elenka
05.08.04,12:08
Chcela by som sa s vami poradiť, možno má niekto skúsenosti s podobným problémom. Zaplatila som štvrťročné preddavky na daň z príjmu 28. 6.(samozrejme na staré číslo účtu DU), vo výpise zúčtu 29. 6. platba prešla na DU, čo som si skontrolovala, a keďže som mala začiatkom júla veľa súkromných povinností a žiadnuplatbu cez účet som nerobila, výpis z banky som si vyzdvihla až v polovice júla, kde som zistila, že preddavky sa dňa 30. 6. vrátili pre neexistujúce číslo účtu. Takže som išla na DU, kde mi slávnostne oznámili, že už od 1. 4. majú zmenu a bola medializovaná, takže som ju mala postrehnúť a za omeškanú platbu pôjdu penále. Pritom 23. 4. som platila nadmerný odpočet DPH bez problémov, takže som netušila. Neviem, aká je povinnosť DU informovať klientov, či sa dá odvolať voči penalizácii. Ak máte niekto skúsenosti, prosím o radu. Ďakujem.
Luckasari
05.08.04,10:22
elenka, ja si pravidelne pozeram stranku www.drsr.sk, tam to bolo uverejnene, aj v trende som o tom citala, a aj na DU, ked som bola odniest DP, tak to mali povyvesovane na nastenkach, takze my sme to postrehli a uz sme platili na nove cislo uctu - menili cislo, lebo prechadzali na statnu pokladnu

a co sa tyka odvolania, neviem, aka je sanca, ale asi by som sa so svojou spravkynou dane o tom porozpravala, co mozem, a co nemozem urobit, ja mam taku zlatu ochotnu pani, no viem, ze nie vsetky su take ...
Janca
05.08.04,12:17
Bohuzial v tomto state plati pravidlo - neznalost zakona a jeho pomaly dennodenne zmeny neomluvaju. Neexistuje zakon, ktorym by ta mal DU, SP, ZP, a podobne institucie informovat o svojich zmenach. Asi to nad nimi nevyhras. Rada by som sa v tomto mylila. Skus cez odvolanie.