Stevo5
02.05.10,14:56
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť ako zobrazovať v Exceli 2003 poslednú vyplnenú bunku v riadku. Tiež prečo mi zobrazuje chyby v niektorých stĺpcoch.
Presný popis a príklad v prílohe.
WinXP, Sp3, všetky aktualizácie systému aj MS Office 2003. Doinštalovaná podpora pre 2007 k Office 2003.
Pomôže niekto? Ďakujem.
Vlado40
02.05.10,13:46
Máš nainštalovaný aj SP3 pre OFFICE 2003.
Stefan2005
02.05.10,14:15
...Tiež prečo mi zobrazuje chyby v niektorých stĺpcoch.....

Nemám tu Excel 2003, ale v 2007 som časť chýb vyriešil takto (možná to pomôže):

ak zadefinuješ namiesto ;""; čo je vlastne text - preto hlási chybu - číslo ;0; tak sa chybový formáť nebude zobrazovať, a bude fungovať i súčet v bunke M9...

Ale ak nechceš z neakého dôvodu zobrazovať nuly, tak v nastaveniach Možnosti-Rozšírené-Zobraziť je možnosť zobrazenia / nezobrazenia núl - bližšie tu: http://office.microsoft.com/sk-sk/excel/HP100704611051.aspx

Pre poslednú neprázdnu bunku možná toto:

http://www.gymzv.sk/~vyuka/informatika/excel/excelentne/chipex05/11/excel_vba_algo.html
Stevo5
02.05.10,16:57
Nemám tu Excel 2003, ale v 2007 som časť chýb vyriešil takto (možná to pomôže):

ak zadefinuješ namiesto ;""; čo je vlastne text - preto hlási chybu - číslo ;0; tak sa chybový formáť nebude zobrazovať, a bude fungovať i súčet v bunke M9...

Ale ak nechceš z neakého dôvodu zobrazovať nuly, tak v nastaveniach Možnosti-Rozšírené-Zobraziť je možnosť zobrazenia / nezobrazenia núl - bližšie tu: http://office.microsoft.com/sk-sk/excel/HP100704611051.aspx

Pre poslednú neprázdnu bunku možná toto:

http://www.gymzv.sk/~vyuka/informatika/excel/excelentne/chipex05/11/excel_vba_algo.html
Ďakujem, zobrazovanie sa vyrieši ak sa to upraví podľa teba ("0"). Len je to menej prehľadné ak je tam zobrazená nula miesto prázdnej bunky. To nastavenie na nezobrazovanie núl sa mi nepodarilo nájsť, tie voľby tam nie sú. Ale to je len kozmetický problém.
Viac by som potreboval to zobrazovanie poslednej neprázdnej bunky. Ten link som si pozrel ale sorry, to sú pre mňa neznáme veci a ani neviem ako by som s tým pracoval.
Ale ďakujem za odpoveď.
Stefan2005
02.05.10,17:22
...To nastavenie na nezobrazovanie núl sa mi nepodarilo nájsť, tie voľby tam nie sú. ....

skús podľa tohoto - je to pre Excel 2003:

http://office.microsoft.com/sk-sk/excel/HP051998791051.aspx?pid=CH010005151051
premiko
02.05.10,17:34
ziadna nula to nevyriesi, pretoze ak sa nakopiruju vzorce dalej, ako poslednu hodnotu bude brat automaticky hodnotu "0", vzorec na zobrazenie poslednej hodnoty by bol, problematickejsie sa mi javi upravit vzorec pre spocitavanie v D9 napr.
marjankaj
02.05.10,17:47
Ďakujem, zobrazovanie sa vyrieši ak sa to upraví podľa teba ("0"). Len je to menej prehľadné ak je tam zobrazená nula miesto prázdnej bunky. To nastavenie na nezobrazovanie núl sa mi nepodarilo nájsť, tie voľby tam nie sú. Ale to je len kozmetický problém.
Viac by som potreboval to zobrazovanie poslednej neprázdnej bunky. Ten link som si pozrel ale sorry, to sú pre mňa neznáme veci a ani neviem ako by som s tým pracoval.
Ale ďakujem za odpoveď.

