harvy911
30.04.10,22:34
Dobrý deň,

vlastním optiku a pred pár dnami ma oslovila firma HT Marketing s ponukou na reklamu na bločkoch.

Rád by som sa poradil so všetkými skúsenými, či je to dobrá investícia do reklamy.

Bol som sa na to pozrieť v Extra Tescu na Panónskej ulici a vyzerá to pekne. Dokonca je tam konkurenčná optika, ktorá tento reklamný priestor využila ako 30% kupón.

Fakty: 3 mesačná kampaň, návštevnosť milión ľudí za kampaň, farebná potlač, v Tescu na zlatých pieskoch. O cene sme sa nerozprávali, ale vraj dostanem ako prvý ich klient tretí mesiac zadarmo.

Musím sa priznať, že sa mi to veľmi páčilo, ale predsa je to niečo nové.

Za každú radu ďakujem.
harvy :confused:
Ice dive
30.04.10,21:16
Dali ti nejakú štúdiu resp. vyhodnotenie úspešnosti tejto kampane? lebo návštevnosť milión ľudí je fajn, celkom dobrá základňa avšak zaujímalo by ma, koľko % z týchto ľudí si zoberie blok? (odhadujem tak 50/50 ľudia sú už síce opatrní a zbierajú bloky pre kontrolu, avšak ešte stále sa ich váľa kopec pri kase...), ďalšou skupinou sú ľudia, čo si prečítajú len prvú stranu - rozpis čo nakúpili a blok z druhej strany nečítajú... má daná optika na panonskej niekde uvedené (na výklade), že poskytujú 30 % zľavu - myslím tým, či ľudí posiela spraviť nákup do tesca?
Dantess
01.05.10,05:09
Závisí od toho... Treba kombinovať všetko zo všetkým. Neprinesie ti to určite milióny, ale nejaký efekt by to mať malo. Ako spomínalIce nadomnou vypýtaj si nejaké štúdie, alebo vyhodnotenie úspešnosti... Následne sa bude ľahšie rozhodnúť.
harvy911
01.05.10,08:39
Povedali mi, že priemerná rodina chodí do Tesca 4x za mesiac. Z čoho vyplýva, že ak si to náhodou nepozrie, tak tam príde človek opäť. Spýtal som sa aj na nejakú štúdiu a povedali mi, že ma nechcú zahltiť výpočtami a štatistikami. Celú trojmesačnú kampaň ešte nemali aby ju mohli vyhodnotiť, ale vraj návštevnosť ich stránky sa zvýšila o 300% či koľko a tá pizzeria, čo tam má zľavu 3. pizza za 1 cent, tak mali po týždni cez víkend 14 objednávok (to mi povedal konateľ tej spoločnosti).

Taktiež mi povedali,že v Čechách v to fičí a optiky sa o to bijú
padro
01.05.10,08:47
kolko to stoji?
rickman
01.05.10,08:47
Podla mna su to vyhodene peniaze.
Dantess
01.05.10,08:48
Povedali mi, že priemerná rodina chodí do Tesca 4x za mesiac. Z čoho vyplýva, že ak si to náhodou nepozrie, tak tam príde človek opäť. Spýtal som sa aj na nejakú štúdiu a povedali mi, že ma nechcú zahltiť výpočtami a štatistikami. Celú trojmesačnú kampaň ešte nemali aby ju mohli vyhodnotiť, ale vraj návštevnosť ich stránky sa zvýšila o 300% či koľko a tá pizzeria, čo tam má zľavu 3. pizza za 1 cent, tak mali po týždni cez víkend 14 objednávok (to mi povedal konateľ tej spoločnosti).

