zoi
03.05.10,07:31
Dobrý deň,
prosím Vás ,kto mi poradí, mala som službu/prepravu/ do ČR
pre platcu DPH.Bolo to teda oslobodené ,DPH platí príjemca. Na ktorý tiadok DPH to patrí,myslím ZD tejto služby, a kam zapíšem vypočítanu daň na odpočet..Myslím že som to dala zle ,lebo mám ZD na R.9
Ďakujem.
zoi
03.05.10,06:08
Neporadí nikto ?
jajko50
03.05.10,06:26
Dodanie služby do zahraničia nie je oslobodené plnenie. Nie je predmetom dane u dodávateľa- daňová povinnosť prechádza na odberateľa.
Timka1
03.05.10,06:29
Dobrý deň,
prosím Vás ,kto mi poradí, mala som službu/prepravu/ do ČR
pre platcu DPH.Bolo to teda oslobodené ,DPH platí príjemca. Na ktorý tiadok DPH to patrí,myslím ZD tejto služby, a kam zapíšem vypočítanu daň na odpočet..Myslím že som to dala zle ,lebo mám ZD na R.9
Ďakujem.

v súvislosti s touto témou pripájam vyjadrenie DRSR zo dňa 26.04.2010:


Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
V prípade, ak tuzemský platiteľ dane vykoná prepravu tovaru zo SR do iného členského štátu pre českého odberateľa, ktorý má v ČR pridelené IČ DPH, miesto dodania služby sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH, t.j. podľa sídla príjemcu služby. To znamená, že v danom prípade je miesto dodania služby v ČR a platiť daň je povinný príjemca služby. Poskytovateľ služby fakturuje prepravu tovaru bez dane a IČ DPH príjemcu služby a hodnotu služby uvedie v súhrnnom výkaze. Pri vyhotovení faktúry postupuje platiteľ dane podľa § 73 zákona o DPH, v zmysle ktorého je platiteľ dane povinný vyhotoviť faktúru do 15 dní od dodania služby alebo prijatia platby s náležitosťami uvedenými v ods. 2 tohto ustanovenia. Ak platiteľ dane v priebehu kalendárneho mesiaca uskutoční viac dodaní služieb toho istého druhu alebo prijme viac platieb pred dodaním služby, môže vyhotoviť súhrnnú faktúru podľa § 75 ods. 1 zákona o DPH najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.

Váš dopyt:

Dobrý deň,

prosím o usmernenie:

- Firma PO plátca DPH prepravuje tovar do Českej republiky, ktorý naloží v Poprade v SR a odvezie do Brna niekoľkokrát v mesiaci.
Prepravu uskutočňuje pre českého odberateľa PO registrovaného v ČR pre DPH.

- Raz mesačne k 31. dňu fakturujeme za celý mesiac odberateľovi prepravné služby bez DPH podľa §15 ods.1, miesto dodania služby je v ČR a platiť daň je povinný príjemca služby.

- Postupujeme správne?

Ďakujem za odpoveď
zoi
03.05.10,06:35
Stále ale neviem na ktorý riadok DPH sa ZD z tejto služby uvádza.
liba2
03.05.10,06:40
Dobrý deň,
prosím Vás ,kto mi poradí, mala som službu/prepravu/ do ČR
pre platcu DPH.Bolo to teda oslobodené ,DPH platí príjemca.
Na ktorý tiadok DPH to patrí,myslím ZD tejto služby,
na žiadny; uvádza sa len v Súhrnnom výkaze

a kam zapíšem vypočítanu daň na odpočet..
nemáš si čo odpočítať, veď sama uvádzaš, že DPH platí príjemca.

Myslím že som to dala zle ,lebo mám ZD na R.9
Ďakujem. v texte
Timka1
03.05.10,06:45
Stále ale neviem na ktorý riadok DPH sa ZD z tejto služby uvádza.

ak by si si prešla tie §§ uvedené v odpovedi z DRSR v tlačive, zistila by si, že sa nikde neuvádza

hodnota dodanej služby sa uvádza len v súhrnnom výkaze
liba2
03.05.10,07:26
Timka, prosím, mohla by si do tej odpovedi z DRSR dopísať dátum písomnosti... ďakujem.
Timka1
03.05.10,07:30
Timka, prosím, mohla by si do tej odpovedi z DRSR dopísať dátum písomnosti... ďakujem.

áno, dopísané :)