neviem.ako
02.05.10,17:02
Dobry den. Prosim o radu. Pracujem v CHD, skusobna lehota je za mnou. Prac. zmluva je uzatvorena na dobu neurcitu. V juli planujem psychiatricku hospitalizaciu (v CHD nepracujem na zaklade psych. diagnozy, zamestnavatel o nej nevie).
1. Ak budem počas pn v nemocnici v inom meste, čo ak ma pride domov skontrolovat zamestnavatel alebo soc. poistovna?
2. Nepridem o miesto? Nema zamestnavatel v pripade takto dlhej PN-ky (1 mesiac) povinnost prijat ineho zamestnanca?
3. Zamestnavatelovi chcem povedat, ze idem do kupelov, nechcem, aby vedel, kde v skutocnosti budem... Da sa to? Nedozvie sa to?

DAKUJEM.
Xanti
02.05.10,15:05
Dobry den. Prosim o radu. Pracujem v CHD, skusobna lehota je za mnou. Prac. zmluva je uzatvorena na dobu neurcitu. V juli planujem psychiatricku hospitalizaciu (v CHD nepracujem na zaklade psych. diagnozy, zamestnavatel o nej nevie).
1. Ak budem počas pn v nemocnici v inom meste, čo ak ma pride domov skontrolovat zamestnavatel alebo soc. poistovna?
2. Nepridem o miesto? Nema zamestnavatel v pripade takto dlhej PN-ky (1 mesiac) povinnost prijat ineho zamestnanca?
3. Zamestnavatelovi chcem povedat, ze idem do kupelov, nechcem, aby vedel, kde v skutocnosti budem... Da sa to? Nedozvie sa to?

DAKUJEM.
Zo SP ťa nikto nepríde skontrolovať, lebo budeš mať kladenku kde je napísané, že si hospitalizovaná a kedže prvých 10 dní platí PN zamestnávateľ. Tak aj on sa dozvie kde si hospitalizovaná, to nemôžeš zatajiť.
Takže mu to skús vysvetliť, resp. nevysvetluj. Daj mu marodný lístok. Kedže bude z nemocnice nikto ťa doma kontrolovať nebude.

Neprídeš o miesto, a 1 mesačná PN nie je dlhodobá. Ja som marodovala 2 mesiace a o miesto som neprišla.

Ad 3 bod, tak ten Ti neprejde, vysvetlila som na začiatku svojho príspevku, zamestnávateľ bude vedieť, že si hospitalizovaná na psychiatrii lebo bude mať tvoj marodný lístok a tam je stanovená diagnoza, ak bude pátrať tak podľa čísla zistí.
neviem.ako
02.05.10,15:15
Dakujem za reakciu, ale nie je to nahodou tak, ze pn, ktora sa dava zamestnavatelovi, neobsahuje kod diagnozy?
Xanti
02.05.10,15:18
Dakujem za reakciu, ale nie je to nahodou tak, ze pn, ktora sa dava zamestnavatelovi, neobsahuje kod diagnozy?
Neviem,
ak by som čosi tvrdila bola by to lož. Ale pečiatka na PN pre zamestnávateľa bude z psychiatrie, takže ten kod mu ani nie je treba.
veronikasad
02.05.10,15:19
Dakujem za reakciu, ale nie je to nahodou tak, ze pn, ktora sa dava zamestnavatelovi, neobsahuje kod diagnozy?
Máš pravdu, na tejto časti PN-ky sa diagnoza nepíše. Ak však budú PN-ku vystavovať priamo v liečebni, bude na nej pečiatka liečebne.
Skús sa dohodnúť s ošetrujúcim lekárom, nech ti vystaví PN-ku on.
Vhodným spôsobom by si mal zamestnávatelovi naznačiť že budeš na liečení mimo svojho bydliska.
neviem.ako
02.05.10,15:20
Nevadi. Ak by vsak pn-ku vystavil obvodny lekar doma, este pred nastupom na hospitalizaciu? Tam by snad sanca mohla byt...
profesional
02.05.10,17:28
Ak sa hanbis, tak PN-ku ti moze vystavit aj tvoj obvodny lekar.

Avsa ak nie je blby, domysli si. Nakolko na PN-kovom listku je sposob liecby - kde budes mat ze hospitalizacia a je tam kolonka na ktorej sa budes pocas liecby zdrziavat - a tam bude musiet byt plny nazov a adresa zariadenia kde budes hospitalizovany. A ak sa to sanatorium nevola "pekne chvile" ale tak ako predpokladam, tak mu to hned dojde..

Neboj sa, 1 mesiac to je bezna PN-ka. Priemerna dlzka PN v SR je 27 dni. Takze nie si ziadna vynimka.