ingak
30.04.10,17:58
Mám vystavené karty majetku, vytvorene aj daňové aj účtovné odpisy, pričom účtovné sú vypočítané mesačne. Daňové a účtovné odpisy mám zaškrtnuté, že sa rovnajú a zároveň zaškrtnuté, že účtovať daňové odpisy. Je to starší majetok a tam sme účtovali odpisy len na konci roka. Teraz odpisy účtujem ručne mesačne, ale program to zaúčtuje sám, len neviem si poradiť ako. Spätne sa už nedá odznačiť, aby neučtoval daňové odpisy ale účtovné. Čo robiť?
anelly
07.05.10,06:43
nechcem preháňať, ale úprimnú sústrasť. robím s Money 2 roky a mám cca 400 kariet majetku. nechcite si predstaviť, čo stalo pri prechode na Euro? - všetky karty som musela spätne ručne prepočítať a opraviť. Na moje prosby , otázky...ma IT "uspokojili", že som jediná firma, ktorá má v takom rozsahu majetok a kvôli mne to prerábať nebudú, mám si to opraviť sama a ručne. Takže moje skúsenosti - odpisy či už daňové alebo účtovné si každý rok vypočítam sama a ručne všetko nahodím. Účtovať z majetku do účtovníctva NEODPORÚČAM! Radšej si to nahoďte sama, ja som si už zvykla na tento mesačný proces, ale aspoň mám istotu.
Atreides
11.05.10,12:34
to ingak: Spatne to zmenit na karte majetku uz nie je mozne. Jedine, ze by sa zalozila nova karta majetku a ta povodna by sa zmazala.

to anelly: Poznam firmu, ktora vedie v Money majetok v rozsahu niekolko tisic kariet a denominacia prebehla bez problemov. Rovnako pouzivaju automaticke generovnie pohybov ako aj mesacne uctovanie uctovnch odpisov. To by sa pri tom rozsahu inak ani nedalo. Zalezi dost na tom, ci je vsetko spravne prednastavene.