daa
30.04.10,20:11
Dobrý večer,
Chcela som poprosiť o radu tých, ktorí majú skúsenosti so zakladaním živnosti: Výučba cudzích jazykov, prekladateľstvo a tlmočníctvo. Chcela by som si vziať príspevok z Úradu práce na začatie podnikania. Pomohol by mi niekto s tipmi na napísanie podnikateľského zámeru, či plánu? Taktiež by ma zaujímalo čo všetko si môžem dať do nákladov: PC a príslušné prekladateľské softvary su jasné, ale môžu byť aj študijné materiály, knihy, slovníky a čo ja viem čo všetko. Študijný pobyt...to už asi preháňam, že? :D
Ďakujem Vám...Pekný večer...
Daa
Economic
01.05.10,15:54
Dobrý večer,
Chcela som poprosiť o radu tých, ktorí majú skúsenosti so zakladaním živnosti: Výučba cudzích jazykov, prekladateľstvo a tlmočníctvo. Chcela by som si vziať príspevok z Úradu práce na začatie podnikania. Pomohol by mi niekto s tipmi na napísanie podnikateľského zámeru, či plánu? Taktiež by ma zaujímalo čo všetko si môžem dať do nákladov: PC a príslušné prekladateľské softvary su jasné, ale môžu byť aj študijné materiály, knihy, slovníky a čo ja viem čo všetko. Študijný pobyt...to už asi preháňam, že? :D
Ďakujem Vám...Pekný večer...
Daa

K tomu potrebuješ viazanú živnosť : Vyučovanie v odbore cudzích jazykov, prekladateľské a tlmočnícke služby - na to musíš mať dokončené štúdium príslušných jazvykov na vysokej škole alebo štátnicu, alebo preukázanie 10 ročného pobytu v cudzom štáte s úradným jazkykom, ktorý sa má vyučovať.
Do nákladov môžeš dať všetko, čo súvisí s tvojou činnosťou, PC, kancel. potreby softvéry, knihy a pod.
Čo sa týka toho vypracovania podnikateľského zámeru, dobre pohľadaj v googli.... dá sa nájsť, ja som robila pre jednu klientku masérku takýto zámer a vyšlo jej to.
daa
01.05.10,17:39
No ved to: o tej viazanej zivnosti viem a nase urady mi to skomplikovali ako sa len dalo, kedze neuznavaju studium v zahranici (neprihliadajuc vobec na uroven tohto studia a jeho vysledkov). Moj pripad je: 9 rocny pobyt v Londyne plus Certifikaty urovne C1 a aj C2(Cambridge Certificate of Proficiency in English). Ale 10 rokov staci...a vtedy ani len matura nemusi byt...no ale to uz je na inu debatu.
Takze po mojom marnom boji s veternymi mlynmi (Ministerstvom skolstva a statnymi jazykovkami) o uznanie rovnocennosti mojich skusok s nasimi jazykovymi statnymi skuskami (na zaklade Spolocneho europskeho ramca pre jazyky) som musela podat ziadost o vykonanie vseobecnej statnej skusky ktora je o uroven nizsia ako je ta co mam ja (a na zivnost dokonca staci aj zakladna - takze dve urovne dole).
A pisomna cast spominanej statnej skusky ma len utrvrdila v absurdnosti celej siutuacie (kedze ani tato uroven podla nich C1 nema vela spolocneho s ovela narocnejsou Advanced Cambridgskou skuskou tej istej urovne podla toho isteho referencneho ramca - narocnost sa nedala ani porovnat...)
Takze este ustna cast ma caka koncom maja a potom si mozem zacat vybavovat veci okolo zivnosti. Kedze sa tie skusky robia len 2x do roka "vysim" uz par dobrych mesiacov.
Vdaka za odpoved, pozriem sa aj na google a uvidim co najdem...
Daa