marecek123
02.05.10,18:54
Zdravim,vedel by mi niekto povedat kolko berie notar v presovskom kraji?Jedna sa o darovaciu zmluvu na byt.Vypracovat darovaciu zmluvu a neviem co vsetko s tym spojene.Moja druha otazka je, kolko beru notari za vypracovanie kupnej zmluvy a za uschovanie penazi pocas procesu na katastri.Dakujem
Brčo
02.05.10,17:29
v Trnave kupnopredajna zmluva na byt (20 tis EUR)-zalezi od ceny a notara,nie je to fixne 350EUR + notarska uschova 80 EUR
snúbenica
02.05.10,18:21
v Trnave kupnopredajna zmluva na byt (20 tis EUR)-zalezi od ceny a notara,nie je to fixne 350EUR + notarska uschova 80 EUR
20 tis EUR????? A to sa kupovala celá Trnava?
Xanti
02.05.10,18:27
20 tis EUR????? A to sa kupovala celá Trnava?
:eek::eek::eek:
Teda myslím, že to je ešte lacný jeden byt. Neviem čo myslíš ty.
Ice dive
02.05.10,18:37
Notár podľa môjho názoru berie strašne moc, na to čo robí:-))) (ale je platený asi za to, že to robiť vie (môže), a nie za to koľko mu to trvá...)

Takže záleží od úkonu čo robí poprípade aká hodnota sa prejednáva, poprípade aká hodnota sa mu dáva do úschovy a z toho určité percento no a samozrejme poplatok za administráciu... napr. závet v BA stojí 1,5 A4 stránky cca 55 €
snúbenica
02.05.10,18:39
Ahááá, už som v obraze. Tak to bola akože céna býtu, nééé? A ja že notársky poplatok :-)
Ako snúbenica mám právo občas byť v oblakoch a nepochopiť...., ale to už je mimo témy.
teraz k téme:
Na strednom slovensku sme platili za KZ zmluvu ale podotýkam notárovi ktorý je náš akože trošku známy, tak dal aj zľavu - 4000SKK, a bolo to podľa toho koľko sa so zmluvou narobil, koľko sedení sme spolu absolvovali a koľko vecí sa ešte muselo na zmluve meniť.
bianta
20.05.10,20:10
mi sme za kúpno redajnú zmluvu na byt-hodnota bytu 40000eur zaplatili 400eur-bola to známa,a znížila nám to na najmäjmenšiu možnú sumu+20eur overenie podpisov u notára.Zmluvu spisovala advokátka.
mlisa
21.05.10,09:39
mi sme za kúpno redajnú zmluvu na byt-hodnota bytu 40000eur zaplatili 400eur-bola to známa,a znížila nám to na najmäjmenšiu možnú sumu+20eur overenie podpisov u notára.Zmluvu spisovala advokátka.

mimotemyno neviem, podla mna je namensia mozna suma 0,-Eur, zvlast ak je to pre znamych
anonym222
21.05.10,18:14
Zdravim,vedel by mi niekto povedat kolko berie notar v presovskom kraji?Jedna sa o darovaciu zmluvu na byt.Vypracovat darovaciu zmluvu a neviem co vsetko s tym spojene.Moja druha otazka je, kolko beru notari za vypracovanie kupnej zmluvy a za uschovanie penazi pocas procesu na katastri.Dakujem
Odmeny Notárov sú stanovené zákonom.
Myslím že by to mala byť č. 31/1993 Z. z. o odmenách a náhradách notárov v znení neskorších predpisov
Myslím že sú stanovené ako nejaké percento z ceny prejednávaného majetku.
bianta
24.05.10,20:22
mimotemyno neviem, podla mna je namensia mozna suma 0,-Eur, zvlast ak je to pre znamych
no neviem aký advokát Vám to spravý za 0eur,ale ak takého poznáte,tak Vám gratulujem,a ako tu bol už správny dotaz,aj oni majú svoje smernice,a z niečoho aj žijú
mlisa
25.05.10,08:01
no neviem aký advokát Vám to spravý za 0eur,ale ak takého poznáte,tak Vám gratulujem,a ako tu bol už správny dotaz,aj oni majú svoje smernice,a z niečoho aj žijú

