snúbenica
01.05.10,17:06
Ahojte poraďáci. Pred pár týždňami sme kompletne rekonštruovali kúpelku, do ktorej sme si kúpili samozrejme aj nové kombi WC (podomietkové sa nedalo kvôli stupačke) značky KOLO, ktoré stálo ako novinka na trhu niekoľko stovák €. No odkedy ho máme, denne utierame mláku vody, ktorá stečie z nádržky, ktorá samozrejme nie je izolovaná tak sa orosí. A ten kondenz potom steká popod nádržku cez skrutky ktorými je nádržka primontovaná k mise, a tiež cez údajne technický otvor, ktorý je na mise úplne vzadu pod nádržkou. Poraďte čo robiť. Už sme ho reklamovali, no orosenie nádržky neuznali ako chybu, skrutky cez ktoré to steká boli menené už 3x a nepomohlo.
Ako vysvetliť fi. KOLO, že u niekoľkotisícového záchodu nie je normálne, aby aby z nádržky stekala voda až na podlahu.
220870
01.05.10,15:14
Toto je nereklamovateľné.
snúbenica
01.05.10,15:17
Akože nereklamovateľné? Veď to nie je moja chyba, že tečie....Tak ako od nich dostať späť svoje peniaze a nech si ho berú. Ešte im ho aj vyumývam, a kúpim si také, na ktorom sa mi nebude rosiť nádržka, lebo už sme našli na trhu aj s izolovanou nádržkou zvnútra.
220870
01.05.10,15:23
Zrejme som vás sklamal, ale napísal som pravdu bohužiaľ je to nereklamovateľné.Nie je to chyba WC ale jeho okolia plus studená voda ktorá sa do neho napúšťa.:mee:
osky
01.05.10,19:12
:eek::eek::eek::eek::eek::mee:
peterkos2
02.05.10,10:03
Zrejme to WC je napojené na studničnú vodu,inak neverím tomu,žeby teplota vody v mestských alebo obecných vodovodoch bola taká,aby sa tvoril kondenz.Jediné,čo ma ešte napadá je vysoká vlhkosť v kúpelni
220870
02.05.10,10:20
Ja ho mám napojené na mestký vodovod a mám ten istý problém.
peterkos2
02.05.10,10:41
Kondenz sa tvorí vtedy,keď je predmet studený a relatívna vlhkosť je vysoká-príklad vytiahnuté pivo z chladničkysa ti orosí.Keby bola vlhkosť veľmi nízka,tak sa neorosí:)
snúbenica
02.05.10,13:52
Nemáme ho napojené na studňu ale na mestský vodovod. A asi ste si to zle prečítali, lebo neriešim problém že sa rosí nádržka, to musíme na Slovensku považovať za normálne (v USA by vysúdili milióny, lebo v návode nie je o rosení písané nič :-)), ale my riešime to, že pod wc-kom máme mláku. Utriem, a o hodinu je tam zase, teda tá mláka.
220870
02.05.10,15:09
ktorá stečie z nádržky, ktorá samozrejme nie je izolovaná tak sa orosí. A ten kondenz potom steká popod nádržk
Čítať viem.alebo nie?:rolleyes:
peterkos2
02.05.10,17:14
Nemáme ho napojené na studňu ale na mestský vodovod. A asi ste si to zle prečítali, lebo neriešim problém že sa rosí nádržka, to musíme na Slovensku považovať za normálne (v USA by vysúdili milióny, lebo v návode nie je o rosení písané nič :-)), ale my riešime to, že pod wc-kom máme mláku. Utriem, a o hodinu je tam zase, teda tá mláka.
Normálne ma prekvapuješ.A čo chceš teda riešiť,keď mláka pochádza z nakondenzovanej vody?Mala si si WC kúpiť za 70 EUR,možno by to pomohlo.Kúp si plošnú izoláciu a oblep si nádržku:mad:
snúbenica
02.05.10,17:26
Veď keby som pri kúpe vedela, že taký drahý bude stáť za h....., tak si veru kúpim za 30. No ale už ho máme doma, tak to musím riešiť. A nie sme si istí, že to pochádza z kondenzu, dnes sme nádržku obtočili handrou, a mláka sa stále objavuje. Tak nech mi nikto nevraví že je to z kondenzu, lebo ten teraz vpije tá handra. A čo je to tá plošná izolácia, a kde sa to dá kúpiť? Veď KOLO ani netuší že existujú aj izolované nádržky, veď to bolo prvé čo sme robili, zavolali im nech dodajú izoláciu, no oni netušili o čom "točíme"..... ta tak.
val007
02.05.10,17:55
No my sme mali trošku iný problém, ale možno Ti to pomôže, myslím, že by sa to dalo porovnať. My sme si kúpili WC klozet inej značky, tiež bol z tých drahších a hneď keď nám ho namontovali, sme mali mláčku pod WC. Tak sme ho aj odmontovali a šli reklamovať. Vyreklamovali to hneď. Síce jeden z predavačov trošku pindal, že takto sa to nerobí ale kolegyňa ho umlčala - našťastie pre nás. Že sa to robí tak, že príde servisák z danej firmy a on to popozerá a vyreklamuje. Bola tam vlastne taká neviditeľná dierka. Keď to potom naši vodári skúšali na dvore, tak doňho naliali vodu a pozerali kade tečie. Neskúšali ste?
snúbenica
02.05.10,18:10
Takto sme to neskúšali, ale priznám sa, že odspodu ho už poznáme lepšie ako zvrchu, lebo furt kukáme doň zdola a hľadáme odkiaľ sa tam tá voda berie. Ešte si počkáme na tých 30 dní reklamácie, a potom tam nabehneme s odmontovaným a keď sa veľmi nahneváme tak možno aj s plným, nespláchnutým. :-)))
plackoo
02.05.10,18:28
Veď keby som pri kúpe vedela, že taký drahý bude stáť za h....., tak si veru kúpim za 30. No ale už ho máme doma, tak to musím riešiť. A nie sme si istí, že to pochádza z kondenzu, dnes sme nádržku obtočili handrou, a mláka sa stále objavuje. Tak nech mi nikto nevraví že je to z kondenzu, lebo ten teraz vpije tá handra. A čo je to tá plošná izolácia, a kde sa to dá kúpiť? Veď KOLO ani netuší že existujú aj izolované nádržky, veď to bolo prvé čo sme robili, zavolali im nech dodajú izoláciu, no oni netušili o čom "točíme"..... ta tak.


