom.s tymi pravnikmi sa dohodnem,hned ako sa zase rozbehnem,no dovtedy asi nema zmysel ich ani kontaktovat po predoslych skusenostiach
najhoršie čo môžeš spraviť je hrať mŕtveho chrobáka... ak nebudeš komunikovať skončí to na exekúcii skôr to bude nevyhnutné a budeš platiť kávu nielen právnikom ale aj exekútorovi...
tattoo2
03.05.10,19:30
ked som tam volal,tak jedna zenska hovrila jedno druha druhe.dohodli sme si splatkovy kalendar a ked som nemal taku sumu,volal som tam a povedal,ze teraz poslem menej tak mi povedala,ze nech radsej neposielam nic ako menej.tak som neposlal nic a druha ma potom zdrbala,preco som neposlal aspon nieco.potom mi urobili taky splatkovy kalendar,ze minimalna spaltka bola vacsia aku som bol schopny platit a nechceli ju znizit.tak asi pockam kym budem ma daku vacsiu hotovost na ruke a potom sa im ozvem
RSFredinka
06.05.10,10:32
mám malú otázku: Nastala situáciu povinný zomrel nevlastnil žiadny majetok pravdepodobne rodina sa vzdá dedičstva môže exekútor požadovať trovy exekúcie od oprávneného. dakujem za každú odpoved
iriska
06.05.10,16:24
[QUOTE=RSFredinka;1394737]mám malú otázku: Nastala situáciu povinný zomrel nevlastnil žiadny majetok pravdepodobne rodina sa vzdá dedičstva môže exekútor požadovať trovy exekúcie od oprávneného. dakujem za každú odpoved[

ja by som navrhovala, aby exekútor prihlásil pohľadávku do dedičstva, treba využiť aj túto možnosť

A áno, trovy nie že môže, ale bude požadovať od oprávneného.