Taktiež mi povedali,že v Čechách v to fičí a optiky sa o to bijú
Áno, lenže my niesme v čechách :-) Česi už vedia, že to majú a tak pozerájú čo možu dostať so zľavou, alebo zadarmo... U nás sa to určite rozbehne, ale otázka je že kedy... Ja som si tiež momentálne vyžiadal cenovú kalkuláciu, tak uvidíme. Odporúčam ale hlavne na vianoce, alebo pred vianocami si to dať...
padro
01.05.10,09:16
v tescu v brne som to videl uz 6 rokov do zadu.
bettylou
01.05.10,09:56
Určite sa to hodí pre väčšie firmy robiace akciu, napr. McDonald a pod. Ale ak ste menšia firma, tak sa týmto môžte dostať do povedomia ľudí, a určite prídu mnohí aj zo zvedavosti. Akú úspešnosť to bude mať? Treba si určiť, či vaši koneční zákazníci sú tí, čo chodia 4x mes do tesca, alebo sú na nete, alebo pred telkou atď., teda, kde by ste ich mohli najlepšie osloviť
Majka812
01.05.10,11:17
Určite sa to hodí pre väčšie firmy robiace akciu, napr. McDonald a pod. Ale ak ste menšia firma, tak sa týmto môžte dostať do povedomia ľudí, a určite prídu mnohí aj zo zvedavosti. Akú úspešnosť to bude mať? Treba si určiť, či vaši koneční zákazníci sú tí, čo chodia 4x mes do tesca, alebo sú na nete, alebo pred telkou atď., teda, kde by ste ich mohli najlepšie osloviť

povedzme si na rovinu, kto nechodí do Tesca? :o) :):---, ja som to ešte nevidela, ale kamoška mi má doniesť kupón na 60€ zľavu na dovolenku v Bulharsku xixi :)
Dantess
01.05.10,13:37
povedzme si na rovinu, kto nechodí do Tesca? :o) :):---, ja som to ešte nevidela, ale kamoška mi má doniesť kupón na 60€ zľavu na dovolenku v Bulharsku xixi :)
Ja chodím do Terna :D
profesional
01.05.10,17:07
Tento koncept sa ako prvy objavil vo Francuzsku. Hovoril som o tom kedysi s majitelom celeho tohto konceptu. Nie som si isty ci si tato spolocnost HT marketing nahodou od francuzou nekupila na toto franchizu.

Vysledky su nasledovne:

Je to asi o 15 % menej ucinne ako letakova reklama. Na druhu stranu su naklady oproti letakovej reklame podstatne nizsia. Takze je tam vyssia efektivita oproti letakovej reklame.

Na druhu stranu tato forma reklamy oslovuje v skutocnosti iba jedinu cielovu skupinu. Su nou osoby s prijmim v ramci nizsej strednej triedy. Ide teda o osoby s pomerne limitovanymi prijmami, ktore im principialne stacia na prezitie ale nemozu si prilis dovolit znacne nadstandardnu spotrebu. Su to ludia nakupujici hlavne v predajniach zn. LIDL. Nakupuju aj v Tesco, ale prevazne je ich vidiet s kosikmi plnymi produktov "znacky" Tesco.

Tato skupina obvykle reaguje na napisy ako su "ZLAVA", "VYPREDAJ", "TOTALNA LIKVIDACIA" a pod..

Urcite by som nepropagoval pre takuto skupinu dovolenku na Maledivach. Lebo si ju proste nemozu dovolit.

Myslim ze v tychto koncinach by sa ujala reklama takymto sposobom na plastove okna, zamocnicke prace, krtkovanie, malovanie a celkovo drobna stavebna vyroba, remesla, udrzba.

Myslim ze toto je velmi vhodna forma reklamy pre low costovy servis a predaj vypoctovej techniky.

Takze ked mas optiku, tak pre teba ja velmi dolezite sa zamysliet kto u teba najcastejsie nakupuje.

Ak predavas okuliare prevazne vyssej cenovej kategorie alebo z kategorie luxusnych, tak tuto formu nema zmysel pouzivat. Ak mas optiku pre bezne obyvatelstvo kde sa predavaju hlavne tie najlasnejsie modely a kde tlacis zakaznikov k nakupu zlavami, tak toto je vhodny sposob reklamy pre tvoj biznis.

Necakaj samozrejme od toho zazraky.

Urobme si taky maly vypocet. Podla aktualnej akcie mas za cenu cca. 1000 Eur + DPH oslovenie az 1,5 mil. Zakaznikov.

Ale je to tak?

50 % si blok vobec nevezme.

Y tych co si blok vezmu ho 50 % iba hodi spolu s tovarom do tasky a ked pride domov a vylozi veci z Tesco tasky, tak blok co je na dne vyhodi spolu s taskou.

Z tych co ten blok hned nevyhodia ho asi 50 % ludi vezme do ruky, pozrie sa ci tam nie je nablokovane nieco zle alebo ci tam nie je nablokovanie nieco koli zaruke coho sa ho oplati odlozit.
Ak tam nenajdu nic co by cih zaujalo, blok vyhodia.

