Erika686
01.05.10,20:00
Zasadila som si zivy plot z tejto rastliny takym stylom, ze som od suseda doniesla odrezky. Nevedela som co to je, hladala som na nete a podoba sa to na tavoľník van Houtteho (Spiraea x vanhouttei). Len sa v tom chcem utvrdit, lebo bola by som rada, keby zivy plot vyrastol do cca 160-180 cm.
Mam teda pravdu, je to ten tavolnik? Alebo nieco ine. Fotila som to dnes, takze pekne zacali kvitnut kvietky a pekne vonaju.
Silvernola
02.05.10,03:28
Erika686
02.05.10,03:45
Pocuvaj ty striebornanola,asi si necitala poriadne moj prispevok tak zavcasu rano. Jasne som napisala, ze som hladala na nete, ale chcem sa utvrdit, ci sa mylim alebo nie. Tak, prosim ta, poradit gooooogla je to najjednoduchsie, co moze byt, ale ked nevies, tak sa nezapajaj do diskusie, aspon nie do mojej ;):D
Erika686
02.05.10,03:46
Naozaj cakam reakcie od tych, ktori tento ker maju alebo maju z neho zivy plot. Dakujem.
driad
04.05.10,20:45
Toto asi nie je tavoľník v. Houteov. Aký je to krík,neviem.
aviator
05.05.10,04:15
Podľa fotiek sa mi zdá, že je to ono. Prípadne vyfoť aj rastlinu, s ktorej si brala odrezky.
Erika686
05.05.10,06:21
No,po dokladnom pozorovani a porovnavani :rolleyes: som dosla k zaveru, ze to bude ten tavolnik v.h.
Ziadny iny som na nete nenasla, ktory kvitne teraz v maji, ma take biele kvietky a listky takeho tvaru. Tak dufam, ze sa nemylim.
Odrezky z ktoreho som to brala bol strihany zivy plot.
Bionda
05.05.10,12:51
tavoľník to je, taký mám aj ja v záhrade a tento typ býva vysadený aj na sídliskách a býva riadne vysoký. Mám aj tavoľník s ružovými kvietkami- kvitne neskôr a vzrastovo je dosť nižší. Potom mám ešte aj tretiu odrodu- ten má kvety trojfarebné a kvitne ako posledný a tiež bude strednej výšky- asi ako ten biely alebo len o čosi nižší :).

AJ tavoľník ARGUTA - skrížený má biele kvety- jeho veľkosť je stredná.
Erika686
06.05.10,06:05
Dakujem :).
Erika686
02.06.11,17:59
Ozivujem tuto temu, lebo by som potrebovala poradit ako ho strihat.
Chcem, aby sa mi vytvoril husty zivy plot. Toho roku som ho mierne skratila hned po odkvitnuti, ale to ho mam kazdy rok takto strihat? Narastie mi potom do takej vysky aku chcem? Alebo ho nechat narast do tej "mojej" vysky a potom ho tvarovat?
Tak skuseni zahradkari radte:).