ndobrovodsky
02.05.10,12:27
Dobrý, mám otázku. Už 3 rok som SZČO. Teraz ak si založim sro-čku, má to nato nejaký vplyv, ak pri mojom bežnom spotrebnom úvere bola upomienka. Ja len kôli úverovému registru, tam sa údaje uchovávajú 5 rokov. Len neviem či banka, orange a pod preverujú aj mňa, alebo len firmu?
Economic
03.05.10,04:20
Dobrý, mám otázku. Už 3 rok som SZČO. Teraz ak si založim sro-čku, má to nato nejaký vplyv, ak pri mojom bežnom spotrebnom úvere bola upomienka. Ja len kôli úverovému registru, tam sa údaje uchovávajú 5 rokov. Len neviem či banka, orange a pod preverujú aj mňa, alebo len firmu?

Ak budeš úver žiadať na sro, tak sro, no v prípade, že budeš jediný spoločník, možno zohľadnia aj Tvoje splácanie úveru a spoľahlivosť ako FO. No nie som bankár...
profesional
03.05.10,06:58
Pri zakladani s.r.o. sa splacanie zavazkov nepreveruje.
Ak si to myslel tak ze ak si budes chciet zobrat na s.r.o. uver tak:

Prve dva roky novej s.r.o. uver nikto neda.

Potom sa posudzuje s.r.o. Spolocnici resp. konatelia sa posudzuju, ale len neoficialne, ale viem ze bankove systemy tuto heuristiku maju. Upomienka nic neznamena v uverovom registri. Aby si bol pre banku nespolahlivy, musel by si uhradit aspon 1 splatku s omeskanim aspon 6 mesiacov alebo aspon 2 splatky s omeskanim 3 mesiacov..
ndobrovodsky
03.05.10,18:13
Ďakujem pekne za radu.

:)