Zo zvysnych ludi si asi 50 % blok odlozi z rpincipu lebo bloky odkladaju ale nebude sa zaoberat tym co je na nom.

A nakoniec ti y toho mala ostanu ti co si ho precitaju. Tych je teda cca. asi 6,25 %. Takze v skutocnosti si oslovil 93.700 ludi.

Takyto styl reklamy vytvara skutocny dopyt asi u 0,2 % oslovenych.

Takze by si mal z toho ziskat asi 187 navstev.

Z toho u teba v skutocnosti nakupi asi kazdy treti. Takze by i mal ziskat asi 62 zakazok.

A teraz sa vratme k zaplatenej cene.

Za kampan das 1000 Eur + DPH.

Vydel si to 62.

A zistis ze za kazdeho ziskaneho zakaznika si dal necelych 20 Eur.

A moja otazka znie. Aka je tvoja marza? Mozes si dovolit z priemernej predajnej ceny po poskytnuti vsetkych zliav co davas este spustit 20 Eur?

Ak si odpovedal ANO, tak je vhodne vyuzit tuto formu reklamy. Ak si si odpovedal ze nie, vykasli sa na to.
Dantess
01.05.10,17:26
Tento koncept sa ako prvy objavil vo Francuzsku. Hovoril som o tom kedysi s majitelom celeho tohto konceptu. Nie som si isty ci si tato spolocnost HT marketing nahodou od francuzou nekupila na toto franchizu.

Vysledky su nasledovne:

Je to asi o 15 % menej ucinne ako letakova reklama. Na druhu stranu su naklady oproti letakovej reklame podstatne nizsia. Takze je tam vyssia efektivita oproti letakovej reklame.

Na druhu stranu tato forma reklamy oslovuje v skutocnosti iba jedinu cielovu skupinu. Su nou osoby s prijmim v ramci nizsej strednej triedy. Ide teda o osoby s pomerne limitovanymi prijmami, ktore im principialne stacia na prezitie ale nemozu si prilis dovolit znacne nadstandardnu spotrebu. Su to ludia nakupujici hlavne v predajniach zn. LIDL. Nakupuju aj v Tesco, ale prevazne je ich vidiet s kosikmi plnymi produktov "znacky" Tesco.

Tato skupina obvykle reaguje na napisy ako su "ZLAVA", "VYPREDAJ", "TOTALNA LIKVIDACIA" a pod..

Urcite by som nepropagoval pre takuto skupinu dovolenku na Maledivach. Lebo si ju proste nemozu dovolit.

Myslim ze v tychto koncinach by sa ujala reklama takymto sposobom na plastove okna, zamocnicke prace, krtkovanie, malovanie a celkovo drobna stavebna vyroba, remesla, udrzba.

Myslim ze toto je velmi vhodna forma reklamy pre low costovy servis a predaj vypoctovej techniky.

Takze ked mas optiku, tak pre teba ja velmi dolezite sa zamysliet kto u teba najcastejsie nakupuje.

Ak predavas okuliare prevazne vyssej cenovej kategorie alebo z kategorie luxusnych, tak tuto formu nema zmysel pouzivat. Ak mas optiku pre bezne obyvatelstvo kde sa predavaju hlavne tie najlasnejsie modely a kde tlacis zakaznikov k nakupu zlavami, tak toto je vhodny sposob reklamy pre tvoj biznis.

Necakaj samozrejme od toho zazraky.

Urobme si taky maly vypocet. Podla aktualnej akcie mas za cenu cca. 1000 Eur + DPH oslovenie az 1,5 mil. Zakaznikov.

Ale je to tak?

50 % si blok vobec nevezme.

Y tych co si blok vezmu ho 50 % iba hodi spolu s tovarom do tasky a ked pride domov a vylozi veci z Tesco tasky, tak blok co je na dne vyhodi spolu s taskou.

Z tych co ten blok hned nevyhodia ho asi 50 % ludi vezme do ruky, pozrie sa ci tam nie je nablokovane nieco zle alebo ci tam nie je nablokovanie nieco koli zaruke coho sa ho oplati odlozit.
Ak tam nenajdu nic co by cih zaujalo, blok vyhodia.

Zo zvysnych ludi si asi 50 % blok odlozi z rpincipu lebo bloky odkladaju ale nebude sa zaoberat tym co je na nom.

