capko456
02.05.10,23:00
Rozvedený sme od r.2002 V roku 2009 mi e predal dom ale dal ako podmienku doživotné bývanie.Skrátené znenie -doživotné bývanie v nehnuteľosti o ploche...Ex ako predávajúc sa zavezuje že obývanu plochu nebude hrubým spôsobom poškodzovať ani prenejímať tretejosobe...Túto zmluvu možno zmeniť ,doplniť alebo zrušiť pri porušovaní zmluvných podmienok.. Toto je v tej zmluve .
Táto zmluva neni ako bremeno v Liste vlastníctva takže je to v mojom vlastníctve ,ale s ex máme stále neskutočné problémy kôli alkoholu(nočné vystrájanie ,vyhadzovanie mňa aj s deťmi z domu ,nie raz sme spali vonku ( a po 20 ročnom trápení s ním by sme to radi už ukončili no nemozme ho odtiaľto dostať. Ako ho odtiaľto dostať ? Policajti nám nepomohli .Môžem túto zmluvu zrušiˇ? Ak áno ako by mala znieť? Nechcem sa dopustiť dalšej chyby ,aby to aj v prípade že neodíde obstálo pred súdom .
Mária27
03.05.10,06:38
Ak to nie je zapísané ako vecné bremeno, nájdite mu nejaké bývanie (nájom) a žiadajte jeho vysťahovanie. Ak nebude súhlasiť, požiadajte súd o vypratanie.
Jeho požiadavka na zotrvávanie v dome je proti dobrým mravom, čo je aj právny dôvod na absolútnu neplatnosť akéhokoľvek právneho úkonu.