Neviem čo presne chceš.
Na poslednú neprázdnu bunku(teda skôr na prvú prázdnu) sa dostaneš, ak v danom riadku stlačíš END a potom CTRL+ kurzor doprava.
Stefan2005
02.05.10,17:58
Neviem čo presne chceš.
Na poslednú neprázdnu bunku(teda skôr na prvú prázdnu) sa dostaneš, ak v danom riadku stlačíš END a potom CTRL+ kurzor doprava.

ak som dobre pochopil, tak do buniek B3 až L3 postupne sa zapisujú nejaké čísla. V bunke M3 by sa malo zobrazovať posledne zadané číslo, teda ak posledne vyplnená bunka je K3, tak M3=K3...
premiko
02.05.10,18:12
no neviem, nakoniec som to predsa len skusil na tu "0", prikladam mozne riesenie, samotnu hodnotu "0" som skryl podmienenym formatovanim
premiko
02.05.10,18:14
do K4 som zabudol nakopirovat vzorec, to ale asi nie je problem, mozno odskusat
Vlado40
02.05.10,18:14
Vypnutie zobrazovania nuly.
Je to z OFFICE 2007 ale v OFFICE 2003 je určite podobne.

Možnosti programu excel -spresniť alebo rozšírené .V bunkách s nulovou hodnotou zobraziť nulu.
zacinajuci
02.05.10,18:18
do K4 som zabudol nakopirovat vzorec, to ale asi nie je problem, mozno odskusat
nechcem ti do toho kecat,,,ale myslis ze ta M4 a M7 je dobre???
Stefan2005
02.05.10,18:24
nechcem ti do toho kecat,,,ale myslis ze ta M4 a M7 je dobre???

... mám tiež ten silný dojem, že nie...

takže opravujem, pomýlil som si M3 s M4. Má to zobrazovať posledne zadanú hodnotu.
zacinajuci
02.05.10,18:29
... mám tiež ten silný dojem, že nie...
skusme sa nato pozriet z ineho uhla,,,prečo ti to ma vlastne vykazovat taku hodnotu??neviem ale logicky,,,by to mala byt vlastne tá polovica myslim tym ze M4 by mala byt polovica z M3 a takisto M7 polovica z M6 aspon ztych hodnout čo tam mas,,,,ako lajik,,,ked nato pozriem,,
PotPalo
02.05.10,21:12
Najprv si pozri vzorec, ktorý si použil v B9, ale už nie v ďalších stĺpcoch riadku 9. Možno ti to napovie:D:D:D.

"Do bunky M4 a tiež M7 potrebujem aby mi vypísalo hodnotu z poslednej vyplnenej bunky v danom riadku. Teda nie spočítať, nie najväčšiu hodnotu, ale poslednú vyplnenú." - si si istý, že práve toto tam má byť??? Mne sa to nezdá.

"Tiež si neviem poradiť so stĺpcami kde nie sú vyplnené hodnoty, (D, E, G, J, K ) - ako zmeniť vzorec aby nevykazovalo chybu? Ak sa doplní nula, chybu nevykáže, ale dá sa to aj bez nuly?" - Použi (pre stĺpec D) namiesto =SUM(D4+D7) toto: =SUM(D4;D7). Pozor, je tam bodkočiarka, nie dvojbodka. Ak v bunke nič nebude, nebude to dávať chybu, ale 0. Ak nechceš ani to, skús použiť toto: =IF(AND(D4="";D7="");"";SUM(D4;D7)) . To bude dávať prázdne políčko iba ak D4 a aj D7 budú prázdne. Pre ďalšie stĺpce dáš namiesto déčka E,F,...

"V bunke M9 potrebujem spočítať riadok 9." - Klikneš do M9, potom na tlačítko "Automatický súčet", potom myšou vyberieš oblasť, a Enter.
PotPalo
02.05.10,21:24
mimotemy
Dajaka chyba, neviem či len u mňa. Keď sem dám tento vzorec: =IF(AND(D4="";D7="");"";SUM(D4;D7)) ale zelený, dopadne to takto:
=IF(AND(D4="";D7="");"";SUM(D4;D7))
kamowski
03.05.10,06:13
"Ak sa doplní nula, chybu nevykáže, ale dá sa to aj bez nuly?"

riešim to takto:
=IF(SUM(B4;B7)>0;SUM(B4;B7);"")
samozrejme aj ostatné bunky v riadku 9


