truch
30.04.10,13:38
Už roky sme platili predplatné na časopis Manažment, mzdy, právo a financie z vydavateľstva EPOS. Dnes som dostala od nich list, v ktorom píšu, že nám s ľútosťou oznamujú, že musia prerušiť vydávanie časopisu. Dávajú nám možnosť vysporiadať zvyšok predplatného objednávkou ich publikácií v 2násobnej hodnote dĺžnej sumy /198,30€ /. Píšu, že sa snažia získať financie, aby mohli obnoviť vydávanie časopisu a po uplynutí roka vyrovnať rozdiel v predplatnom????.
Čo by ste urobili vy?
Ponúkané publikácie sú pre nás nezaujímavé/ staré vydania/
Budem vďačná za každú radu

Dáša
ludmila4
27.05.10,08:25
Tiež som od nich roky odoberala, a teraz mi to príde trochu nefér, keď nechcú peniaze vracať, ja tiež nepotrebujem knihy, ktoré som si nepredplatila a chcem vrátiť peniaze, aj som tam volala, len sa vyhovárajú jeden na druhého....v každom prípade sa budem snažiť domôcť svojho práva na vrátenie peňazí, všetci máme svoje problémy, kríza vplýva skoro na všetkých ale napriek slušný človek by mal jednať seriozne a vrátiť peniaze ak tovar nedodal....každý z nás si musí tie peniaze zarobiť a 100 EUR nie je zanedbateľná suma
truch
27.05.10,08:42
Ľudka a ako to budete riešiť? Rozmýšľala som, že im napíšem žiadosť o vrátenie peňazí, aby som mala aspoň nejaký doklad.
profesional
30.05.10,12:34
Ak needodavaju casopis, mate pravo odstupit od zmluvy. Odstupenie musi byt pisomne a musi byt dorucene druhej strane.
Podla zakona po odstupeni su povinne si strany vydat co si navzajom plnili do odstupenia od zmluvy, pricom vzajomne poskytnute peniaze sa zapocitavaju ak je to mozne.
Takze mate nasledne narok na vratenie penazi.

Jediny problem bude ze ak ich nevratia, mozte podat navrh a vydanie platobneho rozkazu, sud ho vyda ale aj ked budete mat v ruke voci nim exekucny titul, nebude Vam to nic platne ak im uz nebude co zobrat..
truch
30.05.10,12:42
Ak needodavaju casopis, mate pravo odstupit od zmluvy. Odstupenie musi byt pisomne a musi byt dorucene druhej strane.
Podla zakona po odstupeni su povinne si strany vydat co si navzajom plnili do odstupenia od zmluvy, pricom vzajomne poskytnute peniaze sa zapocitavaju ak je to mozne.
Takze mate nasledne narok na vratenie penazi.

Jediny problem bude ze ak ich nevratia, mozte podat navrh a vydanie platobneho rozkazu, sud ho vyda ale aj ked budete mat v ruke voci nim exekucny titul, nebude Vam to nic platne ak im uz nebude co zobrat..
Skúsim to s odstúpením od zmluvy, uvidím čo sa bude diať, dík za radu
ludmila4
12.11.10,19:18
napísala som reklamáciu a odvolala som sa na Zákon o ochrane spotrebiteľa a vyhrážala sa Slovenskou obchodnou inšpekciou a peniaze mi vrátili. Škoda, že to nejde po dobrom, skúste aj ostatní, doporučujem.
truch
17.01.11,11:01
Takže, s radosťou oznamujem, že peniaze vrátili:)
dadika22
17.03.11,11:01
nám ako firme vrátili peniaze úplne bez problémov, iba som im napísala mailom krátku žiadosť o vrátenie nespotrebovaného predplatného...
Rozalka
18.03.11,18:12
Nám vrátili po telefonáte, ale zdalo sa im čudné, že chceme späť svoje peniaze.