advokati na zhotovenie zmluvy nemaju smernice, vsetko je otazka dohody.
A co sa tyka tej sumy, len som chcela poukazat na tu logiku - najnizsia suma 400,- Eur... akoby som za 300 porusila nejaky zakon.
V nasej kancelarii som este nezazila ze by sme si za kupnu zmluvu zapytali viac ako 200. (jasne, mimo BA, maly kancel, ale aj tak, najnizsia suma 400 je absurdita)
PS: pre znamych robim zmluvy gratis, btw, aj kazdy iny pravnik co poskytne zmuvu na poradu to robi gratis, takze tolko o tom...
bianta
25.05.10,20:32
ja som len napísala vlastnú skúsenosť,viete,nieja známa ako známa,ja som netvrdila,že mi je to kamarátka,a ani zadarmo by som to nechcela,viem,že nie som nikomu nič dlžná!!!!!
doktor23
27.05.10,18:03
notári by mali brať všade rovnako, je jedno, či v BA alebo KE
ich odmena sa odvíja od ceny (je to percentuálne), niektoré úkony sú paušálne - napr. závet,
napr. pri úschovách je dané rozmedzie: od - do, keď ho prekročíš hoci len o cent, platí sa vyššia suma.
Aj notári sú kontrolovaní, ak im príde kontrola musia výpočet odmeny zdôvodňovať, ak sa odchyľuje od vyhlášky ....
Závisí to aj od počtu strán, počtu účastníkov, ale v podstate zaškrtnú v počítači všetky položky, ktoré majú a dostanú výsledok.
Niekomu sa to zdá veľa, na druhej strane, notárska zápisnica je verejnou listinou, má vyššiu právnu silu ako akákoľvek iná zmluva, vklad trvá len 20 dní .... je to vždy na zvážení
bianta
27.05.10,21:16
notári by mali brať všade rovnako, je jedno, či v BA alebo KE
ich odmena sa odvíja od ceny (je to percentuálne), niektoré úkony sú paušálne - napr. závet,
napr. pri úschovách je dané rozmedzie: od - do, keď ho prekročíš hoci len o cent, platí sa vyššia suma.
Aj notári sú kontrolovaní, ak im príde kontrola musia výpočet odmeny zdôvodňovať, ak sa odchyľuje od vyhlášky ....
Závisí to aj od počtu strán, počtu účastníkov, ale v podstate zaškrtnú v počítači všetky položky, ktoré majú a dostanú výsledok.
Niekomu sa to zdá veľa, na druhej strane, notárska zápisnica je verejnou listinou, má vyššiu právnu silu ako akákoľvek iná zmluva, vklad trvá len 20 dní .... je to vždy na zvážení
ĎAKUJEM
vierockak
27.05.10,21:27
Zdravim,vedel by mi niekto povedat kolko berie notar v presovskom kraji?Jedna sa o darovaciu zmluvu na byt.Vypracovat darovaciu zmluvu a neviem co vsetko s tym spojene.Moja druha otazka je, kolko beru notari za vypracovanie kupnej zmluvy a za uschovanie penazi pocas procesu na katastri.Dakujem
odporúčam si cenu za príslušný notársky úkon preveriť u viacerých notárov - viď http://www.dlznik.sk/zoznam-notarov ... v zozname sa dajú vyhľadať viacerí notári aj s kontaktnými údajmi sídliaci v jednom meste
doktor23
27.05.10,21:43
odporúčam si cenu za príslušný notársky úkon preveriť u viacerých notárov - viď http://www.dlznik.sk/zoznam-notarov ... v zozname sa dajú vyhľadať viacerí notári aj s kontaktnými údajmi sídliaci v jednom meste
čo takto www.notar.sk (http://www.notar.sk) kde je aj legislatíva, aj vyhláška
resp. mi pošli SS, kde mi uvedieš napr. výšku kúpnej ceny. Ja ti pošlem sumu, ktorú by si mala +- platiť
vierockak
27.05.10,21:52
čo takto www.notar.sk (http://www.notar.sk) kde je aj legislatíva, aj vyhláška
resp. mi pošli SS, kde mi uvedieš napr. výšku kúpnej ceny. Ja ti pošlem sumu, ktorú by si mala +- platiť
ďakujem za ponuku, ale túto možnosť treba ponúknuť zadávateľovi témy
waitinka7
24.06.10,09:40
Mna by zaujímalo, koľko berú právnici za vypracovanie kúpno-predajnej zmluvy, týkajúcej sa bytu.
doktor23
06.07.10,06:22
závisí od kúpnej ceny, resp. od všeobecnej ceny bytu. Keď mi povieš sumu, ja Ti poviem sumu ... :)