"posledná bunka"
Nepoužívam už MS office, ale to nepôjde obyčajným vzorcom, buď to bude trošku náročnejší vzorec alebo treba makro, strýko "Google" pomôže.
premiko
03.05.10,07:11
takze po doplneni od kamowski to moze uz hadam aj byt :)
kamowski
03.05.10,07:33
No asi nie
Ak vymažem v 3. riadku hociktoré číslo, M4 vyhodí chybu, pozri predchádzajúci upravený príspevok

Úprava:
Hrajem sa s tou tabuľkou vOpenOffice a teraz som sa v helpe dočítal, že OO pracuje s prázdnou bunkou ináč ako MSoffice, takže ti nepomôžem.
Stevo5
03.05.10,08:33
skusme sa nato pozriet z ineho uhla,,,prečo ti to ma vlastne vykazovat taku hodnotu??neviem ale logicky,,,by to mala byt vlastne tá polovica myslim tym ze M4 by mala byt polovica z M3 a takisto M7 polovica z M6 aspon ztych hodnout čo tam mas,,,,ako lajik,,,ked nato pozriem,,
Teoteticky áno, ale tie hodnoty (pre zjednodušenie som dal v príklade rovnaké = 0,50) sa budú meniť pre každý riadok (každú ďalšiu položku). Vo výslednom dokumente bude položiek viac, každá iná, tiež stĺpce sa budú meniť podľa toho koľko je v danom mesiaci dní.
Stevo5
03.05.10,08:43
Neviem čo presne chceš.
Na poslednú neprázdnu bunku(teda skôr na prvú prázdnu) sa dostaneš, ak v danom riadku stlačíš END a potom CTRL+ kurzor doprava.
Ahoj. Predpokladám že si si nepozrel moje pôvodné zadanie, hlavne dokument z prílohy. Inak by si takto neodpovedal. Pre vysvetlenie - potrebujem zobrazovať vždy poslednú vyplnenú bunku z riadku v počte 30/31 buniek (dátumy) do bunky č. 32 - do poslednej vpravo. Ale medzitým je to už vyriešené (viď vyššie), takže ďakujem za ochotu.
Podľa toho ako si mi pomohol predtým, ja viem že ty v Exceli vieš riešiť veci. Š.
marjankaj
03.05.10,08:55
Ahoj. Predpokladám že si si nepozrel moje pôvodné zadanie, hlavne dokument z prílohy. Inak by si takto neodpovedal. Pre vysvetlenie - potrebujem zobrazovať vždy poslednú vyplnenú bunku z riadku v počte 30/31 buniek (dátumy) do bunky č. 32 - do poslednej vpravo. Ale medzitým je to už vyriešené (viď vyššie), takže ďakujem za ochotu.
Podľa toho ako si mi pomohol predtým, ja viem že ty v Exceli vieš riešiť veci. Š.


Máš pravdu. Dokument som nepozrel. A keď ti to premiko vyriešil, tak som sa už nevyjadroval. Urobil to naozaj dobre.
Stevo5
03.05.10,09:00
Tak výborne, dokument z príspevku č 9 a hlavne č. 18 je dobrý. Precuje mi to perfektne, zostáva mi len si upraviť v mojom dokumente vzorce. Premiko, kamowski a iní - ďakujem.
premiko
03.05.10,17:29
No asi nie
Ak vymažem v 3. riadku hociktoré číslo, M4 vyhodí chybu, pozri predchádzajúci upravený príspevok

Úprava:
Hrajem sa s tou tabuľkou vOpenOffice a teraz som sa v helpe dočítal, že OO pracuje s prázdnou bunkou ináč ako MSoffice, takže ti nepomôžem.

:confused:

nechapem, ja ked zmazem v 3 riadku akekolvek cislo, M4 mi ziadnu chybu nevyhadzuje !???? (excel)

hovorime o tom istom? o poslednom subore, co som upnul ????
premiko
03.05.10,17:31
Jaj!, sorry! Nevsimol som si poslednu odpoved, takze to ide, podarilo sa nam to teda asi, fajne, ked si takto mozeme pomoct !
zacinajuci
03.05.10,18:48
premiko kukol som tabulku,,,akoze velky respekt,,nechapem ako si nato prisiel,,,a uz duplom ako si to spravil:):confused:toto je uz namna asi vysoky level:rolleyes:
premiko
03.05.10,22:26
niekedy v jednoduchosti je krasa, a nie len ja sam, pomohol i kamowski, ked som nemal v praci cas na upravu vsetkych vzorcov, zastupil a doplnil i on, dat to dokopy uz bola hracka