danielko
19.10.05,10:03
Dobrý deň,

potrebujem Vašu pomoc. S.r.o. s zaoberá nákladnou dopravou, má 6 áut. V 7/2005 sme zistili, že sa nakupovalo viac PHM ako bežne, spracovaním "záznamu o prevádzke vozidla" sme zistili spotrebu každého auta podľa podmienok za akých jazdilo a vyšiel nám značný rozdiel medzi čerpaním PHM, spotrebou a zostatkom PHM v nádržiach. PHM sa nečerpali na sklad, ale priamo do jednotlivých áut. Keďže tento rozdiel bol cca 1500 l na 1 auto, je tu podozrenie z krádeže PHM zamestnancami, preto sme prípad sme ohlásili polícii, ktorá ho ešte vyšetruje. (Nechcem používať slovo krádež, pretože to nie je doteraz preukázané, stále je to v rovine podozrenia, ale neviem nájsť vhodnejší výraz, aj keď je to ohlásené ako podozrenie z krádeže.)

1. Keďže z nakúpených PHM sme si uplatnili odpočet DPH, mám povinnosť odviesť DPH z rozdielu, keď krádež ešte nebola preukázaná ?
2. Na aký účet mám tento prípad zaúčtovať?

Ďakujem.
kacena26
19.10.05,08:41
dokým nebudes mat vyjadrenie od policie ci sa naozaj jednalo o kradez a ci je páchatel známi alebo neznámi nemozes stím nic robit.dovtedy je to aj danovo neuznateľné ak ti príde takéto potrdenie z OR PZ ze sa jednalo o kradež si povinna odviest dan vo výske odpocitanej dane z PHL a stavo sa to danovo uznaťeľným nákladom
a ja by som to dala na účet manka a škody
danielko
19.10.05,10:51
Ďakujem za odpoveď, kacena.

Ak s nenahneváš, chcela by som poprosiť aj ostatných o názor. Keďže sa jedná o dosť vysokú sumu, nechcem urobiť chybu.
Možno mal niekto s takýmto prípadom konkrétnu skúsenosť.

Ďakujem.
danielko
20.10.05,19:55
Poraďačkovia moji, nikomu sa podobný prípad nestal? Naozaj neviem kam z konopí, pomôžte mi, proooosssssíííííím, prosííííím, prosíím.

Mám odviesť DPH alebo nie. Aký je Váš názor.....
durisovad
20.10.05,20:45
Ja by som zo spreneverenych litrov DPH odviedla na konci roku, ak dovtedy nebudes mat vyjadrenie od policie (ak budes mat vyjadrenie, ze sa jednalo o kradez, tak hned). V kazdom pripade je to precerpanie PHM nad limit. Ku koncu roka sa robia inventury. Po inventurnom zisteni rozdielov by som to predbezne zauctovala na ucet skod a nasledne uplatnovala voci zodpovednym pracovnikom.
danielko
21.10.05,05:39
Ďakujem Vám za odpovede, 2 názory a 1 súhlas je viac ako 1 názor, som už kľudnejšia. Ani neviete ako ste mi všetci pomohli.
Ste jednotky!
Ďakujem Vám srdečne.
Prajem Vám pekný deň bez starostí.