A nakoniec ti y toho mala ostanu ti co si ho precitaju. Tych je teda cca. asi 6,25 %. Takze v skutocnosti si oslovil 93.700 ludi.

Takyto styl reklamy vytvara skutocny dopyt asi u 0,2 % oslovenych.

Takze by si mal z toho ziskat asi 187 navstev.

Z toho u teba v skutocnosti nakupi asi kazdy treti. Takze by i mal ziskat asi 62 zakazok.

A teraz sa vratme k zaplatenej cene.

Za kampan das 1000 Eur + DPH.

Vydel si to 62.

A zistis ze za kazdeho ziskaneho zakaznika si dal necelych 20 Eur.

A moja otazka znie. Aka je tvoja marza? Mozes si dovolit z priemernej predajnej ceny po poskytnuti vsetkych zliav co davas este spustit 20 Eur?

Ak si odpovedal ANO, tak je vhodne vyuzit tuto formu reklamy. Ak si si odpovedal ze nie, vykasli sa na to.
Z časti súhlasím, ale z časti nie. Pretože do Tesca nechodí len tá stredne nižšia trieda. Skús zaparkovať v tesco lamač okolo 18tej. V centre BA to momentálne ani nieje tesco, ale MY Bratislava. Celé to je prerobené, zrekonštruované a je tam tiež masa ľudí. Pravdu ale máš v tom, že väčšinou končia bločky v koši... Určite by trebalona hlavnú stranu niekam dole dať nápis "otočiť pre získanie ZĽAVY". Myslím si, že efektivita by vzrástla aspoň o 300%, teda reálne oslovených by bolo aspoň 280 000 ľudí. Slovo zľava je v dnešnom svete niečo ako hypnóza.
Ice dive
01.05.10,17:49
Povedali mi, že priemerná rodina chodí do Tesca 4x za mesiac. Z čoho vyplýva, že ak si to náhodou nepozrie, tak tam príde človek opäť. Spýtal som sa aj na nejakú štúdiu a povedali mi, že ma nechcú zahltiť výpočtami a štatistikami. Celú trojmesačnú kampaň ešte nemali aby ju mohli vyhodnotiť, ale vraj návštevnosť ich stránky sa zvýšila o 300% či koľko a tá pizzeria, čo tam má zľavu 3. pizza za 1 cent, tak mali po týždni cez víkend 14 objednávok (to mi povedal konateľ tej spoločnosti).

Taktiež mi povedali,že v Čechách v to fičí a optiky sa o to bijú

Bez ohľadu na to, či je reklama na bločkoch dobrý nápad tak na tvojom mieste určite nie od tejto firmy, ak by so mnou takto neseriozne jednali!!!!

Každá priemerná rodina chodí do práce/školy 5 dní v týždni a cez víkend sa zväčša zdržiava doma a varí obed a keďže mesiac má 4 týždne t.j. aj 4 x víkend tak sa ide na väčší nákup... na to nepotrebuješ marketingovú firmu, aby ti toto povedali... Opäť, to že si zadnú stranu bloku nepozrú tento týždeň, neznamená, že si ho pozrú aj budúci tak ako oni tvrdia - chcelo by to asi aj nejako podporiť zo strany tesca, napr. "jedine tesco Vám dáva zľavové kupóny na každom bloku...."
Zvýšenie návštevnosti o 300 % je aj to, že pozriem si to tento mesiac ja a budúci mesiac sa tam pôjdu pozrieť 3 ľudia a 300 % vykázaných ako lusk...

Uvedom si jedno, si zákazník, a oni sa ti snažia predať nejakú službu ktorej výsledok dopredu nevieš a oni ti ho nedokážu garantovať, keďže daná firma je na trhu podľa ORSR pomaly rok, tak na ich mieste by som mal prepracované prezentácie štúdie v čitateľných a zrozumiteľných výstupoch a "nevybavil" potencionálneho zákazníka s tým, že nebudeme Vás zahlcovať výpočtami a štatistikami... to podľa mňa znamená, že nič nemajú a ide im len o tvoje peniaze a ani sa nesnažia sa nejako predať len namotať sladkými a ničím nepodloženými rečami!!!!:mad::mad::mad::mad:
Ak aj nemajú vlastné skúsenosti a výstupy, tak keď už niečo robím, tak si pozháňam o danej problematike čo najviac informácií a prezentácií, aby ma zákazník nenachytal na hruškách:D:D:D
harvy911
01.05.10,21:02
Ja som nemal pocit, ze so mnou neseriozne jednali.

