norko69
01.05.10,21:58
Dobrý deň, mohli by ste mi poradit prosim s nasledovným problémom? Odrazu mi prestal fungovat zvuk z počitaca, zvuk nejde ani do sluchátok, ani do reproduktorov. Kontrolka na reproduktoroch svietia, ale zvuk nejde.Predtym to fungovalo normalne. Operacny system je Windows XP, verzia 2002. Neviem ake informacie su este pre vas potrebne na ulahcenie vasej pomoci.Dakujem
Vlado40
01.05.10,20:59
misoft
01.05.10,21:04
Prvotná kontrola nastavenia:
Štart>Ovládací panel>Zvuk a zvukové zariadenia> karta Hlasitosť: nastaviť podľa potreby (napr. vysoká)
Druhá kontrola:
Pravým tl. myši klik na ikonku hlasitosti (repráčik) vpravo dole pri hodinách>Otvoriť ovládanie hlasitosti>skontrolovať Volume Control (bežec hore, prázdne okienko); Wave (bežec hore, prázdne okienko).
Pokiaľ by tieto tam neboli, tak v tomto >Možnosti>Vlastnosti>označiť Prehrávanie a označiť tie, ktoré potrebuješ k ovládaniu.
Pokiaľ by to nešlo>Štart>Ovládací panel>Systém (prípadne na ploche Tento počítač PTM>Vlastnosti)>Hardvér>Správca zariadení a pozrieť sa v Sound, video and game controllers či pri názve zvukovek karty (podľa typu a druhu) nesvieti žltý výstražný trojuholník. Pokiaľ nie, chyba môže byť v pripájacích konektoroch atď. Pokiaľ áno, je tam konflikt zariadení.
sfinks
02.05.10,12:01
predpokaldam ze si pischol sluchadla to ineho portu ako si chcel ...
norko69
02.05.10,12:53
nepichol som ich inde...sluchatka mam stale v tom porte a nevytahujem ich
norko69
02.05.10,12:57
dakujem za rady, vsetky nastavenia som skontroval a boli v poriadku takze netusim kde bola chyba...dnes uz zvuk ide takze som rad...diky za rady
Chobot
03.05.10,07:15
dakujem za rady, vsetky nastavenia som skontroval a boli v poriadku takze netusim kde bola chyba...dnes uz zvuk ide takze som rad...diky za rady

Pre budúcnosť, úplne prvou vecou, ak niečo prestane fungovať, alebo nefunguje správne na PC je reštart PC. Drvivá väčšina problémov sa tým odstráni.