Ahojte poraďáci. Pred pár týždňami sme kompletne rekonštruovali kúpelku, do ktorej sme si kúpili samozrejme aj nové kombi WC (podomietkové sa nedalo kvôli stupačke) značky KOLO, ktoré stálo ako novinka na trhu niekoľko stovák €. No odkedy ho máme, denne utierame mláku vody, ktorá stečie z nádržky, ktorá samozrejme nie je izolovaná tak sa orosí. A ten kondenz potom steká popod nádržku cez skrutky ktorými je nádržka primontovaná k mise, a tiež cez údajne technický otvor, ktorý je na mise úplne vzadu pod nádržkou. Poraďte čo robiť. Už sme ho reklamovali, no orosenie nádržky neuznali ako chybu, skrutky cez ktoré to steká boli menené už 3x a nepomohlo.
Ako vysvetliť fi. KOLO, že u niekoľkotisícového záchodu nie je normálne, aby aby z nádržky stekala voda až na podlahu.

1,
Všetko vyutieraj do sucha.
Počkaj odkiaľ padnú prvé kvapky na zem.
Znovu utri a s kúskom WC papiera čakaj prvé kvapky o kúsok vyššie.

Znovu utri a s kúskom WC papiera čakaj prvé kvapky o kúsok vyššie.

Dostaneš sa k "zdroju".

2,
Skontroluj tesnosť šróbenia prívodu vody a spoj nádržka/ WC misa


Zrejme som vás sklamal, ale napísal som pravdu bohužiaľ je to nereklamovateľné.Nie je to chyba WC ale jeho okolia plus studená voda ktorá sa do neho napúšťa.:mee:

3,
V prípade neúspechu :
- vymeň nádržku
- napúšťaj teplú vodu
- zavri prívod vody.


Kondenz sa tvorí vtedy,keď je predmet studený a relatívna vlhkosť je vysoká-príklad vytiahnuté pivo z chladničkysa ti orosí.Keby bola vlhkosť veľmi nízka,tak sa neorosí:)

V tenkej vrstve vzduchu - priľahlej ku fľaši sa vytvoril "rosný bod".
Stefan2005
02.05.10,19:01
nie si sama, čo má ten problém:

http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=1011&ThreadID=230294&sortBy=lastAnswer

uvádzajú tam ďalšie možné riešenia:

- izolovať nádobku (zo vnútra)
- napojiť na teplú vodu...
Peterkrk
04.05.10,10:11
Kedysi v starých wc boli v nádržkách také polystyrenové výplne (druhé dno). Možno by pomohlo suchú nádržku z vnútra vystriekať purpenou, po vytvrdnutí obrezať zvyšok. Ktovie, či však môže ísť purpena do vody a koľko by vydržala ??!