Ja by som to chcel len porovnat s inou reklamnou kampanou. Rozpravat, ze su to vyhodene peniaze alebo, ze je to daka zla firma a nemat argument mi moc nepomoze v rozhodovani.

Zatial to bola najlepsia ponuka v marketingu aku som dostal za posledne roky.

Ja mam prevadzku hned v pasazi Tesca a vsetci klienti tesca su aj mojimi klientami, keby tam nebolo tesco, tak nemam ani jedneho zakaznika..
rickman
02.05.10,06:01
Rozpravat, ze su to vyhodene peniaze alebo, ze je to daka zla firma a nemat argument mi moc nepomoze v rozhodovani.


Tak preco to neskusis a nespomienies si na tie slova o vyhodenych peniazoch potom?



Zatial to bola najlepsia ponuka v marketingu aku som dostal za posledne roky.


To vazne?



Ja mam prevadzku hned v pasazi Tesca a vsetci klienti tesca su aj mojimi klientami, keby tam nebolo tesco, tak nemam ani jedneho zakaznika..

Keby tam nebolo Tesco tak tam nie si ani ty. A nezabudni, ze im platis najom. A keby si ho neplatil im, tak ho platis niekde inde..



Urobme si taky maly vypocet. Podla aktualnej akcie mas za cenu cca. 1000 Eur + DPH oslovenie az 1,5 mil. Zakaznikov.


Zaujimavy vypocet, ale neverim, ze funkcny aj prave kvoli tomuto zaciatku a "vypoctami" po 50%. 62 platiacich ludi mu takato forma reklamy neprinesie..
profesional
02.05.10,07:50
Ten moj vypocet sa samozrejme da modifikovat.
Ale bez ohladu na skladbu cielovej skupiny, ti oni ponukaju vzdy len 1,5 mil. vytlackov. A pravda je naozaj aj to ze ak si aj niekto pozrie zadnu stranu raz, tak s vysokou pravdepodobnostou si ju uz v tom istom tyzdni viac krat nepozrie ak je v Tescu v tom istom tyzdni viac krat co vela ludi je.
Ja mat optiku tak by som sa vykaslal na taketo formy reklamy.
A v prvom rade by som isiel tvrdo s ponukou za vsetkymi ocnymi lekarmi v regione. Aj oni potrebuju peniaze.. Vsimol som si ze u viacero oftalmologov sa valaju v cakarni kadejake materialy. Ale v prvom rade su ntieto od vyrobcov kontaktnych sosoviek a od vyrobcov kvapiek, sem tam aj nejake tie laser centra.. Ale ak ukecas ociarov, aby ku kazdemu poukazu na okuliare co vypisuju pripojili tvoj letak kde bude kupon na zlavu - kazdy bude mat jedinecne cislo - tak ze ak pride jeho pacient k tebe ze on z toho dostane prachy.. tak som presvedceny o tom ze by si mal o robotu postarane.

A je tu jeden dolezity aspekt. Iba zlavy nestacia. V prvom rade sa musis dokazat odlisit od konkurencie. A zlavy nie su odlisenim sa.
rickman
02.05.10,08:58
Ten moj vypocet sa samozrejme da modifikovat.
Ale bez ohladu na skladbu cielovej skupiny, ti oni ponukaju vzdy len 1,5 mil. vytlackov. A pravda je naozaj aj to ze ak si aj niekto pozrie zadnu stranu raz, tak s vysokou pravdepodobnostou si ju uz v tom istom tyzdni viac krat nepozrie ak je v Tescu v tom istom tyzdni viac krat co vela ludi je.
Ja mat optiku tak by som sa vykaslal na taketo formy reklamy.
A v prvom rade by som isiel tvrdo s ponukou za vsetkymi ocnymi lekarmi v regione. Aj oni potrebuju peniaze.. Vsimol som si ze u viacero oftalmologov sa valaju v cakarni kadejake materialy. Ale v prvom rade su ntieto od vyrobcov kontaktnych sosoviek a od vyrobcov kvapiek, sem tam aj nejake tie laser centra.. Ale ak ukecas ociarov, aby ku kazdemu poukazu na okuliare co vypisuju pripojili tvoj letak kde bude kupon na zlavu - kazdy bude mat jedinecne cislo - tak ze ak pride jeho pacient k tebe ze on z toho dostane prachy.. tak som presvedceny o tom ze by si mal o robotu postarane.

