Ksenzo16
01.05.10,15:52
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať. Sro sa pokúšala o zmeny v OR (zmena názvu, prevod podielu spoločníkov), pričom jej vznikli nejaké výdavky. Tieto zmeny však nakoniec neprešli. Je možné aj napriek neúspešným zmenám zahrnúť tieto výdavky do účtovníctva? Ak áno, akým spôsobom?

Ďakujem :)
mariana11
06.05.10,09:21
Ako neprešli zmeny? Myslíš tak, že ste poslali návrh na OR a oni vám ho vrátili? Ak je to tak, tak stačí napísať námietku proti odmietnutiu vykonania zápisu, s tým , že odstránite nedostatky, pre ktoré bolo vykonanie zápisu odmietnuté . Ak to urobíte do 15 dní od dňa doručenia, tak je to bez poplatku.
Ksenzo16
27.05.10,08:25
Áno, ten návrh nám vrátili. Ale vedenie sro sa rozhodlo, že sa už nebude pokúšať o zmeny. A tak spoločnosti vznikli výdavky spojené s neúspešným návrhom. Moja otázka teda je, či tieto výdavky si môže spoločnosť zahrnúť do účtovníctva.
promont maja
27.05.10,08:32
Áno, ten návrh nám vrátili. Ale vedenie sro sa rozhodlo, že sa už nebude pokúšať o zmeny. A tak spoločnosti vznikli výdavky spojené s neúspešným návrhom. Moja otázka teda je, či tieto výdavky si môže spoločnosť zahrnúť do účtovníctva.
... ak sa pýtaš iba ohľadom účtovníctva, tak samozrejme, že áno. No tiež by som najprv uvažovala nad odstránením nedostatkov v súvislosti s vrátením predmetného návrhu na zmenu zápisu do obchodného registra...