A je tu jeden dolezity aspekt. Iba zlavy nestacia. V prvom rade sa musis dokazat odlisit od konkurencie. A zlavy nie su odlisenim sa.

Ved prave to. Neviem, kolko inzerentov je na zadnej strane, no pocet kvazi zobrazeni zavisi aj od dlzky blocku. Ale jednoducho pride mi takato forma proma ako vykrik do tmy.

Zvysok moje slova, uvazoval by som podobne. Ale predpokladam, ze kazdy ociar uz minimalne jednu optiku "zazmluvnenu" ma.
MRichardM
02.05.10,11:55
U nás v Michalovciach to majú aj obyčajní šoféri na cestovných lístkoch zozadu ale aj spredu pod menom šoféra ako miesto pre vtipy:)
harvy911
03.05.10,09:31
No v každom prípade, som pridaním tejto témy nič nezískal :)
Zajtra podpisujem zmluvu a neviem sa dočkať ako 3 mesiace non-stop tu bude moja reklama. Ešte budeme riešit marketingovú stratégiu s majiteľom tej spoločnosti.

Po dvoch týždňoch Vám napíšem ako bola táto kampaň úspešná. (alebo neúspešná).

Mňa presvedčilo veľa výhod, ale najväčšou bolo to, že klient túto reklamu vidí často a to je úspechom každého marketingu.
Dantess
03.05.10,09:40
Predbežne nás tu informuj. SOm si istý, že každý je zvedavý ako to dopadne.
padro
03.05.10,14:32
budem tiez zvedavy :D
rickman
03.05.10,15:16
Pridavam sa :)
profesional
03.05.10,15:29
Hlavne budes musiet zaviest pri kazdom predaji proces kde spolahlivo zistis ako sa zakaznik o tebe dozvedel, ak nechces pouzivat iba system zlavovych kuponov.
Dantess
04.05.10,06:33
Hlavne budes musiet zaviest pri kazdom predaji proces kde spolahlivo zistis ako sa zakaznik o tebe dozvedel, ak nechces pouzivat iba system zlavovych kuponov.
Neviem, že by existoval niekto, kto sa o ňom dozvie z 30% zlavoveho kuponu a navstivi ho bez neho :D
profesional
04.05.10,12:50
Nechcem byt hnusny..ale.. myslis si ze SEO a zlavy su jediny sposob ako robit biznis..?..hihih
To je jeden velky omyl.. blocek moze byt nosicom rovnako plnohodnotnej reklamy ako kazdy iny materialny nosic...
zubro85
04.05.10,13:19
Mňa presvedčilo veľa výhod, ale najväčšou bolo to, že klient túto reklamu vidí často a to je úspechom každého marketingu.

Vidi casto? no neviem kto sa pozera na zadnu stranu blocka ked je tam x rokov len tesco tesco...nato ze si prvy by ti mali dat fakt poriadnu zlavu...lebo kym sa ludia naucia ze tam je aj nieco ine ako tesco tesco tak to potrva
Dantess
04.05.10,13:26
Nechcem byt hnusny..ale.. myslis si ze SEO a zlavy su jediny sposob ako robit biznis..?..hihih
To je jeden velky omyl.. blocek moze byt nosicom rovnako plnohodnotnej reklamy ako kazdy iny materialny nosic...
Tuším že v tejto téme píšeš, že aké to je nevýnosné a zrazu už to je plnohodnotný nosič reklamy ? Tak ako teraz ?
profesional
06.05.10,06:39
Dantess: To ze je to nevyhodne neznamena ze to nie je plnohodnotny nosic reklamy. Vacsina plnohodnotnych nosicov reklamy ked ich pouzivaju amateri je nevyhodnych..hihi
Dantess
06.05.10,06:57
Prednedávnom som si vypýtal cenník a teda málo to nieje. Z toho by sa dala spraviť už aj kampaň v rádiu, alebo fakt úderné PPC na 2-3 mesiace. Som fakt zvedavý ako to dopadne harvy-mu.
profesional
06.05.10,07:55
To som zvedavy aj ja. Poznam par optikov. A poviem ti, taku hodnotu ako som kalkuloval hore si ziadny z nich nemoze dovolit zaplatit za ziskanie zakaznika.